Karadeniz Pet

Nature And Science

Fatih BUYURUCU

Emektar Üye
https://www.mybestpetshop.com/nature-and-science-karışık-muhabbet-yemi-20kg-p-13515.html

Merhaba herkese,
Üstte linkini verdiğim yemi kullanan varsa görüşlerini belirtebilir mi?

Ürün açıklamasında;

******Versele laga prestige muhabbet kuşu yemiyle aynı yemdir ve aynı fabrikada dolumu yapılmaktadır.*****

Diye yazmakta Versele Laga ile yem karışım oranlarıda bire bir aynı aklımda soru işaretleri kaldı madem aynı fabrika üretimi neden marka ve fiyat farkı var acaba?

https://www.mybestpetshop.com/versele-laga-muhabbet-kuşu-yemi-20-kg-p-13321.html

[MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION]

Son düzenleme:
ilan edilen miktarlar aynı olmakla beraber tohum ebat ve kalitesi değişik olabilir belki.

Fiyat farkı olduğuna göre illa içeriklerinde değişiklikler vardır.

ilan edilen miktarlar aynı olmakla beraber tohum ebat ve kalitesi değişik olabilir belki.

Yani tahminen 1. Kalite tohumlar Versele Laga olarak 2. kalite tohumlar Nature And Science olarak mı paketleniyor acaba?

Ben normalde VLaga kullanıyorum Nature And Science de sonuçta aynı fabrika diğer markalara göre iyimidir ki?

VLaga 5kg olandan alıyordum yavrular olunca çabuk bitmeye başladı 20kg olanında son kullanma tarihi pek uzun değil kararsızlıktan Nature And Science yemine denk geldim 30tl daha uygun :)

Bu sektörde öylemidir bilmiyorum ama bazı sektörlerde kurumsal/marka olan firmalar orta veya düşük maliyetli ürünleri (ikinci kalite veya ıskarta ürünleri) başka isimler altında piyasaya sürerek o ürünlerin hitap ettiği müşteri kitlesini de kaçırmak istemezler.

Bu sektörde öylemidir bilmiyorum ama bazı sektörlerde kurumsal/marka olan firmalar orta veya düşük maliyetli ürünleri (ikinci kalite veya ıskarta ürünleri) başka isimler altında piyasaya sürerek o ürünlerin hitap ettiği müşteri kitlesini de kaçırmak istemezler.

Doğrudur abi bende öyle düşünüyorum açıklamada aynı yemdir diye okuyunca merak ettim.

Versele Laga gerçekten kokusu iriliği ve parlaklığı çok güzel ama 120tl diğer 80-90tl olan markalarda acaba bu kadar kalitelimidir VLaga gerçekten diğerlerinden kaliteli mi yoksa markaya mı para veriyoruz diğer markaları kullanmadığımdan kafama takılıyor.

Doğrudur abi bende öyle düşünüyorum açıklamada aynı yemdir diye okuyunca merak ettim.

Versele Laga gerçekten kokusu iriliği ve parlaklığı çok güzel ama 120tl diğer 80-90tl olan markalarda acaba bu kadar kalitelimidir VLaga gerçekten diğerlerinden kaliteli mi yoksa markaya mı para veriyoruz diğer markaları kullanmadığımdan kafama takılıyor.

Marka olmak zor bir süreç. Marka olana kadar yaptığınız harcamaları marka olduktan sonra kazanmaya ancak başlıyorsunuz. Dolayısıyla verilen/verdiğimiz paraların bir kısmı markaya gidiyor. Az kuş besleyenler için aradaki maddi fark göz ardı edilebilir ama kuş sayısı fazlalaşınca külfet arttığı için ekonomik ürünler tercih edilebilir.

Marka olmak zor bir süreç. Marka olana kadar yaptığınız harcamaları marka olduktan sonra kazanmaya ancak başlıyorsunuz. Dolayısıyla verilen/verdiğimiz paraların bir kısmı markaya gidiyor. Az kuş besleyenler için aradaki maddi fark göz ardı edilebilir ama kuş sayısı fazlalaşınca külfet arttığı için ekonomik ürünler tercih edilebilir.

Haklısın usta ben yine bildiğimden şaşmıyım o zaman :)

20 kilo yem fazla bana yavrular hariç üretimde 6 yetişkin kuş var 5 kilo alıncada hem pahalıya geliyo hemde çabuk bitiyor 10 kilo da yok kararsız kaldım bu sefer :)

Haklısın usta ben yine bildiğimden şaşmıyım o zaman :)

20 kilo yem fazla bana yavrular hariç üretimde 6 yetişkin kuş var 5 kilo alıncada hem pahalıya geliyo hemde çabuk bitiyor 10 kilo da yok kararsız kaldım bu sefer :)

Bir ortak bulunabilirse (çuval olarak) alıp hem yemi denemiş olursunuz hem de uyguna gelmiş olur.

Bir ortak bulunabilirse (çuval olarak) alıp hem yemi denemiş olursunuz hem de uyguna gelmiş olur.

Maşesef çevremde ortak alabileceğim kimse yok..

Son kullanma tarihi geç olan bulabilirsem alacam artık yapacak birşey yok. Açılan çuval yine son kullanma tarihine kadar iyi muhafaza edilirse dayanır mı acaba

Maşesef çevremde ortak alabileceğim kimse yok..

Son kullanma tarihi geç olan bulabilirsem alacam artık yapacak birşey yok. Açılan çuval yine son kullanma tarihine kadar iyi muhafaza edilirse dayanır mı acaba

Muhafaza koşullarına uyulduğunda son kullanma tarihine kadar sorunsuz dayanır.

eğer muhafaza koşulları ve son kullanma tarihi sorun olacak derseniz, yemi bölerek dondurabilirsiniz. hiçbir kalite kaybı yaşamazsınız.

Aynı fabrikanın ürünü olması kalite farkını çok hiisetireceğini sanmıyorum ayrıca [MENTION=13408]mybestpetshop[/MENTION] kendi yemini yaptırdı çok memnunum Deli nature ile birebir aynı aşağıdaki linkte mevcut yüksek paralar vermenin anlamı yok bence

https://www.mybestpetshop.com/mybest-super-breeding-muhabbet-uretim-yemi-20-kg-p-14900.html

Teşekkürler yalnız çok sade gibi geldi bana fotosunu koyma imkanınız var mı yemin?

Teşekkürler yalnız çok sade gibi geldi bana fotosunu koyma imkanınız var mı yemin?

sade gibi görünmesi normal % 66 aspur şuan resim için müsait değilim lakin avrupadaki bir çok üreticide bu karışımı kullanıyor ama deli nature ama Qukio ama Mybest bu karışım üretim için en ideal yem diye düşünüyorum

sade gibi görünmesi normal % 66 aspur şuan resim için müsait değilim lakin avrupadaki bir çok üreticide bu karışımı kullanıyor ama deli nature ama Qukio ama Mybest bu karışım üretim için en ideal yem diye düşünüyorum

Teşekkürler karşılaştırma listeme ekledim bakalım sağolun.

Geri