Ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve antikor58 tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. antikor58
  Çevrimdışı

  antikor58 Guest

  Daha bugün aldım Pamuk'u. Dışarı çıkarınca duvara çarpıp köşelere doğru gidior. Tam bilmiyor ucmasini galiba. 1.5 aylik yaklaşık olarak. Bu zamanla mı düzelir ve dışarı cikarmamali miyim? Alismasi icin neler yapabilirim ilk günlerde.
   
 2. prisonbreak87
  Çevrimdışı

  İlk günden dışarı çıkarmamalısın öncelikle kafesinde 1 hafta kadar tut etrafa ve size alışsın.Uçurunca korkutmamaya çalış peşinden koşma yavaş hareket et .
   
 3. Duygu Nalbant
  Çevrimdışı

  İlk aldığın zaman yaklaşık 10 gün dışarı çıkarmamalısın daha sonrasında tünekleri çıkartmalı ve eline alıştırmalısın ama en önemlisi ilgi sürekli kafesin yakınlarında ol ve güvenini kazan zaman içerisinde her şey daha iyi olur.
   
 4. İbrahim AKSU
  Çevrimdışı

  İbrahim AKSU Profesyonel

  Katılım:
  13 Kasım 2013
  Mesajlar:
  567
  Beğenileri:
  1
  Biraz zaman gerek kafesine etrafına alışması için, bi hafta on gün geçmeden salmasan iyi olur , çünkü Allah korusun çarpmalarla kendini yaralabilir sakatlayabilir
   
 5. antikor58
  Çevrimdışı

  antikor58 Guest

  Teşekkürler simdi kafesinde ;)
   
 6. Şerafettin SARI
  Çevrimdışı

  tecrübelerime dayanarak söylüyorum yavru olsun yetişkin olsun kuşların yeni kafese ve ortama alışmaları için en az 20 gün gerekli daha sonra kuşlarınızı yavaş yavaş kendinize ve bulunduğu odaya alıştırabilirsiniz ve onları yakalamak içinde olsa kovalamayın size olan güvenlerini kaybederlerse alıştırmak daha da zorlaşır.
   

Sayfayı Paylaş