Karadeniz Pet

nasıl bakmalıyım?

• Konbuyu başlatan yigit efe
  • Başlangıç tarihi
Y

yigit efe

Guest
selamlar muhabbet kusumu yeni aldım ve sureklı otsun hareketli olsun istiyorum cok sevip baglanıyorum,kısa zamanda alısır insallah onerileri olan varsa yazssın soru soruyorum alakasız yorumlar geliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
Camları açmazsanız onun iyiliğine olur. Muhabbet kuşları hassas oldukları için hemen etkileniyorlar. Ve tedavi süreçleri de bir hayli zorlu. Geceleri bir battaniye yardımı ile kafesini örtebilirsiniz. Dikkat edin biraz açık kalsın bir tarafı. Ya da şu elektrikli sobalardan kullanabilirsiniz. Daha doğalgazı açmadığımız için şimdilik ufo kullanıyorum ben. Alıştırmak konusunda en temel şey onun güvenini kazanmaktır. Sesinizi ani şekilde yükseltmeyin, ilk önce kafesin için alıştırmaya çalışın, 1 hafta salmayın onu, elinizden yem yedirmeye çalışın, odanın içerisinde sakin olun. Yani uzun lafın kısası onun güvenini kazanın.

birde kıcında sureklı kakası yapısıp kalıyor geldıgınden beri boyle elıme alıp temızledım ama cok korkuyor dıye ellemıyorum kabuksuz yem ve ballı kraker koydum caktırmadan korka korka yem yiyor insallah bir an once alısır

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ballı krakeri mümkünse kendiniz yapın sitede bununla ilgili konu var. Kuşunuza mümkün olduğunca düzenli bir şekilde ilginizi gösterin, sabahları özellikle ilgiye muhtaçlar emin olun, akşam sessizliğinde olsun, boş vakitlerinizde onunla ilgilenin. Eğer kuşunuz siz kafese yaklaştığında kanatları toplanıyor gözleri korku saçıyorsa sakinleşmesini sağlamak adına kafesin yanında durun. Elinizi mümkün olduğunca gözünün önüne koyun korkulacak bir şey olmadığını her fırsatta gösterin. Ona kısık sesle seslenin ve yüksek sesle yakınında konuşmayın. Kaşındığı zaman, kanatlarını gerdiği zaman, havaya kaldırdığı zaman, kafeste tel üzerinde iken, yem yerken, su içerken kuşunuzu rahatsız etmeyin kafesin yakınında durmanızdan rahatsız olursa ona nefes aldırın. Hava durumuna göre kuşunuzun dönem dönem rahat hava alması için balkona çıkarın, soğuk havalara dikkat edin. Eğer kuşunuz yakınlardaki kuşlar ile iletişime geçmek için hışımla ötüyor ise bu konuşma eğitimine zarar verecektir. Bol sabır diliyorum uzun ömrü olsun :)

evet bir haftaya yaklasıyor alalı hala cok korkak,yanına gidip kısık sesle merhaba diyorum sanki gagasıyla tekrar ediyor icinden:) cok guzel sesi var hırsla degilde kucuk kucuk otuyor pcden kus seslerı acınca hareketleniyor,birde ishal degil ama kıcına kakası yapısıyor ikidir ben temizliyorum korkusu iyice artıyor elime alınca temizlemek icin felaket ısırıyor,ne zaman guvenini kazanıcam bilemiyorum

evet bir haftaya yaklasıyor alalı hala cok korkak,yanına gidip kısık sesle merhaba diyorum sanki gagasıyla tekrar ediyor icinden:) cok guzel sesi var hırsla degilde kucuk kucuk otuyor pcden kus seslerı acınca hareketleniyor,birde ishal degil ama kıcına kakası yapısıyor ikidir ben temizliyorum korkusu iyice artıyor elime alınca temizlemek icin felaket ısırıyor,ne zaman guvenini kazanıcam bilemiyorum

elinle kavramaman lazım henüz. kuş sesleri dinletme. bide resmini atsana mümkünse.

Bir önceki muhabbet kuşumu camın önüne koyduğum için hasta oldu ne yaptıysam iyileştiremedim ve bir gün kaybettim.halsiz haline syretmek daha bunaltıcı soğuktan çok etkilenmiyorlar ama rüzgar hemen hadta ediyor

camın onunde degil ,sorunum kıcını temizleyemiyor kakalar orada birikmis mecbur kalmasam elime almıyorum neden birikiyor bilen yokmu?

tum muslumanların kurban bayramı mubarek olsun,hayırlı bayramlar...

Geri