petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne yapmalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berfin Başocak tarafından 18 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Berfin Başocak

Berfin Başocak New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba ben kusumu ilk aldigim gun kafese koyacakken elimden kacti uctu, ikinci gun yemligin icine girmisti cikartmaya calisirken kacti. Ondan beri kafeste durmak istemiyor uyudugu zamanlar haric hatta kafeste rahat uyudugunu bile dusunmuyorum bazen gece cikarmak zorunda kaliyorum surekli hareket ettigi icin. Avizeye cikip orada uyuyor. Ben kafese koymaya kiyamiyorum kendimi cok kotu hissediyorum ama alismasi lazim odayi batiriyor, sabahin korunde kafesten cikmak icin ugrasiyor asiri gurultu yapiyor ben her gun sabahtan aksama kadar onu disarda tutamam yem yemek icin bile cok nadir giriyor kafese tam bana yanasmaya yakinima konmaya vs baslamisti dun elime almak istemedigim icin gece kafese koymadim bugun hava kararinca elime alip koydum ama icim acidi kacmaya calisirken bazen kafesi yem yerken kapatiyorum (yaklastigimi gorunce hemen kafesten cikiyor) kafesin kapisina yapisiyor dayanamayip aciyorum. Ben simdi 1 hafta ucurmasam kafese alisir mi annem cok titiz ve ben aksama kadar on kere temizliyorum odayi avizedeki kuruyan diskilari yere atip duruyor onlari yetisemedigimizden alamiyoruz. Lutfen yardim edin kafese alismasini nasil saglayabilirim yarin oyuncak almaya gidicem ama akilli yemligi henuz disari takmadigim icin alanin daralmasinin kanat cirpmasini engelleyecegini dusunuyorum.

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Kuş çırpındıkça dışarı çıkarırsan canı sıkıldığı zaman dışarı çıkaracağını zannederek çırpınmaya başlar.Çıkarma dışarı, nasıl olsa alışması gerek.Kafesin etrafında farklı nesneler varsa onlardan korkuyor olabilir.Kumanda-Saat-Renkli kolye-RAİD şişesi vb.

#2 Mustafa AKÇAKAYA, 18 Haziran 2015
    Son düzenleme: 18 Haziran 2015
  3. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Kafesin etrafinda hic birsey yok ve uyuklamadigi zamanlarin genelinde cirpiniyor cikmak icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:47 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

Benim derdim gurultu yapmasi veya cirpinmasi degil kafesine alismasi ve mutlu olmasi caninin sikilmamasi

4. Oğuz Emre

Oğuz Emre New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kadar şımartmayın bir 15 gün kafesinde dursun alışsın bence :) Geceleri de kafesin üzerini örterseniz sabahları gürültü yapmaz.

5. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Daha 2 aylik 15 gun hic ucmazsa kanatlarina bisey olmaz dimi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:09 -->-> Daha önceki mesaj 03:08 --

Yok ben 15 gun salonda yatarim bir sey olmaz :D bir kere ortu denedim ama yine ottu hatta daha fazla ottu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:10 -->-> Daha önceki mesaj 03:09 --

Kafesin icinde cok kanat cirptigi icin kanatlari bir yere gelicek diye korkuyorum

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Daha sessiz bir odada bakın. Belli bir süre çırpınır ve sakinleşir. Geceleri de ışığı kapatıp, üstünü örtebilirsiniz alışana kadar. Genelde sorun yaşadığımda yaptığım ve başarı oranı yüksek olan bir durum.

7. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Zaten aksama kadar evde sadece ben ve kardesim variz onun disinda da odaya sadece ben giriyorum

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Tamam güzel o zaman. Daha rahat alışır inşallah.

9. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Simdi ben kesin 2 hafta cikarmayayim mi cani cok sikilmaz mi kafeste

10. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Kanatlarına bir şey olmaz, eğer uçmayı biliyorsa. Canı da sıkılsa biraz sabır gerekli. Alışması için bunu yapmanız gerekiyor.

11. Berfin Başocak

Beğenileri:
    0
    Ucmayi biliyor ama cok cirpiniyor kafeste biraz dikkatsizmis gibi geliyor bana her neyse cok tesekkur ederim

12. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Rica ederim. Yavru olduğu için öyle oluyorlar. Sorun yok yani.

13. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0

Bir şey olmaz merak etme.Benim dişi kuşum kuluçka döneminde 2 ay uçmuyor.Daha sonra uçurduğumda sorun olmuyor, merak etme.

Sayfayı Paylaş