Karadeniz Pet

ne kadar koymalıyım

Rassien

Onursal Üye
kuşlarım için talaş aldım 1kg kadar yuvaya ne kadarını koymalıyım
Vy41yj.jpg

birde talaşın üzerinde tavşan hemster var ben muhabbet kuşlarım için talaş alacağım dedim bunu verdi bi sakıncası olmaz dimi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:22 -->-> Daha önceki mesaj 15:07 --

cevap yok mu ?

Son düzenleme:
Yuvanın tabanını kapatacak şekilde koysan yeterlidir muhabbet resmi olmaması muhabbetler de kullanamayacağın anlamına gelmez yani zararı olmaz

Arkadaşın dediği gibi bir tutam serpseniz yeterlidir.

hamster talaşı oluyor genellikle bende onlardan kullanıyorum yuvayı kapatacak kadar koy ama bazen tozu da oluyor tozsuz yerlerden azar azar koy benimki biraz tozluydu :) bu arda sizinki ince mi kalın mı yoksa toz mu resimde anlaşılmadı.

Son düzenleme:
1 tatlı kaşığı koysan yeter

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

hamster talaşı oluyor genellikle bende onlardan kullanıyorum yuvayı kapatacak kadar koy ama bazen tozu da oluyor tozsuz yerlerden azar azar koy benimki biraz tozluydu :) bu arda sizinki ince mi kalın mı yoksa toz mu resimde anlaşılmadı.

inceside var kalınıda ama daha çok ince talaş var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:10 --

1 tatlı kaşığı koysan yeter

biraz az gelmez mi ama o

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:11 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

Yuvanın tabanını kapatacak şekilde koysan yeterlidir muhabbet resmi olmaması muhabbetler de kullanamayacağın anlamına gelmez yani zararı olmaz

peki teşekkürler dediğiniz gibi yaptım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:12 -->-> Daha önceki mesaj 16:11 --

b4NoBY.jpg

5RWODM.jpg

talaşı koydum bu şekilde yeterli midir birde sorum olacaka kuşlarım talaşı yer mi sonra boğazına falna kaçmasın ?

kuş taalaşı yemez ama yuvadan ata bilir 1 cm kalınlında koysan yeterlidir

Gayet güzel olmuş kuş istemediği için talaşları atabilir

Çok koymuşsn hocam fazla gelir o.muhabbet fazla talaşı sevmez yuvada

Bencede cok koymus gibisin ama zaten disi kusun fazlalığı atacaktir

arkadaşlar Ben Yuvalığa Kuş Kumu Dökdüm 2Cm Kadar Sorun Olurmu Bazen Yiyolar

dişi kuşum bazı kalın talaşları kafesin tabanına atmış yarın yuvanın içindeki talaşların birazını alacağım yorumlarınız için teşekkür ederim herkese :)

Muhabbet kuşu yumurtlayacağında az talaş serpiştirmek yeterlidir fazla koyarsanız yumurtalar gömülür.. az serpmenin amacı yumurtalar dağılmasın birbirne çarpıp kırılmasın vs. Yavrular çıktıktan sonra talaşı fazlalaştırmak temizlik açısından daha doğru olur

Muhabbet kuşu yumurtlayacağında az talaş serpiştirmek yeterlidir fazla koyarsanız yumurtalar gömülür.. az serpmenin amacı yumurtalar dağılmasın birbirne çarpıp kırılmasın vs. Yavrular çıktıktan sonra talaşı fazlalaştırmak temizlik açısından daha doğru olur

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim :)

Geri