Karadeniz Pet

Nazar değdi, yavru kuş hasta.

• Konbuyu başlatan Tuğrul KAYA
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğrul KAYA

Guest
Arkadaşlar dün gece bir şeyi olmayan kuşu sabahleyin kontrol ettiğimde kursağının üstünde bu şekilde İÇE GÖÇÜK OLMAYAN KAN OTURMASI ŞEKLİNDE yara ile buldum.
Benim düşüncelerim
1 Yavru kuş kursağının üstüne uzun süre yattı ve dekibitus (yatak yarası) oldu.
2 Kursağını bir yere çarptı.
3 Annesi sabaha kadar aynı yere yattı ve ten temasından oldu (bence bu, annenin ön taraf tüyleri seyrek.
4 Erkek kuş yaptı.
5 Anne kuşu çook fazla besledi kursak dayanmadı (dikkat ederseniz patlayacak derecede kursağı dolu) bir kuşçu arkadaşımda bundandır diyor.

1 Sizce bu neden olmuştur?
2 Kuşun keyfi yerinde fakat bu kan oturması tek olan bu yavru kuş için beni düşündürüyor. Terramycyn var eve gidince onu sürecem fayda olurmu?

Daha başka ne önerirsiniz yada neden olmuştur.
p56v9.jpg

geçmiş olsun. saydığınız sebeplerin hepsi mantıklı. ama bana 2. sebep gibi geldi. çünkü kendi başıma geldiğinden dolayı böyle düşündüm. parmağıma çekiç vurmuştum 2 kere ikisinde de böyle kan oturdu.

Arkadaşlar her hangi bir fikri olan yada buna benzer bir olay yaşayıp çözen yokmu?

dişi yada erkeğin gazabına uğramış büyük ihtimal :D

Yavru kuşlar (hele de bu kadar küçük olanlar) çok hassas olur. Benim düşüncem şu; saydığınız 1.2.3. ve 5. sebeplerin karışımı bir şey olmuş olabilir. Çünkü aynen yazdığınız gibi kuşun kursağı çok dolu büyük ihtimalle çok yedikten sonra ya kursağını bir yere çarptı yada anne kuşun üstüne o vaziyette yattı. Eğer erkek kuş yapsaydı o halinden daha beteri olurdu :) Bence olan oldu terramycin sürmeniz faydalı olur ama önce konuyu bir veterinere anlatsanız çok çok daha net sonuç elde edersiniz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun inşallah böyle üzücü olayların devamı gelmez .

Hocam yuvalığın içinde ne var talaş, kum. Bence yuvalığın içinide bi gözden geçir.
Biryere çarpma anne altında ezilme yuvalığın zemininden kaynaklanır.

çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşir umarım bnece bir yere çarpmış olabilir

Hocam yuvalığın içinde ne var talaş, kum. Bence yuvalığın içinide bi gözden geçir.
Biryere çarpma anne altında ezilme yuvalığın zemininden kaynaklanır.

yarası aynen duruyor ancak kurumuş, şimdi eve geldim gelir gelmez terramycn sürdüm. Yalanıyor, Allah' tan keyfi yerinde. Umarım bu süreci atlatır. Tek yavru olması hem benim hem annesi için başına Allah (C.C.) korusun kötü bir şey gelirse üzücü olur. Yapmamam gereken bir şeyi yaptım ve duygusal bağ kurdum yavru ile :(
Yaranın kurumuş olması sevindirici, iltihap tarzı bir oluşumda yok (zaten kuruyunca) ancak bu kuşların canı hep burnundadır. Mesaj yazarken İyi dilek ve dualarınızı eksik etmeyin...

Talaş var bu hamster talaşı dediklerinden. Kum yok. Anne kuşun bir kaç tülü var ki zaten onlarıda kuş kendinden yolup koydu içeri.Terramycyn çok etklili bir ilaç, hemen etki gösterir. Akşama bakacağım artık. Sonuçları yazarım.

(Nazar değdi)

geçmiş olsun umarım iyleşir

Karşında ki 35 yaşında birisi saygılı olmayı denemelisin.

Geçmiş olsun abi umarım düzelir, ilk defa sende gördüm diyebilirim.

Ben herhangi bir saygısızlık yapmadım.Tabi bu sizin yorum nasıl okuduğnuza göre değişir ayrıca sizden nası konuşucağımı öğrenecek değilim!

yinede herhangi bir saygısızlık yaptıysam özür dilerim . tekrar geçmiş olsun :rolleyes:

AYRICA lafın gelişi güldüm orada...

Ben herhangi bir saygısızlık yapmadım.Tabi bu sizin yorum nasıl okuduğnuza göre değişir ayrıca sizden nası konuşucağımı öğrenecek değilim!

yinede herhangi bir saygısızlık yaptıysam özür dilerim . tekrar geçmiş olsun :rolleyes:

AYRICA lafın gelişi güldüm orada...

Bu GÜLME :) yada tebessüm
Bu ise :D . Nasıl anlatabilirim hımm sinsi gülüşü, muzurluk , muziplik yapılınca falan filan yerine göre haince bir gülüş.
Ortama uymadı sorunda orada zaten. :) bunu bile yapsan düşünsene yavru kuş belki ölecek , acı çekiyor... Amaaan konuşulacak birşey değil , benim anlatacağım bir şeyde değil. Cenazeye gidince orada falan yapma yada hasta evinde. O kadar...

Veterinere gittim bunun ur yada tümör olduğunu söyledi ve ekledi bu kuş yaşıyormu dedi :( normalde ölmesi gerekir dedi bende "ne yapayım Allah (C.C.) almayınca canı benim haddime değil sorgulamak" dedim. Terramycyn kullan,batikon sür dedi. Yaşamaz dedi birde ama işte Allah(C.C.) ne zaman derse o zaman olur olacak olan...

Tuğrul bey, veren Allah alan Allah nefesi buraya kadar demek gerek bazen.

Bu GÜLME :) yada tebessüm
Bu ise :D . Nasıl anlatabilirim hımm sinsi gülüşü, muzurluk , muziplik yapılınca falan filan yerine göre haince bir gülüş.
Ortama uymadı sorunda orada zaten. :) bunu bile yapsan düşünsene yavru kuş belki ölecek , acı çekiyor... Amaaan konuşulacak birşey değil , benim anlatacağım bir şeyde değil. Cenazeye gidince orada falan yapma yada hasta evinde. O kadar...

Veterinere gittim bunun ur yada tümör olduğunu söyledi ve ekledi bu kuş yaşıyormu dedi :( normalde ölmesi gerekir dedi bende "ne yapayım Allah (C.C.) almayınca canı benim haddime değil sorgulamak" dedim. Terramycyn kullan,batikon sür dedi. Yaşamaz dedi birde ama işte Allah(C.C.) ne zaman derse o zaman olur olacak olan...
ABİ haklısında sürekli ''gülücük'' diye adlandırdığımız işaret ( : D) olarak yaparız sosyal medya sitelerinde burdada el alışkanlığı olmuş :)

Kuş az önce öldü arkadaşlar, daha fazla dayanamadı malesef. kafeslerini açtım dişi dışarı çıktı şu anda.Umarım çabuk atlatır oda bende...
Destek olan herkese teşekkürler.

Edit: Dişi yatmaya devam ediyor ne yapayım yarınmı alayım yavruyu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri