Karadeniz Pet

Ne yapmalıyım?

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Yuvalığın içinde ortası delik bir tahta var (yumurtaların bir arada durması için) fakat dişi kuşum hep bunla oynuyor altına giriyor ve bazen de bu tahta kuşun kuluçka pozisyonu alamayacak şekilde duruyor . Ben de korkuyorum ya yumurtalar bunun altında kalır, kuş yatamaz diye sizce bu tahtayı almalı mi yoksa sabitlemeli miyim?

Yuvalıktan çıkmıyor ki şu petshoplarda satılanlardan yuvalik

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:04 --

..........

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:49 -->-> Daha önceki mesaj 20:30 --

Lütfen cevap bi yardımcı olun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:49 --

,, ,,,,,,, ,,, ,,,

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 00:45 --

Bilgi sadakası lütfen

Kemirsin onu sorun değil tahta kemirmeyi severler. Kaldırıyorsa yerinden yapıştırın ama yapışkanı kemşrmesş zararlı. O nedenle kenarlarından değil içten yapıştırın.

ilk yuvalığım öyleydi ben de sizin korkunuzu yaşamıştım eskiden köşelerden içinden çivi çakarak tutturmuştum onu dişi daha da kaldıramamıştı az da talaş atınca bir sorun kalmamıştı ve dişi onu biraz kemirip kuluçkaya yatmıştı çıkan yavrularda da sorun olmamıştı

Eyvallah çok teşekkürler işte istediğim cevaplar arkadaşlar şimdi kuluçkada ama tahtayı düzeltmek için bakmak istediğimde hep yuvanın içine giriyor ben de içindeyken açınca bana kiziyo istirmaya çalışıyor ne yapmaliyim.?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:29 -->-> Daha önceki mesaj 11:29 --

Artık bi dahaki kuluçkaya düzeltsem sorun olur mu?

Eğer dediğin gibi kaldırıp altına giriyorsa sıkıntı ben olsam yuvasını alır iki köşeden raptiyeler takardim geri hemen ama tam köşelere

Peki o tahta yavruluğun köşelerinde mi yoksa ortasında mi dursun benim dişi büyük olduğu için eğer yavruluğun köşesine koyarsam yatamaz diye korkuyorum acaba biraz ortaya mı getirsem?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:15 -->-> Daha önceki mesaj 12:01 --

Sizceee? [MENTION=7709]yusuf[/MENTION] Kürşat Akkuş

Geri