Karadeniz Pet

Mutlu Son Kuşlarım Yumurtladı :)

Önder AYYILDIZ

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
5 gündür yoktum yemlerini sularını ayarlayıp il dışına gitmiştim. 1 saat önce geldim gelir gelmez baktığımda yumurtları gördüm fakat oda karanlık erkek te dişide dışarıda tünüyorlardı. Normalmidir direk yatmaya başlar mılar yoksa 3,4 yumurtadan sonra mı yatar dişi?

Birde hamster talaşı koymuştum ama dişi boşaltmıştı tekrar ne zaman koymalıyım ? [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]
Önceki Konu

Son düzenleme:
Gözünüz aydın.Hayırlı olsun.Bazen ilk yumurtada bazende 3. yumurtadan sonra yatmaya başlar dişi. Hamster talaşını şimdilik eklemeyin,yavrular çıkmaya başladıkça azar azar eklersiniz.

[MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] sağolun sorunsuz gecer insallah acayip sevindim kaç aydır uğrasıyordum :D

Dişi 3. yumurtayı yumurtlayınca 24 saat kuluçkada yatacaktır. 1. ve 2. yumurta da ara ara girip çıkar. Yuvalığa yavrular çıkınca yani 3. yumurtanın gününden 16-17 gün sonra azar azar talaş v.b. ilave etmelisiniz. Bu soğuk aylarda yavrularınızın ayaklarının soğuktan üşümesine engel olmalısınız.

Hayırlıı üretimler.

Ooo çok sevindim maşallah gözün aydın olsun inşaallah sağlıkla yavrularida çıkar ve yem yediklerini de görürsün inşaallah

[MENTION=17811]Ayhan OTÇUOĞLU[/MENTION] sağolun [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] Sağol abi bakalım görürüz inşallah:)

[MENTION=15628]Önder AYYILDIZ[/MENTION] gözün aydın. Çok sevindim. Parmaklarının ucu ile çok çok az (çay kaşığının yarısı kadar) talaşı yumurtaların etrafına koyabilirsin. 3ten sonra yatar dişi inşallah. Gündüz içeri ışık girsin. Kafesin yerini değiştirme ama.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Sağol abi. Yarın koyarım o zaman rahatsız etmeyeyim şimdi. Cam kenarında abi boş bi oda tül takılı sabah aydınlanıp aksam hava kararınca odada karanlık oluyor. Işık girsin derken yuvalık için mi diyorsun ortam için mi ?

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi ışık işinde sorun yokta. hatta gece de loş ışık olsun diye bugun zaman saatli bi gece lambası ayarladım. Ama sorun su ki Çarşamba günü 2 yumurta vardı bugun 3. gelmesi gerekir değil mi? Sanki dişinin kızgınlık yumurtası gibi geldi bana.

Önder kardeşim öncelikle gözünaydın. Umarım yavrular sağsalim sorunsuz bir şekilde çıkarlar.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi ışık işinde sorun yokta. hatta gece de loş ışık olsun diye bugun zaman saatli bi gece lambası ayarladım. Ama sorun su ki Çarşamba günü 2 yumurta vardı bugun 3. gelmesi gerekir değil mi? Sanki dişinin kızgınlık yumurtası gibi geldi bana.

Bazen yarım gün kayma olur. Yarın sabaha bak. Kafesin içine bak. Belki kafese yaptı, kırıldı, yediler vb. kabuk ara.. :) Olur böyle şeyler acemi bunlar daha.. :)

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] kafeste bisey yokta bakalım sabaha inşallah
Abi aksam olduğunda ışığı kapatınca tellere atlayıp orda uyuyorlardı o yüzden gece lambası aldım ama ortam aydınlığı nasıl fazla mi ? Zaman ayarlı 17.00 dan 07.00 a kadar yanacak 2 watt led ampul.
Normalde pencere ışığı bu kadar olmuyorda şuan kar yağdığı için daha aydınlık gözüküyor

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi son durum nedir yumurta var gibi duruyor mu?

Yumurta var gibi duruyor devam etmediler mi

Geri