Karadeniz Pet

ne yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan omer değirmenci
  • Başlangıç tarihi
O

omer değirmenci

Guest
merhaba arkadaşlar. benim 4 aylık bir çek ve Hollanda kırması dişi muhabbet kuşum vardı. onun yanına 2 aylık daha tüyleri (kafa kısmında) tam çıkmamış bir erkek daha kuş aldım. ama dişi erkeğe çok zarar veriyor .ayağını ısırıyor. kafesinde istemiyor. ama kafes dışında hiç o kadar da hırçın değil. oynuyor, kovalaşıyorlar . gel gör ki kafese girince çıldırıyor. öldürecek diye başka bir kafese koydum bende. en azından bir kaç hafta yeni aldığım erkek kendini toplasın savunmayı öğrensin diye. genelde erkekler baskın çıkar ama benimki tam tersi oldu. ne dersiniz alışırlar mı yoksa geri vereyim mi?

Kafes dişinin olduğu için ve erkek yavru olduğu için dişi istememiş. farklı kafeslerde kalsınlar veya erkeği verin 4 5 aylık erkek bir kuş alın alır almaz yan yana koymayın hangi kafeste besleyecekseniz erkeği o kafese koyun dişiyi diğer kafese 2 hafta kadar ayrı kalsınlar sonra dişiyi erkeğin yanına atın. Güle güle besleyin maşaallah

Kafes dişinin olduğu için ve erkek yavru olduğu için dişi istememiş. farklı kafeslerde kalsınlar veya erkeği verin 4 5 aylık erkek bir kuş alın alır almaz yan yana koymayın hangi kafeste besleyecekseniz erkeği o kafese koyun dişiyi diğer kafese 2 hafta kadar ayrı kalsınlar sonra dişiyi erkeğin yanına atın. Güle güle besleyin maşaallah

yeni aldığım erkek çok güzel. sarı+gri+ beyaz (sadece başında şapka gibi sarı rengi var. çok azda kanat uçlarında) ondan dolayı da geri vermek istemiyorum. 1 ay kadar birbirlerini görmeseler bir ay sonra eşleşme olasılıkları olur mu?

Henüz daha 2 aylıkmış 2 2.5 ay kadar ayrı vakarım derseniz olur. Yavru almak için acele etmeyin eğer erkeği seviyorsanız bence de bekleyin bahara doğru yavrularınız olur inşaallah yan yana koymayın ama sürekli ayrı kalsınlar

erkegın tam olgunlaşması cıftleşmek ıcın 6 ay gereklı o yuzden bıraz daha bekle sonra dışıyı erkegın bulundugu kafese koy

Geri