petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nasıl Olacak bilmiyorum. :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yusuf kenan tarafından 9 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. yusuf kenan

Herkese hayırlı geceler. Yaklaşık 7-8 aydan beri yavruları ile birlikte aldığım çift kuşlarımdan bir türlü yavru alamadım.

Yazın sıcak diye havaların soğumasını bekledim ama nafile
    Şimdi bulundukları oda biraz soğuk ama kuşlar gündüz çoğu vakitlerini yuvalığın içinde geçiriyor. Gece ise yuvalıktan çıkıyorlar.

Bu normal bir durum mu? Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.

2. Oğuzhan Çelik

bence hiç elleme kendi Hallerine Bırak Onlar ne yapacağını Bilirler vitamin vb gibi şeyleri Eksik Etme derim sana arkadaşım

3. Tevfik AKTUNÇ

Oda derecedesi iyi olan bir ortamda tutunuz kuşları, farklı yorumlana bilir bu durum.
    Kuşlarınızın bir fotoğrafı olsa yavru bekleyip beklemediğinizi söyleriz.
    Şimdi kuşlarınız gündüz korkup yumurtalığa giriyorda olabilir.
    Resimleri yüklermisiniz?

4. yusuf kenan

Kuşların bulunduğu odaya pek fazla girip çıkan olmuyor.

Fotoğraflarını yarın çekip yükleyeceğim inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

İnşallah dediğiniz gibi olur. Ama sabır etmekte zor oluyor. insan bir an önce yavru almak istiyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Kuşlarıma ait resimleri ancak yükleyebildim. Durumları hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Evet kuşlarım gündüz yuvalıkta gece tünekteler. Bulundukları oda derecesi bira düşük. Ancak çok fazla giren çıkan yok. Kuşlar bende epeydir var.
    Alırken yavruları ile birlikte aldım fakat daha sonra hiç yumurta almadım.

5. Tevfik AKTUNÇ

Ben şu an size tahminler üzerinden birşeyler söyleyebilirim Yusuf bey, fakat pek fazlada umutlanmanızı istemem.

Benim düşüncem; Erkek kuş boş durmuyor ve yakın zamanda yumurta gelebilir. Benim kafama takılan yine de oda sıcaklığı oldu. Strese girmeyecekleri şekilde, orta dereceli bir odaya götürseniz daha verimli bir hâl alabilir bu durum.

Saygı ve Sevgilerimle

6. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    En büyük sorunu ben size söyleyim. Kafes düzeniniz çok yanlış.

Tek tünek ile yuvalık deliğinden karşıya paralel geçen 1 adet tünek ile kafesinizi düzenli hale getirdikten sonra olumlu sonuca ulaşmanız daha hızlı olacaktır..

7. Tevfik AKTUNÇ

Evet doğru, benimkilerde de tek tünek vardı fakat yumurtalığa doğruydu :)

8. yusuf kenan

Teşekkür ederim Tevfik bey. Odalarını değiştireceğim inşallah. Umarım yavrularını almak nasip olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Bu söylediğiniz düzenin bir fotoğrafı varmı acaba. Saat 12 olmadı ama benim saksı durdu galiba:)

9. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Ben göstereyim su 2 beyaz tüneği yok sayın yuvalık önümdeki tünek kalsın

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

10. yusuf kenan

Benim kafeste şuan 2 tünek var. Biri yuvalığa yakın diğeri karşı tarafta. Birbirlerine paraleller. Yuvalığa yakın olan duracak diğer tüneği kaldıracağım yani kafeste tek bir tünek olacak yanlışsam düzeltin lütfen

11. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Senin kafes düzenin daha iyi, olması gereken de bu zaten, kuşların yerini sabitleyip yani hiç değiştirmeyip kuşlara 3 günde bir mama verin, en iyisi hazır cede mama alın, havuçla nemlendirip verin, kuşlar çift ise yavru elde edebilirsiniz, 1 çiftin olsa yavru elde etmek daha kolay olurdu ama olsun, biraz daha sabır....

12. yusuf kenan

Teşekkür ederim.
    Tavsiyenizi uygulayacağım inşallah. Gerçekten sabır zor iş. Kuşlar Aylardır bendeler alırken ne hevesle aldım özellikle yavrularıyla birlikte aldım ki bir sıkıntı olmasın ama her geçen gün şevkim kırıldı doğrusu.

Sayfayı Paylaş