petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Nature plan kuş kumu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 14 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    bu kuş kumunu kullananlar varmıdır versele laganın kumunu alacaktım bulamadım bunu alayım dedim kullananlar memnunmu değilmi yazarlarsa çok minnetar olurum
    bu arada kuş yesin diye koydum ama çok fazla yiyor çıtır çıtır yem gibi yiyor :) fazla yemesi sakıncalımıdır

2. Sema ayaz

Sema ayaz New Member

Beğenileri:
    0
    Ben multimix marka kus kumu kullaniyorum ve benim ki de onu gorunce cildiriyo citir citir yiyor. Yeminden daha cok seviyo. Ama fazla yedirmeyin cnku birikince zarar vereblyr.

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Nature kullanmadım, verselâ kullanıyorum karışım iyi ama Nature de iyidir,kuşlar sonuçta hazmetmek için kullanıyor bence onun sinirini kendileri ayarlar:)

4. Rassien

Beğenileri:
    30
    peki teşekkür ederim arkadaşlar

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    Kumla İlgili Potansiyel Problemler

Sindirim sisteminin tahrişine veya birikim nedeniyle kursak, ön mide veya midede tıkanmaya neden olabilir.
    Doğrudan ve istediği kadar kum erişimine izin verilen bazı kuşlar fazla tüketebilir, kursaklarını doldurabilir ve odacıklarını doldurarak sıkışmaya neden olabilirler. Yetersiz bir diyetle beslenen evcil kuşlar aynı zamanda, beslenme ihtiyaçlarını gidermek için de bir seferde çok fazla kum yiyebilir. Kitaba göre "Bu problem, genellikle Kuzey Amerika'da görülmekte olup tüm evcil kuşlara sıklıkla verilmekte olan Avustralya'da ise çok enderdir. Bu olayın bölgesel olarak değişim göstermesinin nedeni bilinmemektedir. Zorunlu olarak kum tüketmesi gereken kuşlar; karaciğer hastalığı, pankreas iltihabı, böbrek bozukluğu ve genel kötü beslenme yönünden değerlendirilmelidir.

Alıntıdır

6. Rassien

Beğenileri:
    30
    ozaman azar azar vereyim hopur hupur yicek yoksa :) teşekkürler

Sayfayı Paylaş