Karadeniz Pet

Ne oluyo bu dişiye ya :(

Buyur soru olmaz yuvaligi ici karanlik oldgundan bazi kuslar girmezler sorun degil

muhabbet kuşları genelde karanlıgı seven kuşlardır. yuvalıga gırmemesını sebei ürküyor olması ve alışık olmaması onu cesaretlendirmekte sahibinden geçiyor.

Maalesef kontrol etmeniz gerek zaten oyle disi size alisiksa korkmuyor hemen poposunu biraz elleyeceksiniz sertlik var mi yok mu o onemli.belki yumurta tikanmasida olabilir o yuzeen bakmaniz gerek :)

muhabbet kuşları genelde karanlıgı seven kuşlardır. yuvalıga gırmemesını sebei ürküyor olması ve alışık olmaması onu cesaretlendirmekte sahibinden geçiyor.

Kafese yöneldigimde yem kusuyorlardır birbirlerine elliyemedim dişi kuş bildigimiz sisko olmus halde yani tüyleri öyle gösteriyor belkide

doğru bir yumurtlama biçimi değil. her zaman aynı yere yapamaz. ve düzgün bir yumurtlama biçimi değil bu. Birde muhabbet kuşları fare seslerinden çok ürkerler. Ayıptır söylemesi ama evde fare varsa ve kuşlar bunu duyuyorsa yuvalıga gırmez ve yumurta yapmaktan çekinirler.

Hayır evimizde fare yokta zaten 2metrelik bir dolabın üstündeler

Kucukkende beslemistim suanda da besliyorum bana hep odlek kuslar dnk geldi o zaman :) aksam olunca girmezler marulda koydum yine korkudan girmedi karanlik olunca idiklari kapatinca tunekte durmazlar kafesin tellerinde durup uyurlar :)

Kucukkende beslemistim suanda da besliyorum bana hep odlek kuslar dnk geldi o zaman :) aksam olunca girmezler marulda koydum yine korkudan girmedi karanlik olunca idiklari kapatinca tunekte durmazlar kafesin tellerinde durup uyurlar :)

kafesin tellerinde uyumasının sebebi yeni bir kafese alışkın olmaması dır. benim kuşlarımda ilk zamanlarda böyle idi. sonrasında yanına kuş aldım ıkı hafta sonra alıştılar kafese. Şimdi maşallahları var. Kafesin yeri sabit olmalı. sürekli yer değiştirilmemeli. Marul vs gibi şeyler kullanmıyorum. Akşamları yuvalıktan çıkıyorlar genelde tünekte uyuyorlar.

Hayır evimizde fare yokta zaten 2metrelik bir dolabın üstündeler

2 metrelik dolabın üstünde olması tabikide onemli sen nasıl orada besleyip bakıyorsun kuşlara :D. sürekli hareket ettirmemen lazım kafesi. yksa yuvalık hayallerini unut bunun için kafesi sabitlemen gerekecek.

2 metrelik dolabın üstünde olması tabikide onemli sen nasıl orada besleyip bakıyorsun kuşlara :D. sürekli hareket ettirmemen lazım kafesi. yksa yuvalık hayallerini unut bunun için kafesi sabitlemen gerekecek.

Kafes sabit bi geçen arkadasa göstermek icin indirdim :) Yanlıs anlama övünmek gibi olmasın ama 1.90 boyum var allaha sükür kücük bir sandelye yardımıyla bakıyorum cok kolay oluyor

Kafes sabit bi geçen arkadasa göstermek icin indirdim :) Yanlıs anlama övünmek gibi olmasın ama 1.90 boyum var allaha sükür kücük bir sandelye yardımıyla bakıyorum cok kolay oluyor

Allah nazardan saklasın. :)
kuşunuz yumurtlamaya hazır. Çiftleşti ise kuşunuz yuvalıga sokma zamanı geldi bence....

Umarım çiftleşmiştir ve umarım yumurtanın habercisidir bu durum. Fotoğraf koyarsanız daha iyi olur.

Geri