Karadeniz Pet

Ne Olacak Bu Kuşların Hali?

ermann

Paylaşımcı Üye
Facebook da muhabbet kuşları ile ilgili bir çok grup var tabi burasıda dahil birçok yardımlaşma forumu da var.Gruplarda paylaşım yapanlar öyle şeyler soruyor ve paylaşıyor ki şok oluyorum.
*Kuşa banyo yaptırıyor şampuanlamış resmini çekip eklemiş
*Kuş uçamasın diye kanadını çekeyim diyor nasıl yapayım diye soruyor
*Yumurtaları kırmış yavru var yumurtada ölmüş resmini çekip atıyor
*Kuşu ölmüş resmini atıyor
*Kuşu hasta olmuş yemine pul biber kat diyor biri tamam diyor yapacağını söylüyor
daha neler neler aklıma gelenleri yazdım
Genelde bilgisiz olanlar bu gruplarda çoğunlukta kuş beslemeyi bilmiyorsanız doğru yerlerden ve kişilerden öğrenin her söyleneni yapmayın.

Aynen dediğin gibi burda resimden cinsiyet soranlara bile emin olmadıkça cvb yazmıyorum.adam bilse bilmese bile sırf yazmak için yazıyor garip bir durum

şimdi şöyle bi durum da var. iyi niyetiyle yapıyolar onlar da aslında ama yanlış. Hani halk arasında 'al bu ilaç sana iyi gelir' derler ya ölenler oldu hatta öyle bişi. Öneridir aslında kişilere kalmış yapıp yapmamak. İyi bayramlar bu aarada :)

Son cümleniz hariç hepsine katılıyorum. Kuşlar için biber çikolata gibidir. İştah açar. Tadını da çok beğenirler. Yurtdışı pazarında özellikle acı biberli ödüller satılır.

Son cümleniz hariç hepsine katılıyorum. Kuşlar için biber çikolata gibidir. İştah açar. Tadını da çok beğenirler. Yurtdışı pazarında özellikle acı biberli ödüller satılır.
Kuşlara pul biber acı biber verilebilir diyorsunuz öylemi?Bunu kanıtlamanızı bekliyorum o zaman.
Yurtdışında yapılan herşey doğrumudur?
Yurtdışında yapılıyor diye hemen bizde mi yapmalı mıyız?
Bunun hakkında güvenilir bilimsel makaleler var mıdır?

Son düzenleme:
Türkiyede hayvanlara verilen değer belli. Nasıl koşulda bakıldıkarı belli. Siz bi de avrupa standartlarını araştırın oldu mu? Avrupa Amerika Avustralyada kuşlar için bi ürünün zararlı ya da yararlı olduğuna dair çeşitli makaleler yazılır. Biz de ise herkes üretici "ustaların" lafına inanır. Yabancıların yaptığı HERŞEYE tabiki inanmıyorum. Ama sizin de bi yurtdışı mağazalarını bakıp ne var ne yok görmediğiniz belli. Makaleler çok. Bulup size özel mesjla göndericem. Harrison Food gibi dünyanın en iyi pellet yemini yapan markanın bile böyle bir ürünü var. Harrison`s Bird Bread Mix Hot Pepper - Organic Parrot Treat Eğerki harrison food'ı hiç duymadıysanız sizinle zaten tartışamam.

Benim kusda ne yesem yemeye calistigi icin biber yedigide oldu hic skntisi olmuyo severek yiyo ama hasta olunca pul biberi ilk defa duydum :D

Benim kusda ne yesem yemeye calistigi icin biber yedigide oldu hic skntisi olmuyo severek yiyo ama hasta olunca pul biberi ilk defa duydum :D

İştah açıyor. İyileştirici etkisi yok aslında. Ama pul biberden daha güzeli işlem görmemiş acı taze kırmızı biber.

İştah açıyor. İyileştirici etkisi yok aslında. Ama pul biberden daha güzeli işlem görmemiş acı taze kırmızı biber.

Hangi acı biber ama.Bizimkilerin içinde bir ton katkı maddesi koyuyolar.Bu yüzden vermeyin.Adamlar en iyi organik biber kullanmışlardır mutlaka

Hangi acı biber ama.Bizimkilerin içinde bir ton katkı maddesi koyuyolar.Bu yüzden vermeyin.Adamlar en iyi organik biber kullanmışlardır mutlaka

Aynen öyle. Yukarda söyledim zaten baharat olarak kullanılan yerine taze acı biber verilmeli. Baharat olan son ihtimal.

