Karadeniz Pet

Naturbird den aldigim kafes ve birkac sorum

Özgür AKSOY

Yeni Üye
Iyi akşamlar arkadaslar, bu haftasonu Naturbird Erol bey ile bizzat tanisarak imalathanesinden alıp Muğla ya getirdiğim kafesi bir güzel temizliğini yaparak hazırladım. Urunler gerçekten güzel, kaliteli. Aldigim ürünün resimleri ve kuslarimin resimleri sizlere sunuyorum. Kafes duzeni hakkinda yorumlarinizi bekliyorum. Ve birkac sorum olacak, 1. Mavi olan çiftlerim erkek çiftleşmek istiyor ama dışı izin vermiyor. Erkeği yeni kafese alıp 1-2hafta dişi den ayrı tutmak istiyorum. Hem erkek kafes e alışır. Hemde belki birbirlerini özlerler. 2. Yeşil ve beyaz ciftim yuva bağlı dişi yuvaya girip çıkıyor. Onları kafeslerinden şimdilik ayırmayı düşünmüyorum. Sizce nasıl yapayım. Yorumlarinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

pmctc.jpg
[/url][/IMG]

pmcyf.jpg
[/url][/IMG]

pmczq.jpg
[/url][/IMG]

pmd28.jpg
[/url][/IMG]

pmd3g.jpg
[/url][/IMG]

pmd4x.jpg
[/url][/IMG]

pmd63.jpg
[/url][/IMG]

Öncelikle hayırlı olsun.
Evet o çiftinizin erkeğini ayırın bir süre hem yeni yerine de alışması için bahane olur.
Yuvalığa ilgili çiftlerinizin yeri ve kafesi dahil oynamaya gerek yok.
Kafes düzeni güzel, gaga taşı belki biraz daha uzaklaştırılabilir kalamar kemiğinden.
Bunun yanısıra mahremiyet ve çiftler arası sorun yaşanmaması açısından çifthanenin orta bölmesini kaplamanız gerekmektedir. Gazete, alüminyum folyo vs. asla denemeyin. Plastik klasör malzemesinden kullanabilirsiniz, birbirlerini görmemeliler. İsmi şuan aklıma gelmiyor ama bu tür;
karton-plastik-vo2ne-48746.jpg

Cihat bey yuvasına alışkın olan çiftlerin dokunmayacagim, ayrı kafeste kalacaklar. Ama diğer iki kusu göreceklerdir. Ama uzak olacaklar aynı odada . Eğer onlardan yavru alamazsam onları da daha sonra aynı kafese alacağım. Ama ilerleyen zamanlarda. Teşekkürler tekrar.

konuyla fazla alakası yok ama yemlik suluk gibi aksesuarlar sitedeki kafes fiyatlarına dahilmi yoksa onlara ayrı bi ücret ödeniyormu resimde hepsi birlikte gözüküyor

özgür bey kafesiniz 42x60 değil mi naturbirdde fiyatı 50tl gözüküyor ek kargo yada geliş ücreti kapıda ödeme ücreti alındımı ?

Geri