Karadeniz Pet

Nazar değdi, yavru kuş hasta.

• Konbuyu başlatan Tuğrul KAYA
  • Başlangıç tarihi
Yavruyu hemen al orda çürümesin üzüldüm :(

Yavruyu al abi,durmasın daha fazla kokar.Birdahakine varmısın akışına bırakalım? Hiç dokunmayalım kendisi büyütsün nazar değdi yavrucağa.. :(

Abi başın sağolsun ben senin yazdıklarından o kuşu gerçekten de sevdiğini anladım. Geçmiş olsun :(

Abi başın sağolsun ben senin yazdıklarından o kuşu gerçekten de sevdiğini anladım. Geçmiş olsun :(

Aldım yavruyu yanından. Dün 40 küsür yaşında bir üreticiye göstermiştim ur dedi. Kendi kuşlarındada çıkıyormuş arada (yavrularda) yapacak bir şey yok demişti, sebebi belli değil demişti birde.

Evet çok üzüldüm sabah kalktım ; neden oldu bu diye cevap aramaya çalıştım. Tabiatta kırım çok daha fazla ama insanın elinde ölünce zor oluyor. Ur benim kusurum sonucu olan bir şey değil en azından bu daha fazla üzülmeme engel oldu.

Tekrar tekrar teşekkürler desteğiniz için.

Abi boşver fazla üzülme daha çok yavru görürsün inşallah . .

Abi boşver fazla üzülme daha çok yavru görürsün inşallah . .
Yavruyu al abi,durmasın daha fazla kokar.Birdahakine varmısın akışına bırakalım? Hiç dokunmayalım kendisi büyütsün nazar değdi yavrucağa.. :(
Bütün sebepler mantıklı. Geçmiş olsun

Yavruyu hemen al orda çürümesin üzüldüm :(

Tuğrul bey, veren Allah alan Allah nefesi buraya kadar demek gerek bazen.

hepinizi alıntıladım çünki aklıma bir şey geldi ve tekrar konu açmak istemedim. Dişi kuşu bu gün biraz inceledim ve tırnaklarının çok fazla uzadığını gördüm. Yıllardır kuş beslerim (ilk defa yavru amaçlı oldu) hiç tırnak kesmedim fakat bu kuş sanırım sürekli yuvada yattığından tırnaklar kocaman olmuş, çivi gibi. Acaba yavrunun kursağınamı battıda o bir kanamaya yol açarak ödem yaptı? mantıklımı sizce? Soruyorum çünki tekrar yumurtaya yattığında tırnaklarını keseceğim.

O dediğinde olabilir abi,yada anne veya baba kuş gaga atmış olabilir darbe sonrası kan oturması gibi..Tırnaklarını kesmesini biliyorsan kes derim :)

O dediğinde olabilir abi,yada anne veya baba kuş gaga atmış olabilir darbe sonrası kan oturması gibi..Tırnaklarını kesmesini biliyorsan kes derim :)

Ali , darbe olmadığına kesin eminim. Dişi kuş hala toplayamadı kendini, susmuyor içten içten ağlıyor resmen, erkekte hasta iken yavru çook özenli davrandı yavruya, üzerine titredi resmen.
Seçenekleri azalttım şu an en kuvvetlisi
Tırnağının batması
sonra UR çıkması
Ecel öyle yada bölye olacak fakat önlem almam lazım gerisi Allah (C.C.) ye kalıyor.

Tırnakları keserim sorun olmaz, işim dolayısı cerrahi işlere yatkınım (cerrahide sayılmaz ama)

Abi ben 3 gündür foruma giremiyordum..

Valla görünceçok üzüldüm :( o kadar gün gün takip ediyordun çok hevesliydin..

Neyse abi inşallah diğer yavruların sağ salim yeme düşer..

Geçmiş olsun :(

Geri