Karadeniz Pet

Ne renk yavru doğar..

• Konbuyu başlatan ertan11
  • Başlangıç tarihi
E

ertan11

Guest
Cümleten hayırlı günler Albino beyaz dişi ve spangle mavi jumbo muhabbet kuşu çiftinden
Ne renk Yavrular doğar bilgisi olan varsa cevaplar mısınız?

Ne renk yavru çıkacağını bilemezsin, ancak tahmin edersin, tahmin etmek için kuşların soyunu bilmen lazım.

Dişiyle erkeğin anneleri babaları onlardan nasıl yavrular çıkmış.dahada geriye gidebilirsen daha iyi tahmin edebilirsin.

Peki sizce guzel cift mi abi renk kombinasyonu olarak yarin nasip olursa alicamda acaba erkegi yesil olani mi mavi olanimi sgangle mavi olan ciftimi alayim.

Kardeşim benim renk tercihimi soruyorsan ben mavi albino yu alırım ne renk yavru verir bilemem tabi ama anne baba gibi atmasını beklerim. Alacağın kuşların vasfı da önemli tabi mavi spangle ve albino takımı ufak çok iyi olmayabilir. Yeşil kuş tam şow jumbodur görmeden bişe diyemeyiz.

Renklerden çok yaşlılık durumlarına eş olup olmadıklarına göre seçip alın.. Şayet tüm şartlar aynıysa bence beyaz albino ve eşi spangleyi alın

hepsi eş kulşar güzel sağlıklı lakin albino ve spangle düz mavı albino çiftine göre yavruları zayıf mı olur..

Soy agacını tam bilmek bile çoğu zaman işe yaramayabilir renk tahmini konusunda.Bekleyip görmek daha mantklı :) Tabiki bu süreç sonunda tekrar paylaşım yaparsanız bilgi sahibi olmak isterim şahsi fikrim.

inşallah oğuzhan abi bnde kararsız kaldı yarın işn nasip olursa gidip seçip alcam çifti fakat renk konusunda kararsız kaldı ya SPANGLE MAVİ (erkek)- ALBİNO BEYAZ(dişi) yada DÜZ MAVİ (erkek)- ALBİNO (dişi) olan takımı alıcam kararsız kaldım bi fikrin varsa sölersen sevinirim abi.....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:41 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

peki oğuzhan abi sizce düz mavi- albino çiftimi yoksa spangle mavi- albino çifti mi daha iyi verim ve çeşitlilik veriirrr.....

Kuşlar çift ise renklerinden önce kuşların huylarına da dikkat etmelisin, kimisi yem döker, kimisi yumurtasını kırar, kimisi yavru büyüdüğü zaman yavruyu döver. Eğer imkanın varsa yada kuşları alacağın kişi tanıdıksa bu konuları da öğren.

valla abi benim tanıdığım değil tavsiye üzerine gittim gördüm yinede dediklerini sorarım abi peki hangi çifti alayım huy olarak sağlam canlı bakıcı olanı seçmem lazım ozaman...

Bakıcı olanı seç yem dökmesi de önemli ama öncelikle bakıcı olmalı.

tamam abi sağolasın ALLAH razı olsun eve getirince resmini çekip yüklesem bakıp fikir sölerseniz sevinirim abi rahatsızlık vermemiş olursam tabi abi.. bide abi anlamıyan oldumu kandırmya çalışıyolar ona kızıyorum sonuçta bu verişlen paralar kolay kazanılmıyo ama bu satanlar niye böle anlam veremiyorum:(

Geri