petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nasıl bir yer hazırlamalıyım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve bingöl tarafından 11 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. bingöl

bingöl Member

Beğenileri:
    2
    Arkadaşlar malum kış geliyor.ben evimde 4 çift muhabbet bakıyorum yaz sezonunda sıkıntı yok kapı pencere açık odayı havalandırıyoruz koku falan kalmıyor.kış sezonunda ne yapmamız gerekiyor? Evimin balkonuna pvc bir bölme yapmayı düşünüyorum öneriniz ve fikirkerinizi bekliyorum?

VOYYO-V1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Sadece kafeslerin etrafı mı PVC ile kapatılacak yoksa balkonu mu kapatmayı düşünüyorsunuz.

3. bingöl

bingöl Member

Beğenileri:
    2
    Sadece kafeslerin etrafı

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Kafeslerin etrafını pvc ile kapatırsanız havalandırma sorunu olabilir. Güneşin girmemesi de ayrı bir sorun olacaktır. Ya kapısı olan bir sistem veya en azından penceresi olan bir sistem yapılmalı.

5. bingöl

bingöl Member

Beğenileri:
    2
    Örnek bir resim bulabilirmiyim acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:40 -->-> Daha önceki mesaj 07:31 --

[​IMG][​IMG][​IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:40 --

Böyle bir muhabbet akvaryumu yaptım avantaj ve dezevantajları neler olabilir.yemlik, suluk ve yuvayı nasıl konumlandırmalıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:27 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Nereden hava aliyor ve temizligi nasil yapiyorsun?

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Tünekler daha uzun olup dolabın iç duvarına kadar uzansa yemlik ve suluk tünekle dolabın birleşeceği yerde olsa daha iyi olur bence.

8. bingöl

bingöl Member

Beğenileri:
    2
    Üst ızgara sac ve küçük bir emiş var.Alt raraf kafes teli havayı alttan üste doğru emiş yapıp bir boru yardımı ile dışarıya atıyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:47 -->-> Daha önceki mesaj 09:41 --

Tünekleri bu şekilde yapmamın nedeni kuşların merkezde toplanması ve dışkılarını bu noktadan alttaki çekmeceye denk gelmesiydi.

Sayfayı Paylaş