Karadeniz Pet

My Bird...

• Konbuyu başlatan sinan493
  • Başlangıç tarihi
S

sinan493

Guest
Benim tatlı kuşum :)

Merhaba sizlere kuşumu tanıştıracağım.
Muhabbet kuşumun adı Zeus.
3. Kuşum.
06.02.2015 tarihinde aldım.
Cins'i erkek.
Irk'ı Gümüşhane Çamurluköy
Fiyat 25 tl ben 20 tl ye aldım.
Kendi kararım ve hür seçimimle aldım.
Şuana kadar 2 kuşum öldü.
Onların adıda Zeus.
İlk aldığım kuşum 3 aylıkken sallabaş geçirdi akşama doğru vefat etti.Veterinere götürmeme rağmen hiç bir işe yaramadı.Veterinere 30tl para verdim.

2.Kuşum gayet sevimli bir kuşumdu onunla çok güzel anılar yaşadım
Kuşum 05.02.2014 yılında saat 3 buçuk civarlarında vefat etti.
Kuşumun ölüm sebebi kapıyı tam kapatacakken kuyruğu sıkışması ve Boynunun hemen altındaki kanatların kırıldığını gördüm.Çok tuhaf ses çıkarıyordu. Ağlıyor gibiydi.
Babam akciğer'e kan gittiğini söyledi.Gerçekten çok üzüldüm.Kuşum bana hiç alışmadı sebebi kafesine 1 aylık iken ayna koymamdı.Bugün'e kadar parmağıma gelmedi.Ama 1 hafta önce konuşmaya başlamıştı.Oldukça kızgındı.

ALLAH RAHMET EYLESİN !

3.Kuşum'un renkleri soluk diye annem kuşum ile espiri yaptı.Biraz da üzülmüştüm ama onun zarif ve hareketlerini görünce ailece şok olduk.Sanki eğitilmiş de getirilmiş.1 yıllık beslenmiş büyütülmüş getirilmiş.Gerçekten ilk günden kafese koyacakken odaya kaçtı. Ve odaya geldiğimde elime geldi ve bana sığındı. Sonra kuşum'u kafese koydum yem yerine kafasını hafifçe ittirdim bolca yemek yedi.Sonra su yerine götürüp gösterim. Kuşumu alalı 1 gün oldu (06.02.2015)Korkmasına rağmen şuana kadar sesini 1 kere duydum.Sesinin çıkmamasının sebebini dilsiz sandım ama bir yere uçarken çarptı ve o zaman bağırdı acımış olmalı.Neyse gerçekten inanılmaz bir kuş ve parmağıma geliyor onu istediğiniz kadar sevebiliyorsunuz.Çok sessiz ve cana yakın bir kuş Annem'in yaPtığı espiri ''Kuş'u çamaşır suyunun içine batırıp çıkarmışlar sanki bu soluk renkler ne yahu ?

RX5Y7R.jpg
[/url][/IMG]

N3QqvX.jpg
[/url][/IMG]

ajZ5OQ.jpg
[/url][/IMG]

md9PY0.jpg
[/url][/IMG]

Eb1YaZ.jpg
[/url][/IMG]

Okuduğunuz için minnettarım !

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşun güzelmiş güle güle besle kardeşim bide senden ricam konu başlıklarını TÜRKÇE yazalım

....

Maşallah mubişiniz çok sevimli. Tüyü kadar ömrü olsun ^_^

Ya bir tuhaf oldum ya birisi geri getirmişse hiç konuşmuyor diye :/ Ben hemen fotoğrafı çekiyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:15 -->-> Daha önceki mesaj 21:14 --

Tüyler yumuşacık daha ve kalp atışı çok hızlı parmağımda durunca :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:28 -->-> Daha önceki mesaj 21:15 --

08QGNZ.jpg
[/url][/IMG]

Xy5EYR.jpg
[/url][/IMG]

bjWL4d.jpg
[/url][/IMG]

54BGRj.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

Birde bir kuşun tüyün ömrü kaç yıl ki ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:02 --

Kafasında çizgi yok :/

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Benimkisi Lutino olabilir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüyün ömrü değil tüy sayısı kadar yani uzun ömürlü olsun manasın da söylenen bir deyim :) Hemde lutino olması için tek renk olması lazım :)

Çok teşekkürler 1 aylık deil mi :) Birde türü ne çok merak ettim yani ilk defa böyle bir kuş aldım Yeşil aldım Çekoslavak aldım ama ilk defa bu kuş türünü aldım mutasyon falanda olabilir mi ? Birde hiç çıt çıkarmıyor nasıl konuşturucak sesini çok merak ettim Muhabbet kuşu sesi açtım çıt çıkarmadı :)

Öylede yapmak lazım sen orda kafeste 1 ay beklet hiç onunla ilişki kurma hırçınlaşır sonra parmağına gelmez. Ama hiç konuşmuyor acaba ses telleri falan mı bozuk 1 kere sesini duydum böyle biraz kalın sesti.Onu nasıl konuşturabilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:41 -->-> Daha önceki mesaj 09:31 --

Hergün ortalama 30 dk çıkarıyorum kafesten ve elimde falan dolaştırıyorum ona ilgi gösteriyorum. 15-20 gün'ü boş geçirmeyeceğim ya bana alışması lazım .