Karadeniz Pet

Nasıl ısıtabilirim yardım

veysel boz

Meraklı Üye
bazı nedenlerden ötürü kuşlarıma evimdeki kilerde bakmayı sürdürücem yerlerini hazırlayıp yerleştirmeyi düşünüyorum yalnız bi sorun çıktı önümüz kış nasıl sıcak tutabilirim ortamı birde havalandırma ızgarası var nasıl bi sistem uygulayabilirim bilgili arkadaşlar yardım ederse çok iyi olur ciddi yardıma ihtiyacım var

Kiler kaç m2,kapılı bir yer mi yoksa devamlı açık kalan bir yer mi.

hocam kapali ve gunes goren bir yerdeyse korkma onlar 0 derecede bile kendilerini isitirlar

biraz saçma oldu ama şöyle birşey yaptım telefonu aradım bulamadm deli oldum gece gece

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

güneş görmüyor ahmet bey kapalı yanlız çok soğuk havalandırma olduğu için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:16 -->-> Daha önceki mesaj 00:14 --

gerçi havalandırma bi şekilde kapatılır ama ben uygun sıcaklıgın 22 derece oda sıcaklıgı oldugunu duymuştum her ne kadar kapatılsada o dereceye ulaşamaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:23 -->-> Daha önceki mesaj 00:16 --

Kiler kaç m2,kapılı bir yer mi yoksa devamlı açık kalan bir yer mi.

2 m2 fazla büyük biryer değil ama soğuk

Son düzenleme:
Koyacagin kilerin doğal sıcaklığı ile kuşları tehlikeye atarsin. Dün evde kaloriferler yanmadi kuşlarin keyfi kaçtı kabarmaya başladılar. Özellikle ısı konusunda çok hassas hayvanlar kilerde ısınma sistemi olmazsa sonu kötü olabilir veysel.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen bizde klimayla ısınıyoruz kapatıyorum ben üşümüyorum ama kuşlar kabartıyorlar kendilerini oda sıcaklığının şart olduğunu biliyorum fakat nasıl ısıtabilirim kimi ampul falan takıyor kafeslere ama bana uygun gelmedi

Elektrik tesisatı varsa yağlı radyatör kullanabilirsiniz. Bundan önce ısı yalıtımı yapılabilirse kolay ısınıp ısıyı daha çok muhafaza eder. Bu da elektrik faturasının daha düşük gelmesini sağlar.

ufo geldi aklıma ama gel gelelim gelen faturayla petshop kurarsın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:38 -->-> Daha önceki mesaj 00:31 --

Elektrik tesisatı varsa yağlı radyatör kullanabilirsiniz. Bundan önce ısı yalıtımı yapılabilirse kolay ısınıp ısıyı daha çok muhafaza eder. Bu da elektrik faturasının daha düşük gelmesini sağlar.

radyatörlere baktım fakat pahalı geldi uğur bey çin malları 150 200 lira orta halli birşey 300 den başlıyor

Duvarlari komple isi yalitim yapin izolasyon 25 adet 50x100 paketi 40 lira. Gerekli yalitiminizi yaptiktan sonra havalandirma izgarasi ve kapida dahil iceride 3 adet 100 watt ampul ile veya cok kısa süre ufo tarzi bir isitici yakarak isiyi iceri hapsedebilirsin. Salmamda bu yontemi kullaniyorum ben kolay gelsin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duvarlari komple isi yalitim yapin izolasyon 25 adet 50x100 paketi 40 lira. Gerekli yalitiminizi yaptiktan sonra havalandirma izgarasi ve kapida dahil iceride 3 adet 100 watt ampul ile veya cok kısa süre ufo tarzi bir isitici yakarak isiyi iceri hapsedebilirsin. Salmamda bu yontemi kullaniyorum ben kolay gelsin

dediğiniz fiyattaki malzemenin tam adı varmı yada markası falan

Yapı malzemeleri satan yerler satiyor strafor bildiginiz.

Takildiginiz bir yer olursa ozelden yazarsiniz bildigim.kadar yardimci olurum

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bağışlayın ama kapalı güneş görmeyen bir yerde kus beslemek ne kadar insancıl kendinizi onun yerine koyun

bazı nedenlerden ötürü kuşlarıma evimdeki kilerde bakmayı sürdürücem yerlerini hazırlayıp yerleştirmeyi düşünüyorum yalnız bi sorun çıktı önümüz kış nasıl sıcak tutabilirim ortamı birde havalandırma ızgarası var nasıl bi sistem uygulayabilirim bilgili arkadaşlar yardım ederse çok iyi olur ciddi yardıma ihtiyacım var

2 m2 lik alanı xps yüksek dansite strafor yada levha taş yünü gibi yalıtım levhaları ile izole edip termostadlı karbon film yerden ısıtma filmi ile ısıtırsanız,5 tl/ay elektrik harcar,umarım kuşlarınızın kışı geçirebileceği daha uygun gün yüzü gören bir yer bulursunuz.

Karbon Film ile Yerden stmada Elektrik Tketimi,KARBON ISITMA FLM,elektrikli kablolu stma,ayna buu nleme,karbonik film

seramik ısıtıcı lambalar var 25 w hiç bir şey yakmıyor. ben kullanıyorum çok güzel oluyor. sizede bulabiliriz.

seramik ısıtıcı lambalar var 25 w hiç bir şey yakmıyor. ben kullanıyorum çok güzel oluyor. sizede bulabiliriz.

ya tam aradığım kolaylıkta birşey gerçekten peki ısısı iyimidir 1-5 metrekare bir yer yarısı raf zaten ve eşya dolu kolay ısınabilecek biryer

Geri