Karadeniz Pet

Mutlu Son Kuşlarım Yumurtladı :)

[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] yok abi çarşamba geldiğimde iki yumurta vardi yumurtaların birini perşembe günü kenara ayırmıştı el sürmeden yanina koydum diğerinin. Bugün öğleden sonra ikisini birden kenara ayırmış. 3. Yumurta gelmedi kızgınlık yumurtası heralde

Kızgınlık olabilir ama sen hiç bakma unut onları kendi hallerine bırak

Bence kalsın bir müdahale etme

--Tamamdır.

Bugun yeni bi yumurta geldi dişi de erkekte yatıyor bu kez olur inşallah geçen sefer yaklaşmıyorlardı yumurtaya

Ortam için tabiki.. Yuvalık karanlık olmalı. :)

Hayırlı olsun öncelikle..yuvalık karanlık olsun demişsiniz...box kafeslerde kuluçka döneminde floresan yakmamak mı lazım o zaman..mesela bst kafeste floresan yanınca yuvalıkta bayağı ışık alıyor...yani o dönemde floresan kullanmayalım mı

Hayırlı olsun öncelikle..yuvalık karanlık olsun demişsiniz...box kafeslerde kuluçka döneminde floresan yakmamak mı lazım o zaman..mesela bst kafeste floresan yanınca yuvalıkta bayağı ışık alıyor...yani o dönemde floresan kullanmayalım mı

Ortam yeterince ışık alıyorsa aydınlatmaya gerek yok. Aydınlatma yapılsa bile yuvalık deliğinden içeri girecek ışık kuşları rahatsız etmez.

Bu sabah erken kalktım sularını felan değiştireyim vitamin vs vereyim diye. Ben işimi yaparken önce dişi hint bülbülünden tuhaf sesler geldiğini farketttim baktım çifleşiyor. Bi sizde iş yok demek için arkamı döndüğümde baktım muhabbetlerde çifleşiyor sonunda çifleştiklerini de gördüm :D

Maşaallah Bahar geldi ortam canlandı gözün aydın olsun :)

maşallah...

Sagolun bugün öğlene doğru sanırım 3. Yumurtada gelmiş. Ama sabah baktığımda erkek atak atıyor du israrla ama dışı çiftleşmek istemiyordu umarım yumurtalar boş çıkmaz dişide yatıyor yumurtalara

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:26 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Maşallah bugün 6. Yumurtada geldi inşallah boş değildirler.
RkyZBR.jpg

Maşallah inşaallah değillerdir bereketli olsun

[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] Sağol abi insallah

gözünüz aydın sağlık yavrularınız olur inşallah :)

Geri