Karadeniz Pet

Ne denediysem olmuyor!

Damla Durak

Yeni Üye
Araştırmadan 3 hafta önce pet shoptan aldım kuşumu ve ilk hatam bu oldu.
Bana 3-4 aylık erkek olduğunu söyledi.
Karakter olarak daha uyumlu olduklarındanda cinsiyet konusunda illaki erkek istedim.
İlk günler çok korkuyordu, kafese yaklaştığımda bile aklını kaçırıp sağa sola kaçıyordu.
Burada okuduğum değerli bilgiler sayesinde en azından kafese yaklaşmayı başardım.
Ellerimden inanılmaz korkuyor.
Kafesini temizlerken dikkat etmeme rağmen aklını kaçırıyor.
Günün 12-13 saati sadece onunla ilgileniyorum ama kedime yaptığı cilvenin zerresi yok bana!
1-2 defa denemelerle parmağıma aldım ama şimdi onuda yapmıyor.
Herşeyi denedim, marul meyva elden yem yedirme. Hepsini yiyor ama işi bitince saklıyor kendini!
Napıcam bu kuşla bilmiyorum.
Çok pişman oldum! Soğudum artık.
İsteyen olsa gidip hediye edeceğim o derece!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
3 hafta cokta uzun bir sure degil bence ilgiye devam ederek basariya ulasabilirsiniz hem bu guzel kusu nasil vereceksiniz masallah

3 hafta cokta uzun bir sure degil bence ilgiye devam ederek basariya ulasabilirsiniz hem bu guzel kusu nasil vereceksiniz masallah

İlk kuşum benim.
Çok heyecanlanarak almıştım ama evcilleştiremiyorum.
İstediğim benimle kanka olsunda değil :D
Sadece parmağıma konsun başıma konsun.
Saç telinden bile ürküyor :(

Alisip guvendigi zaman yeter artik kafese girsin diye konu acacaginizdan eminim :) bence biraz daha şansi hak ediyor

Kuşunuz biraz büyük olduğu için size alışması bir aylık kuşlara göre daha zor olması normaldir, belki iki ay belki de üç ay sürecek, üç hafta çok kısa bir süre hemen pes etmeyin derim.

Alisip guvendigi zaman yeter artik kafese girsin diye konu acacaginizdan eminim :) bence biraz daha şansi hak ediyor

:) inşallah
Arada uçması için açıyorum kafesi
Acıktığında geri giriyor :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:19 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

Kuşunuz biraz büyük olduğu için size alışması bir aylık kuşlara göre daha zor olması normaldir, belki iki ay belki de üç ay sürecek, üç hafta çok kısa bir süre hemen pes etmeyin derim.

En büyük şanssızlığım bu oldu sanırım
Pet shoplar bilgisiz olduğunuzu farkedince bunu şahane kullanıyorlar :(
Baştan araştırmamı sağlam yapsaydım üreticilerden alıp sıkıntısız yetiştirirdim.
Gidip iade etmek gibi bir durum zaten söz konusu olamaz çünkü ne şartlardalar gördüm :(
Sabredip evcilleştirmeye çalışırkende ne denediysem olmadı.
Dişi olmasından şüpheleniyorum.
Eğer öyleyse 3-4 kat daha zorlaşacak herşey :(

Bende sizin gibi anlamazdim kustan 2 kez aldim yavru diye ama 1 yasini gecmis yada yaklasmis verdiler petshop bende cok ugrastim ama bi turlu alismadi yem yiyor ama sonra kaciyordu sonra baska bi yere gittim sagolsun 1 aylik kus verdi ilk gunden elime geldi yem yemeye basladi subat ayinin ortasinda aldim 1 aylikti simdi nisan konusmaya basladi babacik saskin cicikus demeye basladi cok oyuncu bnece sizde en fazla 1 -2 Aylik kus bulup alin

Bende sizin gibi anlamazdim kustan 2 kez aldim yavru diye ama 1 yasini gecmis yada yaklasmis verdiler petshop bende cok ugrastim ama bi turlu alismadi yem yiyor ama sonra kaciyordu sonra baska bi yere gittim sagolsun 1 aylik kus verdi ilk gunden elime geldi yem yemeye basladi subat ayinin ortasinda aldim 1 aylikti simdi nisan konusmaya basladi babacik saskin cicikus demeye basladi cok oyuncu bnece sizde en fazla 1 -2 Aylik kus bulup alin

kuş bulmak aslında çok kolay ama benim asıl merak ettiğim dahada abartıp bu güveni kazanmak adına neler yapılabilir.
çoğunluk evcilleşir dediği içinde sabır sınırımı azıcık daha genişletiyorum :(
Aldım eve getirdim günahınada girmek istemiyorum.
İyi bakabilecek sevebilecek birini bulsam vermeyi düşünebilirim sonrasında yavru alırım :(
Bir tarafım uğraşma ver iyi bakacak birine diyor diğer tarafımda yazık ne günahı var diyor :confused:
Ne zor işmiş bu :(

Valla ayni dert bendede var benimki elime rahat gelir omzuma kondururum ama milletin kuslari gibi beni gorunce sevinmez kendiliginden omzuma konmaz ancak konacak yer bulamazsa konar valla versemmi vermesemmi bende cok kararsizim coj zor is:(

bende kuş aldım kendıme yaklasık 1 ay oldu 3 4 aylık benmkide aynı durumda ama herseye rahmen pes etmemelısın bence mucadeleye devam etmelisin eminim ilgin ve sevgin sayesinde kuş sana arkadaş olucaktır :) tabi bu durum benim içinde geçerli....

Valla ayni dert bendede var benimki elime rahat gelir omzuma kondururum ama milletin kuslari gibi beni gorunce sevinmez kendiliginden omzuma konmaz ancak konacak yer bulamazsa konar valla versemmi vermesemmi bende cok kararsizim coj zor is:(

bu kuşumla beraber 1 tane daha almiştim ablam istiyor diye
onun kuşu gayet sakin ısırma vs. yok ama benimki biraz nalet :D
onların kuşları bu kadar evcilken bizimkilerin böyle olması sinir ediyor :(
bir yandan da çok seviyorum :(

bende kuş aldım kendıme yaklasık 1 ay oldu 3 4 aylık benmkide aynı durumda ama herseye rahmen pes etmemelısın bence mucadeleye devam etmelisin eminim ilgin ve sevgin sayesinde kuş sana arkadaş olucaktır :) tabi bu durum benim içinde geçerli....

kendi kendine takılırken çok mutlu yerinide seviyor biliyorum ama beni hiç sevmiyor :(

Geri