Karadeniz Pet

Nasil ciftleseceklerini bilmiyorlar

• Konbuyu başlatan Mert AKSOY
  • Başlangıç tarihi
M

Mert AKSOY

Guest
Evet arkadaslar derdim buyuk, bir cift muhabbet kusum var, kizgin erkek ve ceresinin 1/3 u kahverengimsi bir disi.... Opusme koklasma yem kusma kasima vs her sey var ancak is ciftlesmeye gelince disi dumduz duruyor erkek de basini sallaya sallaya disinin gagasina kucuk vuruslar yapiyor ancak hic bir tepki yok disiden.... Eger ki erkek cok ustune giderse de tek bir gaga ile isi bitiryor ya da oradan kaciyor sonraki 1 dk icinde ama tekrar opusmeye basliyorlar, disi yuvada bir iki duzenleme yapti sanirsam cunku bazi talaslari disari atmis, yumurtali mama kalsiyum vs her seyleri tam. Yardim...

Kardeş çifleşmeyı bılmıyorlar dıye birşey yok. sorun sadece dişinin daha çifleşmeye hazır olmaması. buyuzdende gaga darbesi atıp erkek kuşdakı tum iştahı dagıtıyor. benım kuşlarımda aynı durumda. dişim yuvada bırkaç duzenleme yapmış dıyorsun bu guzel birşey dişi kendını hazır hissetdiğinde çiftleşme gerçekleşir.

fazla kafesin varsa erkeği ayır dişiye ballı nijer tohumu ver hergün yarım saat sırayla kuşları sal birbirinin kafesine gidip koklaşacaklardır sonra yaklaşık 3-4gün sonra erkeği yine kafese al değişimi izle sonra. bu arada bal ilaçlık olarak çok az olmasına özen göster 10 çay kaşığı nijere bir çay kaşığı bal iyice karıştır sadece dişiye ver erkeğe verirsen çenesi durmaz ötmekten. dişide sesi kısar ötmez korkma normal bişi kızgınlığı iyice artıracaktır denenmiş reçetedir 100% tam sonuş alınmıştır. iyi günler

Dostum bende Tuan MAKSEL'e katılıyorum. çifleşmeyı bılmıyorlar dıye birşey yok. sorun sadece dişinin daha çifleşmeye hazır olmaması. Size önerim normal muhabbet kusu yemının ıcıne 1 cay kasıgı kadar nijer tohumu ekleyip verebilirsiniz. İmkanlarınıza göre bal da eklemenizi tavsiye ederim. Bal kalori olarak yüksek olup kızgınlık dönemi için ideal bir ek gıda olacaktır.

Bilgilendirme icin cok tesekkur ederim arkadaslar, ancak bir sorum daha olacak , unutmusum konuyu acarken ; bendeki disi kus da arada sirada kafasini sallayip erkek kusun gagasina vuruyor, boyle seyler erkek de olur benim bildigim ?:D

Bilgilendirme icin cok tesekkur ederim arkadaslar, ancak bir sorum daha olacak , unutmusum konuyu acarken ; bendeki disi kus da arada sirada kafasini sallayip erkek kusun gagasina vuruyor, boyle seyler erkek de olur benim bildigim ?:D

kardeş dişide kızmış sen kuşları ayırma mama takviyesi yap yeter yavru yakındır

Geri