Karadeniz Pet

Ne tür yem kullanabilirim

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Arkadaşlar yeni yeme düşmüş bir kuşum var aldığımız arkadaş 1.fotodaki yemi kullanmamızı söyledi ancak benim içime sinmiyor kaliteli bir yem değil 2.fotodaki yemi kullanabilirmiyim yiyebilirmi birde satıcı bir mama verdi ama içinde maydonoz filan var vermelimiyim
d0218d8a5dc659edeca79412de7e8d55.jpg
2ffa2afca9f23c8f50fa70b7b015c1cc.jpg

Buda mama
fa2e1ef91171b3a5753a1bb893bf5eb3.jpg

3. fotoğraftaki mamanın duruşunu hiç beğenmedim.
2. fotoğraftaki yem sade kanarya yemi (aspur). Sadece aspur verirsen ona alışır ve ilerde karışık yem yemez.
1. fotoğraftaki karışık yem ancak içinde vitamin diye boyalı ekmek kırıntıları var. Kuşlar için faydalı değil o tanecikler.

Bulabilirsen Vita kraft Australian, bulamazsan Versele LAga yem kullan bunlar kaliteli yemler. İçine bir miktar aspur da karıştırabilirsin.

3. fotoğraftaki mamanın duruşunu hiç beğenmedim.
2. fotoğraftaki yem sade kanarya yemi (aspur). Sadece aspur verirsen ona alışır ve ilerde karışık yem yemez.
1. fotoğraftaki karışık yem ancak içinde vitamin diye boyalı ekmek kırıntıları var. Kuşlar için faydalı değil o tanecikler.

Bulabilirsen Vita kraft Australian, bulamazsan Versele LAga yem kullan bunlar kaliteli yemler. İçine bir miktar aspur da karıştırabilirsin.
Bilgileriniz için teşekkürler mama zaten içime sinmemişti peki iki yemliği var iki gemide koysam olurmu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:47 --

Birde karışık yemi uzun süre önce aldık son kullanma tarihi geçmiş olabilir en kısa zamanda yeni yem alıcam ama zararı olurmu bunun

Yemliklere karışık muhabbet kuşu yemi doldur, üzerine 1 çay kaşığı aspur koyabilirsin. Yemlikten yemiyorsa kafes tabanındaki ızgarayı çıkarıp tabana çok az yem koyabilirsin. Ancak karnını doyuracak kadar olmasın, yerden yemeye alışmasın.

Ağzı kapalı ve çok sıcakta kalmadıysa sıkıntı olmayacaktır. Elde bakın, küflenme ve kelebeklenme yoksa verebilirsin.

Son düzenleme:
bayat yem muhabbetler için sıkıntı olabilir son kullanma tarihinin geçmiş olmasından şüpheleniyorsanız muhabbetlere vermeyin bence

Yemliklere karışık muhabbet kuşu yemi doldur, üzerine 1 çay kaşığı aspur koyabilirsin. Yemlikten yemiyorsa kafes tabanındaki ızgarayı çıkarıp tabana çok az yem koyabilirsin. Ancak karnını doyuracak kadar olmasın, yerden yemeye alışmasın.

Ağzı kapalı ve çok sıcakta kalmadıysa sıkıntı olmayacaktır. Elde bakın, küflenme ve kelebeklenme yoksa verebilirsin.
Küf filan yok sıcaktada kalmadı en kısa zamanda yeni yem alıcam çok teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:11 -->-> Daha önceki mesaj 12:11 --

bayat yem muhabbetler için sıkıntı olabilir son kullanma tarihinin geçmiş olmasından şüpheleniyorsanız muhabbetlere vermeyin bence
Yeni yem alacağım inşallah

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:13 -->-> Daha önceki mesaj 12:11 --

Önceki kuşum yemliğin içine sıkışıp öldüğü için bununda öyle olmasını istemiyorum bu yüzden yemlikler üstü açık bir şekilde kafeste sorun olurmu ve kaseye filan koyabilirmiyim yemini

Geri