Karadeniz Pet

napcam yine kirdi yumurtayi

• Konbuyu başlatan ogretmen
  • Başlangıç tarihi
O

ogretmen

Guest
Erkegi disiden ayirdim yumurta kiriyo diye iki yumurta kirdi bubuh birlestirdim.bir saat sorun yoktu ama time kirdi yumurtayi.iki yumurtadan bi tane kaldi.once ciftlesti sonra yumurta kirdi.bi kac dera yuvaliga baktim yumurta kirikmi diye acaba sinirkendidemi kirdi.ayri tutmaya devam edeyimmi.yumurtalar bos cikarmi.yardim lutfen

Bence daha çiftleştirmeyin ve erkeği değiştirin bazı kuşların huyu öyle ve maalesef değişmiyor

Daha ince uc agiz yavru bakmislar bunlar.guvenilur arkadastan aldim

Daha ince uc agiz yavru bakmislar bunlar.guvenilir arkadastan aldim

Vallahi kardeşim bu devirde ne kadar yakın olursa olsun güvenmek zor ama illa güvenilir olduğu iddiasında isen kuşlar sonradan da huy ediyor bu tip şeyleri belki kalsiyum eksikliği vardır mürekkep balığı kemiği var mı kafeste?

Mürekkep balığı kemiği koy, vitamin kat, mama yap.

Kardeşim mürekkep balığı kemiği yoksa muhakkak koy kafese ayrıca ilgilenme hiç,ayırma da uzaktan gözlemle.Ne zamandır seninle beraber kuşlar belki ortama sana alışamamışlardır strese girmişlerdir.Bu sebeple yemlerini ve sularını değiştirmek dışında hiçbir şekilde ilgi gösterme.

Bu arada bazı üreticiler kuş kendi yumurtasını yemesin diye her gün yumurta pişirip veriyor.Sahte yumurta koyanlarda var.Bu uygulamalar belki yardımcı olabilir bilemiyorum

Bana kalsa ben hemen değiştirme taraftarıyım sorunlu kuşları

Kolay gelsin inş. kırma huyundan vazgeçer

Herseyleri var kafeste hergun yumurta veriyorum.yumurtalari erkek kiriyo.su anda bi tane yumurta var disi kuluckada yatiyo.kuyruk dusuk sali gunu yumurta gelcek yine.yuvalikta yem var disi hep yuvalikta kaliyo.bihun yanina erkegi attim ciftlestiler.baktim erkek sakin duruuyo ayirmadim.daha sonra nasil olduysa kirmis.sadece kiriyo yemiyor.

Erkegi degiştirin, şehir neresi yardımcı olalım

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gaziantepteyim.atilimn bey bu kuslar uc agiz yavru versi.acaba ben cok ilgileniyorum ondan mi kiriyo yumurtayi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 19:39 --

Tek yumurta var bu yumurtadan ve bundan sonra gekeceklerden yavru cikarmi acaba.bubuh yine ciftlestiler

Moderatör tarafında düzenlendi:
BaŞka yumurtlayan çiftiniz varsa yumurta kaydırabilirsiniz yavru istiyorsanız.

Maalesef yok.atilim bey. Disi yumurtayla cok ilgili yuvalikta yem yiyo.gece surekli yuvalikta duruyo gunduzleri disari fazla cikmiyo

Moderatör tarafında düzenlendi:
Erkek çok kızgın oldugunda yaşanabiliniyor bu durumlar.

Erkegi nasil sakinlestirecez peki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:52 --

Bugun kusu kafese aldim tekrar erkek bi kac kez yuvaliga girdi cikti sorun olmadi.bi saat sonra yumurtaya kucuk bi delik acip birakmis

Kızgınlıgının geçmesini saglayacaksınız yada erkegi degiştireceksiniz.

sahte plastik yumurta alın, yuvadaki yumurtayı sahteyle değiştirin, plastik yumurtayı kıramayınca zamanla vazgeçer, daha önce yumurta kıran çiftlerimde denedim, sonuç olumluydu.

yumurtanın boş olduğunu anlarsa kırar diye biliyorum ama sanırım sizde biraz kuşun yerini çok değiştirmişsiniz üstadlar da erkek te sorun var diyor.sahte yumurta fikri güzel ama biraz riskli kuş huyundan vazgeçmezse hüsranla sonuçlanır erkeği değiştirmek değiştirdikten sonra da hemen eşe atmamak gerek ayrı kafeslerde yan yana 1-2 hafta beklemek en ideal fikir olabilir.