Karadeniz Pet

Nasıl bir marul yemektir o öyle :)

• Konbuyu başlatan Mana
  • Başlangıç tarihi
M

Mana

Guest
ufs58.jpg

Güzel maşallah ama düzenli veriyorsun değil mi?

Güzel maşallah ama düzenli veriyorsun değil mi?

Teşekkürler evet düzenli veriyorum çok seviyorlar hele de banyo yaparken :) genelde böyle asıyorum daha kolay oluyor.ayaklarıyla tutuyorlar yerken :D mor olan soldaki tutuyor bir ayağıyla resimde de zaten :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:29 -->-> Daha önceki mesaj 02:28 --

Maşallah çok güzeller.

Teşekkür ederim :) size olsun darısı

Teşekkürler evet düzenli veriyorum çok seviyorlar hele de banyo yaparken :) genelde böyle asıyorum daha kolay oluyor.ayaklarıyla tutuyorlar yerken :D mor olan soldaki tutuyor bir ayağıyla resimde de zaten :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:29 -->-> Daha önceki mesaj 02:28 --

Teşekkür ederim :) size olsun darısı

Marul vermek üreme isteğini azaltıyormuş galiba . siz böyle bir sıkıntı çekiyor musunuz. Ya da bu bilginin doğruluk payı var mı.

Marul vermek üreme isteğini azaltıyormuş galiba . siz böyle bir sıkıntı çekiyor musunuz. Ya da bu bilginin doğruluk payı var mı.

Bunu bilmiyordum ama sanmıyorum çünkü bana veteriner dedi marul brokoli ıspanak havuç verin diye.üreme konusuna gelince 2 çiftim var erkeğin biri hazır fakat dişisi biraz nazlı :) şu an üreme yok olsa da yavruları satmak zorunda kalırım sanırım çünkü 8 kuşum var :)

Ayşe Hanım İnsanlar ile Kuşları Önce Birbirinden Ayıralım :) Marul Enerji Veren Bir Besindir Kuşlarda Şöyle Düşünün Ne Kadar Çok Vitamin Barındıran Besin Aşırıya Kaçmadan Verirsek O Kadar Verim Alırsınız Aşırısıda Zarardır Yalnız İyi Forumlar :)

Ayşe Hanım İnsanlar ile Kuşları Önce Birbirinden Ayıralım :) Marul Enerji Veren Bir Besindir Kuşlarda Şöyle Düşünün Ne Kadar Çok Vitamin Barındıran Besin Aşırıya Kaçmadan Verirsek O Kadar Verim Alırsınız Aşırısıda Zarardır Yalnız İyi Forumlar :)

Bir kere ben marul zararlıdır demedim zaten. Her şeyin aşırısı zarar tabi ki. Kuş ihtiyacı olan vitamini yağı maruldan alabilir fakat demek istediğim kuşlar hücre yapısı, solunum boşaltım organları açısından insan gibi gelişmiş olmasalar dahi benzer özelliklere sahipler. Marul insanda yarattığı etkiyi kuşlarda da yaratabilir dedim. Basit bi örnek olarak Karbonmonoksit gazı insanı da kuşu da zehîrler mesela. Anlatmaya çalıştığım benzer etkileri olabileceği

ben sizi anladım ayşe hanım siz beni yanlış anladınız bende marul zararlıdır diyosunuz demedim ben size bir üretici olarak söylüyorum bilgilerime dayanarak tekrar belirtiyorum İnsanda üreme isteğini bilmem neyi ise artık marul kuşta o etkiyi vermez aşırıya kaçmadığınız sürece marul iyidir hepinize iyi forumlar

konuya rainy diye daldım :D ama değilmiş bunlar da çok şeker maşallaah :)

benim erkek 2 günde bir marul yer dişi kaçacak yer bulamıyor gerçi icraat yok ama marulda engel olmadı bu zamana kadar

konuya rainy diye daldım :D ama değilmiş bunlar da çok şeker maşallaah :)

Rainy hepsini geçer :) bunlar büyüdü zaten artık yavru değiller :( yavrular daha şirin oluyor nedense :) sağ taraftaki büyümüyor gerçi minnacık kaldı öyle :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

oha be foto ne kadar netmiş kuşlarda güzel maşallah

Teşekkürler :) amatör fotoğrafçıyım :)

Konuyla alakası yok ama Animecimisiniz [Mana hanım] :D :D :D

Konuyla alakası yok ama Animecimisiniz [Mana hanım] :D :D :D

evet anime ve mangacı :) hemde en koyusundan ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

benim erkek 2 günde bir marul yer dişi kaçacak yer bulamıyor gerçi icraat yok ama marulda engel olmadı bu zamana kadar

ölçülü verdikçe sıkıntı olmaz iyidir marul diye düşünüyorum sonuçta yeşillik :) afiyet olsun kuşunuza :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:26 -->-> Daha önceki mesaj 22:51 --

ben sizi anladım ayşe hanım siz beni yanlış anladınız bende marul zararlıdır diyosunuz demedim ben size bir üretici olarak söylüyorum bilgilerime dayanarak tekrar belirtiyorum İnsanda üreme isteğini bilmem neyi ise artık marul kuşta o etkiyi vermez aşırıya kaçmadığınız sürece marul iyidir hepinize iyi forumlar

Ben de çok verilmedikçe iyidir diye biliyorum ama arkadaşlar öyle deyince korktum kısır yapmak istemem yavrularımı :) veteriner dedi zaten verin diye tabi ki aşırı değil arada.ama en çok brokoliyi ve biberi önerdiler

Bildiğimiz otakusunuz siz :D :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:51 -->-> Daha önceki mesaj 12:50 --

ama bence çok vermeyin isal olur valla :D

Ben yediremiyorum benim kerataya. Yeminden başka bir şey yemiyor. Bazen tele elma sıkıştırıyorum. elmanın olduğu kısma yaklaşmıyor bile.

Geri