Karadeniz Pet

Ne Yapmalıyım ?

• Konbuyu başlatan Kadir TURHAN
  • Başlangıç tarihi
K

Kadir TURHAN

Guest
Dün saat 14.00 sıralarında bir muhabbet kuşu aldım,sürekli ilgi göstermeme rağmen bugün sabaha kadar hiçbir yem tanesine bile dokunmadı.Lakin bugün sabah uyandığımda kafesin tabanında yem kabukları gördüm. Rahatlamış olacağını düşünüp kendim de rahatladım. Lakin açıkçası bugün saat 15.00'ten itibaren yem kabının başına tüneyip halâ buna devam etmesi beni endişelendiriyor. Halâ yem yemekte.

Sizce endişelenmekte haklı mıyım ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Sürekli takip edip mubişi bunaltmayın. Sakin ve rahat bırakın 2 gün o ortama alışacaktır.

Kadir bey öncelikler kuşunuzu yeni almışsınız.Kuşunuz yeni ortamına alışana kadar sakin durur.Fakat yemini suyunu içer merak etmeyin 2-3 gün falan uzak dan kızık sesle konusun ve 2 hafta civarında da kafesinden çıkarmayın ki yerine alışsın ve sağa sola çarpıp kendine zarar vermesin

sakin olun daha dün almışınız zaten onun için ortama alışması tam olarak kendini güvende hissetmesi 1 ay alıyo ama 1hafta içinde düzene biner merak etmeyin yemide o yer zaten

Sürekli takip etmiyorum fakat günün belirli saatlerinde ilgilenmeye çalışıyorum.
Alışması için üstüne düşmemeye de çalışıyorum zaten.

Hepinize çok teşekkür ederim, rahatlamamı sağladınız.

Ne demek Kadir bey yardımcı olabildiysek ne mutlu bize

Kuş daha yeni gelmiş yiyip içmesini biraz keserse de endişelenmeyin ortamına uyum sağlayınca coşacaktır kuşunuz. Çok sıkmayın, uzaktan konuşun ilgilenin. Forumumuzda bakım ve yetiştirilmesi ile ilgili konular mevcut o konulara bakarsanız alıştırma evresinde de kolaylık elde etmiş olursunuz. Hayırlısı olsun.

Benimde yavru muhabbet kuşum var, yalnız tüneklerde uyumuyor, kafesin demirlerinde yada gaga taşının üstünde uyuyor. Neden olabilir acaba? ne yapabilirim?

yavru kuşlar genelde yapıyor bnu..bende endişelenmiştim gagasıyla tellere asılarak uyuyordu ama daha sonra normale döndü..şu an tünekte uyuyor..sanırım iç güdüsel birşey endişelenmenize gerek yok.. ayrıca ağaç tünek almaınızı öneririm..

teşekkür ederim, bide kuşum çok yavaş uçuyor sanki kanadında sorun varmış gibi hissediyorum, kanadını ellediğimde değişik şekilde ötüyor. neden olabilir? çok zor konuyor

Herkesin kuşu farklı özelliklere sahip anlaşılan..İnanın kimse benim kadar korkmamıştır kuşu için ama içiniz rahat olsun..Ustalarımızın dediği gibi kuşu sakın sıkmayın..Benim kuş ilk gün hiçbir şey yemedi..İkinci gün başını yemlikten çıkarmıyordu :) Aşağı yukarı ortama alışması bir haftayı buluyor..Sonrasında ise görsel şölen başlıyor..Bir iki gün ötmeyebilir, endişelenmeyin..Sonrasında susturmak için edişelenin bence..

Bakım, eğitim ve yetiştirlmesi forumda mevcut zaten..Biraz incelerseniz içiniz rahat edecektir..

Hayırlı olsun

Geri