petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne oluyo bu dişiye ya :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berk ŞAHİN tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar 2 gündür benim dişiyi tünekte kafa yere bakıyo hafiften vucududa kambur gibi böyle alttan poposuna baktım tüyleri kenarıya cekilmis böyle sanki büyümüs biraz yanı görünüyor ishali falan hiç bir sağlık problemi göremedim dıskıları falanda büyük zaten neden böyle tünekte acaba bilgilerinize ihtiyacım var

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Fotograf koyma sansiniz var mi ve erkek var mi kus disinin yaninda yumurtada olabilir

3. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Su an koyma sansım yok erkek var tabiki 4 çift attım eşe hepside birbirleriyle cok iyi anlasıyorlar

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    En yakin zamanda fotograf koyarsaniz daha iyi yorum yaparim gormeden bisey diyemiyorum pek ama bana yumurta gibi geldi ilk okudugumda yazinizi :)

5. Kasaplanca

yumurtaya yer yapmış. çiftleşme dönemi gelmiş sanırım. yuvalık ile beraber ayrı bir kafese koy erkeği ile.

6. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    İnsallah oyledir ya atmaya calısıcam bugun dimdik duran kus böyle oldu nasıl desem sanki kambur duruyor biraz kabarmıs hafiften nefes alıp verirken poposu asırı derecede buyuyor

7. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Zaten öyleler hocam her çiftim çifthanede ortadan bölmelidir böyle görme ihtimalleri yok

8. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Diskisinda buyume var mi yuvaliga giriyor mu

9. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0

evet dıskısında büyüme mevcut ama yuvalıga girmiyor vallaha

10. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Popo kisminsaki tuyler ayrilmis vaziyette dimi kusu elinize alip kontrol ederseniz iyi olur eger sertlik varsa yumurtadir guzel haberlerinizi bekliyoruz simdiden hayirli olsun :)

11. Kasaplanca

şuana kadar yuvalıga girmedi ise alıp senin yuvalıga koyman gerekecek. Bazı kuşlar cesaret gösteremedikleri için ve ilk defa yumurta verecekleri için tam olarak emin olamazlar. bu sebeple elinle yuvalıga yavaşça bırakmalısın kuşu. Sonrasında kendisi alışacaktır.

12. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Tek yapamadıgım şey o ya vallaha hiç kıyamıyorum avucuma almaya böyle deli oluyorlar içim gidiyor , ama yuvalıgada girmiyorlarki nasıl yumurta olsun , evet tüyler ayrılmıs

13. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Eminmisiniz hocam kusa kötülük yapmıyalım

14. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Kafesin asagisina da yapabilir bakalim :) insallah alisir dedigin gibi

15. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesin altına yaparsa yavrular buyurmu acaba

16. Kasaplanca

:) aynı şüpheyi bende yaşadım. Tecrübeler bana bunu öğretti. Tavsiye verdim uygulamak senin eserin kardeşim.

17. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Maalesef kontrol etmeniz gerek zaten oyle disi size alisiksa korkmuyor hemen poposunu biraz elleyeceksiniz sertlik var mi yok mu o onemli.belki yumurta tikanmasida olabilir o yuzeen bakmaniz gerek :)

18. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam o zaman ben bir deniyeyim daha önce 1 kaç kiside dedi bunu ama kıyamadım vallaha neyse simdi bir bakayım

19. Kasaplanca

doğru bir yumurtlama biçimi değil. her zaman aynı yere yapamaz. ve düzgün bir yumurtlama biçimi değil bu. Birde muhabbet kuşları fare seslerinden çok ürkerler. Ayıptır söylemesi ama evde fare varsa ve kuşlar bunu duyuyorsa yuvalıga gırmez ve yumurta yapmaktan çekinirler.

20. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Buyur soru olmaz yuvaligi ici karanlik oldgundan bazi kuslar girmezler sorun degil

Sayfayı Paylaş