Karadeniz Pet

Ne oluyo bu dişiye ya :(

Berk ŞAHİN

Meraklı Üye
Arkadaslar 2 gündür benim dişiyi tünekte kafa yere bakıyo hafiften vucududa kambur gibi böyle alttan poposuna baktım tüyleri kenarıya cekilmis böyle sanki büyümüs biraz yanı görünüyor ishali falan hiç bir sağlık problemi göremedim dıskıları falanda büyük zaten neden böyle tünekte acaba bilgilerinize ihtiyacım var

Arkadaslar 2 gündür benim dişiyi tünekte kafa yere bakıyo hafiften vucududa kambur gibi böyle alttan poposuna baktım tüyleri kenarıya cekilmis böyle sanki büyümüs biraz yanı görünüyor ishali falan hiç bir sağlık problemi göremedim dıskıları falanda büyük zaten neden böyle tünekte acaba bilgilerinize ihtiyacım var

Fotograf koyma sansiniz var mi ve erkek var mi kus disinin yaninda yumurtada olabilir

yumurtaya yer yapmış. çiftleşme dönemi gelmiş sanırım. yuvalık ile beraber ayrı bir kafese koy erkeği ile.

En yakin zamanda fotograf koyarsaniz daha iyi yorum yaparim gormeden bisey diyemiyorum pek ama bana yumurta gibi geldi ilk okudugumda yazinizi :)

İnsallah oyledir ya atmaya calısıcam bugun dimdik duran kus böyle oldu nasıl desem sanki kambur duruyor biraz kabarmıs hafiften nefes alıp verirken poposu asırı derecede buyuyor

yumurtaya yer yapmış. çiftleşme dönemi gelmiş sanırım. yuvalık ile beraber ayrı bir kafese koy erkeği ile.

Zaten öyleler hocam her çiftim çifthanede ortadan bölmelidir böyle görme ihtimalleri yok

evet dıskısında büyüme mevcut ama yuvalıga girmiyor vallaha

şuana kadar yuvalıga girmedi ise alıp senin yuvalıga koyman gerekecek. Bazı kuşlar cesaret gösteremedikleri için ve ilk defa yumurta verecekleri için tam olarak emin olamazlar. bu sebeple elinle yuvalıga yavaşça bırakmalısın kuşu. Sonrasında kendisi alışacaktır.

Popo kisminsaki tuyler ayrilmis vaziyette dimi kusu elinize alip kontrol ederseniz iyi olur eger sertlik varsa yumurtadir guzel haberlerinizi bekliyoruz simdiden hayirli olsun :)

Tek yapamadıgım şey o ya vallaha hiç kıyamıyorum avucuma almaya böyle deli oluyorlar içim gidiyor , ama yuvalıgada girmiyorlarki nasıl yumurta olsun , evet tüyler ayrılmıs

şuana kadar yuvalıga girmedi ise alıp senin yuvalıga koyman gerekecek. Bazı kuşlar cesaret gösteremedikleri için ve ilk defa yumurta verecekleri için tam olarak emin olamazlar. bu sebeple elinle yuvalıga yavaşça bırakmalısın kuşu. Sonrasında kendisi alışacaktır.

Eminmisiniz hocam kusa kötülük yapmıyalım

Kafesin asagisina da yapabilir bakalim :) insallah alisir dedigin gibi

Kafesin altına yaparsa yavrular buyurmu acaba

Tek yapamadıgım şey o ya vallaha hiç kıyamıyorum avucuma almaya böyle deli oluyorlar içim gidiyor , ama yuvalıgada girmiyorlarki nasıl yumurta olsun , evet tüyler ayrılmıs

Maalesef kontrol etmeniz gerek zaten oyle disi size alisiksa korkmuyor hemen poposunu biraz elleyeceksiniz sertlik var mi yok mu o onemli.belki yumurta tikanmasida olabilir o yuzeen bakmaniz gerek :)

:) aynı şüpheyi bende yaşadım. Tecrübeler bana bunu öğretti. Tavsiye verdim uygulamak senin eserin kardeşim.

Tamam o zaman ben bir deniyeyim daha önce 1 kaç kiside dedi bunu ama kıyamadım vallaha neyse simdi bir bakayım

Kafesin altına yaparsa yavrular buyurmu acaba

doğru bir yumurtlama biçimi değil. her zaman aynı yere yapamaz. ve düzgün bir yumurtlama biçimi değil bu. Birde muhabbet kuşları fare seslerinden çok ürkerler. Ayıptır söylemesi ama evde fare varsa ve kuşlar bunu duyuyorsa yuvalıga gırmez ve yumurta yapmaktan çekinirler.

Geri