Karadeniz Pet

Nature plan kuş kumu

Rassien

Onursal Üye
bu kuş kumunu kullananlar varmıdır versele laganın kumunu alacaktım bulamadım bunu alayım dedim kullananlar memnunmu değilmi yazarlarsa çok minnetar olurum
bu arada kuş yesin diye koydum ama çok fazla yiyor çıtır çıtır yem gibi yiyor :) fazla yemesi sakıncalımıdır

Ben multimix marka kus kumu kullaniyorum ve benim ki de onu gorunce cildiriyo citir citir yiyor. Yeminden daha cok seviyo. Ama fazla yedirmeyin cnku birikince zarar vereblyr.

Nature kullanmadım, verselâ kullanıyorum karışım iyi ama Nature de iyidir,kuşlar sonuçta hazmetmek için kullanıyor bence onun sinirini kendileri ayarlar:)

Kumla İlgili Potansiyel Problemler

Sindirim sisteminin tahrişine veya birikim nedeniyle kursak, ön mide veya midede tıkanmaya neden olabilir.
Doğrudan ve istediği kadar kum erişimine izin verilen bazı kuşlar fazla tüketebilir, kursaklarını doldurabilir ve odacıklarını doldurarak sıkışmaya neden olabilirler. Yetersiz bir diyetle beslenen evcil kuşlar aynı zamanda, beslenme ihtiyaçlarını gidermek için de bir seferde çok fazla kum yiyebilir. Kitaba göre "Bu problem, genellikle Kuzey Amerika'da görülmekte olup tüm evcil kuşlara sıklıkla verilmekte olan Avustralya'da ise çok enderdir. Bu olayın bölgesel olarak değişim göstermesinin nedeni bilinmemektedir. Zorunlu olarak kum tüketmesi gereken kuşlar; karaciğer hastalığı, pankreas iltihabı, böbrek bozukluğu ve genel kötü beslenme yönünden değerlendirilmelidir.

Alıntıdır

Sindirim sisteminin tahrişine veya birikim nedeniyle kursak, ön mide veya midede tıkanmaya neden olabilir.
Doğrudan ve istediği kadar kum erişimine izin verilen bazı kuşlar fazla tüketebilir, kursaklarını doldurabilir ve odacıklarını doldurarak sıkışmaya neden olabilirler. Yetersiz bir diyetle beslenen evcil kuşlar aynı zamanda, beslenme ihtiyaçlarını gidermek için de bir seferde çok fazla kum yiyebilir. Kitaba göre "Bu problem, genellikle Kuzey Amerika'da görülmekte olup tüm evcil kuşlara sıklıkla verilmekte olan Avustralya'da ise çok enderdir. Bu olayın bölgesel olarak değişim göstermesinin nedeni bilinmemektedir. Zorunlu olarak kum tüketmesi gereken kuşlar; karaciğer hastalığı, pankreas iltihabı, böbrek bozukluğu ve genel kötü beslenme yönünden değerlendirilmelidir.

Alıntıdır

ozaman azar azar vereyim hopur hupur yicek yoksa :) teşekkürler

Alıntıdır
vermeyelim mi?

Geri