Karadeniz Pet

Mutasyon

Emir Hakan SU

Meraklı Üye
Arkadaşlar erkek kuşumu dişime kur yaparken gördüm ayağını dişinin sırtına atıyordu ondan sonra dişi yuvaya girip çıkmaya başladı erkekte yuvaya bakıyo kazıyo flan araştırdım yumurta varmış şimdi yumurtayı bekliyorum am renk mutasyonunu merak ediyorum. size sorum beyaz sırtı mavi ve kafası çizgili bir dişi ile aynı şekilde beyaz boynu ve sırtı mavi kanatları siyah benekli bir çiftten hangi renklerde yavru alınır ve kuşlarımın bi kaç gün önce çekilen fotoları

Maşallah çiftin renkleri çok güzel yanlız gözüme çarpan bi durum var kafes ve tünekler çok kirli ek olarak kafeste paslanma var imkanınız varsa temizlerseniz iyi olur

o kafeste o tüneklerde yavru olsa dahi sağlıklı şekilde büyümez berbat durumunda bu işin başı temizlik ve sabır. renk mutasyonu olarak net konuşmak imkansız çünkü muhabbet kuşlarında anne baba rengile beraber anne ve babamın 7 soyluk gen yapısı etki eder

kafes şuan da temiz atile çıktığım için temizleyemedim bi kaç gün bu resimleride tatil dönüşü çektim onun için böyle şuan da temiz