Karadeniz Pet

Nasıl Olacak bilmiyorum. :(

• Konbuyu başlatan yusuf kenan
  • Başlangıç tarihi
Y

yusuf kenan

Guest
Herkese hayırlı geceler. Yaklaşık 7-8 aydan beri yavruları ile birlikte aldığım çift kuşlarımdan bir türlü yavru alamadım.

Yazın sıcak diye havaların soğumasını bekledim ama nafile
Şimdi bulundukları oda biraz soğuk ama kuşlar gündüz çoğu vakitlerini yuvalığın içinde geçiriyor. Gece ise yuvalıktan çıkıyorlar.

Bu normal bir durum mu? Nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.

bence hiç elleme kendi Hallerine Bırak Onlar ne yapacağını Bilirler vitamin vb gibi şeyleri Eksik Etme derim sana arkadaşım

Oda derecedesi iyi olan bir ortamda tutunuz kuşları, farklı yorumlana bilir bu durum.
Kuşlarınızın bir fotoğrafı olsa yavru bekleyip beklemediğinizi söyleriz.
Şimdi kuşlarınız gündüz korkup yumurtalığa giriyorda olabilir.
Resimleri yüklermisiniz?

Oda derecedesi iyi olan bir ortamda tutunuz kuşları, farklı yorumlana bilir bu durum.
Kuşlarınızın bir fotoğrafı olsa yavru bekleyip beklemediğinizi söyleriz.
Şimdi kuşlarınız gündüz korkup yumurtalığa giriyorda olabilir.
Resimleri yüklermisiniz?

Kuşların bulunduğu odaya pek fazla girip çıkan olmuyor.

Fotoğraflarını yarın çekip yükleyeceğim inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:37 --

bence hiç elleme kendi Hallerine Bırak Onlar ne yapacağını Bilirler vitamin vb gibi şeyleri Eksik Etme derim sana arkadaşım

İnşallah dediğiniz gibi olur. Ama sabır etmekte zor oluyor. insan bir an önce yavru almak istiyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:47 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Kuşlarıma ait resimleri ancak yükleyebildim. Durumları hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.

vd32w.jpg

vd3l4.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:02 -->-> Daha önceki mesaj 20:47 --

vd43z.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

vd43z.jpg

vd57u.jpg

vd5jp.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Evet kuşlarım gündüz yuvalıkta gece tünekteler. Bulundukları oda derecesi bira düşük. Ancak çok fazla giren çıkan yok. Kuşlar bende epeydir var.
Alırken yavruları ile birlikte aldım fakat daha sonra hiç yumurta almadım.

Ben şu an size tahminler üzerinden birşeyler söyleyebilirim Yusuf bey, fakat pek fazlada umutlanmanızı istemem.

Benim düşüncem; Erkek kuş boş durmuyor ve yakın zamanda yumurta gelebilir. Benim kafama takılan yine de oda sıcaklığı oldu. Strese girmeyecekleri şekilde, orta dereceli bir odaya götürseniz daha verimli bir hâl alabilir bu durum.

Saygı ve Sevgilerimle

En büyük sorunu ben size söyleyim. Kafes düzeniniz çok yanlış.

Tek tünek ile yuvalık deliğinden karşıya paralel geçen 1 adet tünek ile kafesinizi düzenli hale getirdikten sonra olumlu sonuca ulaşmanız daha hızlı olacaktır..

Tek tünek ile yuvalık deliğinden karşıya paralel geçen 1 adet tünek ile kafesinizi düzenli hale getirdikten sonra olumlu sonuca ulaşmanız daha hızlı olacaktır..

Evet doğru, benimkilerde de tek tünek vardı fakat yumurtalığa doğruydu :)

Ben şu an size tahminler üzerinden birşeyler söyleyebilirim Yusuf bey, fakat pek fazlada umutlanmanızı istemem.

Benim düşüncem; Erkek kuş boş durmuyor ve yakın zamanda yumurta gelebilir. Benim kafama takılan yine de oda sıcaklığı oldu. Strese girmeyecekleri şekilde, orta dereceli bir odaya götürseniz daha verimli bir hâl alabilir bu durum.

Saygı ve Sevgilerimle

Teşekkür ederim Tevfik bey. Odalarını değiştireceğim inşallah. Umarım yavrularını almak nasip olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

Bu söylediğiniz düzenin bir fotoğrafı varmı acaba. Saat 12 olmadı ama benim saksı durdu galiba:)

Ben göstereyim su 2 beyaz tüneği yok sayın yuvalık önümdeki tünek kalsın
jy3abuze.jpg

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim kafeste şuan 2 tünek var. Biri yuvalığa yakın diğeri karşı tarafta. Birbirlerine paraleller. Yuvalığa yakın olan duracak diğer tüneği kaldıracağım yani kafeste tek bir tünek olacak yanlışsam düzeltin lütfen

Benim kafeste şuan 2 tünek var. Biri yuvalığa yakın diğeri karşı tarafta. Birbirlerine paraleller. Yuvalığa yakın olan duracak diğer tüneği kaldıracağım yani kafeste tek bir tünek olacak yanlışsam düzeltin lütfen

Senin kafes düzenin daha iyi, olması gereken de bu zaten, kuşların yerini sabitleyip yani hiç değiştirmeyip kuşlara 3 günde bir mama verin, en iyisi hazır cede mama alın, havuçla nemlendirip verin, kuşlar çift ise yavru elde edebilirsiniz, 1 çiftin olsa yavru elde etmek daha kolay olurdu ama olsun, biraz daha sabır....

Senin kafes düzenin daha iyi, olması gereken de bu zaten, kuşların yerini sabitleyip yani hiç değiştirmeyip kuşlara 3 günde bir mama verin, en iyisi hazır cede mama alın, havuçla nemlendirip verin, kuşlar çift ise yavru elde edebilirsiniz, 1 çiftin olsa yavru elde etmek daha kolay olurdu ama olsun, biraz daha sabır....

Teşekkür ederim.
Tavsiyenizi uygulayacağım inşallah. Gerçekten sabır zor iş. Kuşlar Aylardır bendeler alırken ne hevesle aldım özellikle yavrularıyla birlikte aldım ki bir sıkıntı olmasın ama her geçen gün şevkim kırıldı doğrusu.

Geri