Karadeniz Pet

Nasil duzeltebilirim

muhammet3737

Yeni Üye
F66951C1-4C34-4A73-910F-9818E34F4A1C.jpeg
BE749A4C-33A2-4933-8926-38B70968DA37.jpeg
Merhaba bi komsu sen duzeltirsin diye bana muhabbet kusu verdi bunun sorunu ne nasil duzeltebilirim

Kuşun kuyruğuna ne olmuş söylemedi mi? Kuş tüyde bu arada. Tüydeki kuşların bakımını araştırın. Kuşun dışkı fotoğrafını paylaşır mısınız?

Ya kuyrugunu cocuklar cekmis yada yanindaki erkek kus yapmis dedigim gibi fazla bisey bilmiyorum anneme vermis

Kuşa kötü bakmışlar belli. Dışkıları bana normal gelmedi hastalık durumu olabilir. Suluğundaki tam dolu suya beş damla elma sirkesi damlatıp veterinere gitmenizi öneririm. Kuyruğu olsa kuyruğu nefes alıp verirken atıyor mu diye soracaktım ama maalesef kuyruğu kopmuş. Mikrop kapmış olabilir, soğuk almış olabilir. Veteriner bir baksın gerekirse ilaç tedavisine başlanır. Kuşun bilinçli birinin eline gitmesi onun şansı olmuş.

Kuş jumbo bence, sağlığına kavuştuğunda tüyleri pofuduk pofuduk olacak :)

Ne kadar surede duzelir sizce?
Orasi bakiminiza ve kusa bağlı. Bu kus tuyde ama hic bir kuş böyle agir tüy dökümü gerceklestirmez. Kuyruklarin tamami dokulup yerine yenisi cikmaz. Biri dokulur yenisi cikar sonra digeri dökülür bu sekilde olur. Ne yapmislar bu kuşa allah aşkına. Bilinçli bi sekilde hirpalanmis yolunmus tüyleri.(eger tuyleriyle ilgili hastaligi yoksa) kuşu bu hale getireni ne hale getirecksin var ya! Imkaniniz varsa veterinere götürün. Yoksa suyuna elma sirkesi damlatarak baslayin bakimina. Onun dışında ilaç önerisi verilecekse uzman kişiler ve ureticiler yorum yapar konuyu gördüğünde.

• Beğen
Tepkiler: cey
psikopat mı bu insanlar?kuşta french molt gibi birşey yoksa kötü bakmayla olacak iş değil hayvanı resmen hırpalamışlar.kuşa acilen b vitamini takviyesi yapın.haftada 2 gün vitamin b 1 gün karışık vitamin verin.avivit veya avisol plus+avisol b işinizi görür.kuşa kaliteli bir kapalı yem alın ve ayrı bir yem kabında biraz yulaf verin.inşallah kurtulur.yeride sıcak ve ışık alan bir yer olsun.

• Beğen
Tepkiler: cey
Suan hepsini yapiyorum karisik vitamin verdim dediginiz gibi kotu bakilmis ama yorumlariniz icin sagol herseyin deniycem

Suan kus ishal kusun gagasi cok uzun benmi keseyim ufacik yoksa gaga tasiyla duzeltirmi

Suan kus ishal kusun gagasi cok uzun benmi keseyim ufacik yoksa gaga tasiyla duzeltirmi
Gagasını net göremedim hem dışkısının hem gagasının fotoğrafını atar mısınız? Uzunsa da siz değil bilen birisi kesse iyi olur. Veteriner, üretici veya bu işten anlayan iyi bir pethopçu gibi

İshal olması iyi değil suluğunda ne var şu an elma sirkesini damlattınız mı?(5-6 damla)

Gagasini suan fotografini cekemiyorum tuyler kapatiyor sulugundada 3-4damla elma sirkesi damlattim

gagasıyla uğraşmayın bence. bana normal geldi uzunluğu. çocuklar hırpaladıysa bu hale gelebilir malesef. tüye de girmiş üstelik. elinize alıp gögsünü kontrol edin. göğüs kemiğinin etrafında kas dokusunu hissetmeniz lazım. göğüs kemiğini çok fazla belirgin olmaması gerek. bir de kanatlarını hafif açıp bakın. kanat tüyleri kırpık kopuk gibi mi yoksa kökten mi düşmüş? bence en önemlisi stressiz bi ortam sağlayın. çok korkutmadan yumuşak sesle bol bol ilgilenin. beslenmesine dikkat edin sürekli temiz su olsun. dedikleri gibi b vitamini takviyesi iyi olur. hatta alabilirseniz nekton bio kullanın. tüyler için çok faydalı.

gagasıyla uğraşmayın bence. bana normal geldi uzunluğu. çocuklar hırpaladıysa bu hale gelebilir malesef. tüye de girmiş üstelik. elinize alıp gögsünü kontrol edin. göğüs kemiğinin etrafında kas dokusunu hissetmeniz lazım. göğüs kemiğini çok fazla belirgin olmaması gerek. bir de kanatlarını hafif açıp bakın. kanat tüyleri kırpık kopuk gibi mi yoksa kökten mi düşmüş? bence en önemlisi stressiz bi ortam sağlayın. çok korkutmadan yumuşak sesle bol bol ilgilenin. beslenmesine dikkat edin sürekli temiz su olsun. dedikleri gibi b vitamini takviyesi iyi olur. hatta alabilirseniz nekton bio kullanın. tüyler için çok faydalı.
Kanatlar kirpik kopuk suan yem yemesi cok iyi hatta sanki kafasindaki tuy kapsullerinin bazilari acilmis

Geri