Karadeniz Pet

Ne olur 2 dk baksanız?

• Konbuyu başlatan suwin
  • Başlangıç tarihi
S

suwin

Guest
Merhaba arkdaslar 1-2 haftaligina ankaraya gidicem ailemle 2yasinda muhhabet kusum var ama acaip zeki bizle balkona cikio elime gelio opuyo konusuo felqn her neyse benim asil sorum su ben tatile giderken kusin yemini suyunu felqn koysam evn anahtarinida komsuya biraksam kus1-1,5hafta dayanr mi :confused::confused:

E komşuyaaa bırakın kuşu anahtara ne gerek canlı bu sonuçta bunalır hayvan

ya kuştan anlayan bi komşumuz yok çok üzülüyorum bırakmak istemiyorum evde ama mecburum

Yani kuş kendine komşudan daha iyi bakar diyorsanız evde bırakın ama ben olsam ya kuşuda götürürüm ya bende gitmem

Yani kuş kendine komşudan daha iyi bakar diyorsanız evde bırakın ama ben olsam ya kuşuda götürürüm ya bende gitmem

ben edirnede oturuyorum ankaraya gidene kadar kuş kendini yoluyor orda kaldığımız yerdede kafeste kapalı kalmak zorunda kalıyor ancak benm kuşum asla kafese girmiyor evdeyken ne yapmalıyım aldığım yere diğer kuşların yanına pet shopa bıraksam 1-2 haftalığına diye düşündüm ama ordada konuşmayı filan unutup yabani ölursa çok sıkıtılı bi durum benimde gitmem lazm hem tatil hemde sağlık amaçlı gidiyorum ankarada doktro randevum var gitmeliyim yok mu alternatif bi çözüm:confused:

Kuşu alın yanınızda götürün ayrıca kafesten çıkarmayı günün belli saatlerinde düzenli yaparsanız alışır tabi 1-2 günde olmaz bunlar hayvan sonuçta anlamaz alışır. Kendini de yolsun öldürmediği sürece sıkıntı yok :D aklınız evdeki kalsın acaba kuşum iyimi ?

Oturduğunuz yerde akrabanız falan varsa ona bırakın veya samimi olduğunuz arkadaşınız komşunuz da olabılir.

Komsunuza bırakın bence.. bunalıma girer hayvancagiz stress yapar. En mantiklisi bu ;)

valla biizm sitedeki bi aile var en üst katta onlara bırakmak istemiyorum :D ama onlara evin anahtarını bırakmayı düşünüyorum bıraksam nlur bişi olurmu? her sabah öğle akşam eve gelip sevcekler kuş zaten tanıo bu bahsettiğim kişileri 2 günde bir bize geliolar mübarek :D

Dayanmaz. Sebebine gelince takılabilir, düşebilir, hastalanabilir her türlü ihtimali göz önüne almalısınız. 2 hafta kafeste kalsın ne olacak ki en azından sizin yanınızda olur. Başkalarına elbette güvenin ama cam açılır, kapı açılır, sevelim derken yaralarlar bir sürü ihtimal. Bence siz onun kendini yolmasına aldırmayın götürün yanınızda. :)

1 adet muhabbet kuşum vardı(erkek) geçen bayramda 10 gün yalnız kaldı sizin dediğiniz özelliklerde çok sevecen çok şımarık elden omuzdan inmeyen kovalayınca bile gitmeyen türden :) akıllı yemlik+2 adet ufak yemlik+kum+5 adet suluk+1 adette ballı kraker olarak bırakıp gitmiştim,kimseye de anahtar verme durumu yoktu ama insanın aklı hep onda kalıyor orası biraz sıkıntılı,10 günün ardından geldiğimde insanın içindeki o birşey oldumu acaba yaşıyor mu korkusu kalbinin atışını hissettirmeye yetiyor,çok şükürki sağlıklı ve neşeliydi beni görünce çıldırmıştı :) şuan hala çok sağlıklı maşallah ona birde arkadaş aldık bu bayramda aynı taktiği uygulayacağım sadece ne yapıyor stresi var yoksa bişey olacağını sanmıyorum..

Altı üstü yemini suyunu koyacak komşunuz . Bence anahtarı komşuya bırakın . Siz gidin. 1- 1.5 hafta çok uzun bi süreç değil.

Geri