Karadeniz Pet

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim ?

sometimes

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, 1.5 aylık 2 adet erkek kuşum var. Alalı daha 4 gün oldu. Kuşlardan birini 1 hafta içerisinde satacağım. Diğer kuşuda kendime alıştırıp, konuşma ve diğer eğitimlerini vermeye çalışacağım. Diğerini satınca kuşum tek kaldığında yaklaşık 2 aylık olur. 2 aylık bir kuşa konuşması için eğitim vermek adına geç mi kalmış olurum ? Çok sabırlı biriyim, aylar geçsede pes etmeden eğitim vermeye hazırım. Eğer kuşum konuşacaksa ne kadar sürede konuşmaya başlar. Günde 1 saatimi ayıracağım. Ve korktuğum bir konu var. Şuan 2 kuşum olduğundan, ara sıra beraber ötüyorlar. Bu ileride konuşmasına engel olur mu ?

Biraz uzun oldu sanırım ama internette yazılanlara pek güvenemedim. Forumda bilgili arkadaşlar olduğuna inanıyorum.

Teşekkürler.

Merhabalar, diğer erkek kuşu elinden ne kadar kısa sürede gönderirsen o kadar kâr'dır. Eğitiminde problem olur.
2 aylık bir kuş eğitim için uygun kuş ama lakin ilk başlarda yanındaki kuş gittikten sonra yadırgama olur elbette.
Kuşunuz tam anlamıyla 4 ay'dan sonra konuşur. Bu ırkına cinsine göre de değişebiliyor tabii ki, lakin kızıştığı zaman şiddetli derecede konuşma görürsünüz.

Bu arada sabah 6 ile 9 arası genelde zihinleri boş olur. Kelimeleri o saatler arasında sıklıkla tekrarlarsanız, daha olumlu sonuç alabilirsiniz konuşmasında.

Merhabalar, diğer erkek kuşu elinden ne kadar kısa sürede gönderirsen o kadar kâr'dır. Eğitiminde problem olur.
2 aylık bir kuş eğitim için uygun kuş ama lakin ilk başlarda yanındaki kuş gittikten sonra yadırgama olur elbette.
Kuşunuz tam anlamıyla 4 ay'dan sonra konuşur. Bu ırkına cinsine göre de değişebiliyor tabii ki, lakin kızıştığı zaman şiddetli derecede konuşma görürsünüz.

Bu arada sabah 6 ile 9 arası genelde zihinleri boş olur. Kelimeleri o saatler arasında sıklıkla tekrarlarsanız, daha olumlu sonuç alabilirsiniz konuşmasında.

tevfik beyin dediği gibi diğer kuşu elinizden cıkarın yada en azından farklı kafeslere alın imkanınız varsa kuş size ilgi duysun

Çok teşekkürler arkadaşlar. En kısa sürede ya satışını yapacağım yada bir petshopa vereceğim. Sağ olun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:32 --

Arkadaşlar kuşun satışı yapıldı. Şimdi tek bir kuşum var (Fındık). 7 haftalık. 11 Mart ta aldık. Kafesinde 2 adet tünek, 1 adet salıncak, suluk ve yemlik var. Çok fazla ötüyor bu sıra. İleride konuşmasına engel olacak mı ? Her gün adını defalarca kez tekrar ediyorum. elimden yemini veriyorum. Saldığım zaman yukarılardan aşağı inmiyor. Dün ilk kez omzuma koyup yemini yedirdim. Bir de bu sabah kalktığımda tüylerinin bir kısmı yolunmuş gibi dağınıktı. Neden kaynaklanabilir ?

Kısacası;

1- 7 haftalık, 11 mart itibariyle bende ve çok fazla ötüyor. İleride konuşmasına engel olacak mı ?

2- Bu sabah kalktığımda tüylerinin çok küçük bir kısmı yolunmuş gibi dağınıktı. Şimdide tüyleriyle çok uğraşıyor. Neden kaynaklanabilir ?

1)yavru sonuçta konuşma ihtimali var.
2)tüy dökümünde olabilir.vitamin vermenizi tavsiye ederim.

Yeni yeme düşmüş kuşa göre biraz daha zor olur ama sonuçta yine de konuşabilir konuşmayabilir de ilgi alaka önemli yanında kuşla yaşamış belli bir süre ötmeye alışmış kuş yani onu unutup sana yönelmesi gerekli ki konuşsun biraz fazla ilgi alaka sonuç alabilirsin.

Yeni yeme düşmüş kuşa göre biraz daha zor olur ama sonuçta yine de konuşabilir konuşmayabilir de ilgi alaka önemli yanında kuşla yaşamış belli bir süre ötmeye alışmış kuş yani onu unutup sana yönelmesi gerekli ki konuşsun biraz fazla ilgi alaka sonuç alabilirsin.

Kesinlikle. Teşekkür ederim ilginiz için.

Geri