Türkiyede hayvanlara verilen değer belli. Nasıl koşulda bakıldıkarı belli. Siz bi de avrupa standartlarını araştırın oldu mu? Avrupa Amerika Avustralyada kuşlar için bi ürünün zararlı ya da yararlı olduğuna dair çeşitli makaleler yazılır. Biz de ise herkes üretici "ustaların" lafına inanır. Yabancıların yaptığı HERŞEYE tabiki inanmıyorum. Ama sizin de bi yurtdışı mağazalarını bakıp ne var ne yok görmediğiniz belli. Makaleler çok. Bulup size özel mesjla göndericem. Harrison Food gibi dünyanın en iyi pellet yemini yapan markanın bile böyle bir ürünü var. Harrison`s Bird Bread Mix Hot Pepper - Organic Parrot Treat Eğerki harrison food'ı hiç duymadıysanız sizinle zaten tartışamam.
Biber verilme konusu yanlış bir bilgidir.Bakın böyle yayılıyor zaten biber yararlı fikrini birkaç yere yayın hemen bu yayılacak ama bahsettiğiniz o kaliteli ürünler satan yerdeki biberli ürünler değil marketlerde biberler kullanılacak o yüzden yanlış bilgi yaymayalım.
Elma sirkesi konusuda böyledir tutturmuşlar suya elma sirkesi damlatın öyle yaygın ki kimse araştırmaya tenezzül etmiyor.Alıyorlar marketden sirke damlatıyorlar sağlıklı kuşu hasta ediyorlar neymiş tüyleri parlak olurmuş vs. yaymayın efendim böyle şeyleri o dedi bu dedi diyerek herkes denemeye kalkışıyor.

Son düzenleme:
Biber verilme konusu yanlış bir bilgidir.Bakın böyle yayılıyor zaten biber yararlı fikrini birkaç yere yayın hemen bu yayılacak ama bahsettiğiniz o kaliteli ürünler satan yerdeki biberli ürünler değil marketlerde biberler kullanılacak o yüzden yanlış bilgi yaymayalım.
Elma sirkesi konusuda böyledir tutturmuşlar suya elma sirkesi damlatın öyle yaygın ki kimse araştırmaya tenezzül etmiyor.Alıyorlar marketden sirke damlatıyorlar sağlıklı kuşu hasta ediyorlar neymiş tüyleri parlak olurmuş vs. yaymayın efendim böyle şeyleri o dedi bu dedi diyerek herkes denemeye kalkışıyor.

Ben de market biberi dedim zaten. Pet Birds & Hot Peppers Elma sirkesiyle ilgili söylediklerinize de kesinlikle katılmıyorum. Vinegar: A Natural Approach to Avian Management

Ben de market biberi dedim zaten. Pet Birds & Hot Peppers Elma sirkesiyle ilgili söylediklerinize de kesinlikle katılmıyorum. Vinegar: A Natural Approach to Avian Management
Bakın size şunu izah edeyim faydalı veya zararlı olan şeyler çok hassas bir konu eğer birine sirke kullan biber kullan derseniz marketten gider alır kullanır.Markette satılan ürünler de doğal değildir doğal olanı vardır katkı maddeli ticari kaygılarla satılan ürünler vardır.Bu ticari ürünleri alırlar ve kullanırlar kuşları kimyasal katkı maddeli şeylere boğarak iyi bir şey yaptıklarını zannederler.
Doğal ürünlere ne yazık ki önem vermiyoruz.Linkini verdiğiniz site de bundan bahsediyor.Doğal olanı faydalı diyor ama kuşlar için doğal ürün kullanımını bırakın kendimiz için kullanamıyoruz ve bulamıyoruz.
Doğal ortamda Avustralya da diyelim yetişen kuşlar sizce biber ve sirke bulabiliyorlarmıdır? Biber buldular diyelim organik olan bibermidir buldukları yoksa market biberimidir?Sirke den hiç bahsetmiyorum.

Son düzenleme:
Bakın size şunu izah edeyim faydalı veya zararlı olan şeyler çok hassas bir konu eğer birine sirke kullan biber kullan derseniz marketten gider alır kullanır.Markette satılan ürünler de doğal değildirdoğal olanı vardır katkı maddeli ticari kaygılarla satılan ürünler vardır.Bu ticari ürünleri alırlar ve kullanırlar kuşları kimyasal katkı maddeli şeylere boğarak iyi birşey yaptıklarını zannederler.
Doğal ürünlere ne yazık ki önem vermiyoruz.Linkini verdiğiniz site de bundan bahsediyor.Doğal olanı faydalı diyor ama kuşlar için doğal ürün kullanımını bırakın kendimiz için kullanamıyoruz ve bulamıyoruz.

Şimdi anlaştık haklısınız. Ama elma sirkesinin ben doğalını duymadım. Yumurta maması için pirinç unu, irmik vs. nasıl marketten alıyorsak onu da marketten aldık. Ben de hep doğal veririm ama bazılarını da illaki ticari veriyoruz. Hazır satın aldığımız yemler gibi.

çikolata gibimidir bilemem ama galiba size katılıcam çünkü bu akşam kuşumun hemen dibinde şapırdata şapırdata biberli yoğurtlu mantı yedim.yem dışında bişey yemeyen kuşum resmen tabağıma saldırdı ittikçe daldı bir iki kez pul biberden gagaladı bu hareketlerine şok oldum.bilseydim engel olmazdım şimdi öğrendim :)

Şimdi anlaştık haklısınız. Ama elma sirkesinin ben doğalını duymadım. Yumurta maması için pirinç unu, irmik vs. nasıl marketten alıyorsak onu da marketten aldık. Ben de hep doğal veririm ama bazılarını da illaki ticari veriyoruz. Hazır satın aldığımız yemler gibi.
Evde doğal olarak kendi elma sirkenizi yapabilirsiniz >>Evde Elma Sirkesi Yapımı
Tavsiye olarak buğday çimlendirip verebilirsiniz bu da çok faydalıdır.

Son düzenleme:
Geri