Karadeniz Pet

Ne yapmalıyım

Berfin Başocak

Meraklı Üye
Merhaba ben kusumu ilk aldigim gun kafese koyacakken elimden kacti uctu, ikinci gun yemligin icine girmisti cikartmaya calisirken kacti. Ondan beri kafeste durmak istemiyor uyudugu zamanlar haric hatta kafeste rahat uyudugunu bile dusunmuyorum bazen gece cikarmak zorunda kaliyorum surekli hareket ettigi icin. Avizeye cikip orada uyuyor. Ben kafese koymaya kiyamiyorum kendimi cok kotu hissediyorum ama alismasi lazim odayi batiriyor, sabahin korunde kafesten cikmak icin ugrasiyor asiri gurultu yapiyor ben her gun sabahtan aksama kadar onu disarda tutamam yem yemek icin bile cok nadir giriyor kafese tam bana yanasmaya yakinima konmaya vs baslamisti dun elime almak istemedigim icin gece kafese koymadim bugun hava kararinca elime alip koydum ama icim acidi kacmaya calisirken bazen kafesi yem yerken kapatiyorum (yaklastigimi gorunce hemen kafesten cikiyor) kafesin kapisina yapisiyor dayanamayip aciyorum. Ben simdi 1 hafta ucurmasam kafese alisir mi annem cok titiz ve ben aksama kadar on kere temizliyorum odayi avizedeki kuruyan diskilari yere atip duruyor onlari yetisemedigimizden alamiyoruz. Lutfen yardim edin kafese alismasini nasil saglayabilirim yarin oyuncak almaya gidicem ama akilli yemligi henuz disari takmadigim icin alanin daralmasinin kanat cirpmasini engelleyecegini dusunuyorum.

Discovery II Mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuş çırpındıkça dışarı çıkarırsan canı sıkıldığı zaman dışarı çıkaracağını zannederek çırpınmaya başlar.Çıkarma dışarı, nasıl olsa alışması gerek.Kafesin etrafında farklı nesneler varsa onlardan korkuyor olabilir.Kumanda-Saat-Renkli kolye-RAİD şişesi vb.

Son düzenleme:
Kafesin etrafinda hic birsey yok ve uyuklamadigi zamanlarin genelinde cirpiniyor cikmak icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:47 -->-> Daha önceki mesaj 20:45 --

Benim derdim gurultu yapmasi veya cirpinmasi degil kafesine alismasi ve mutlu olmasi caninin sikilmamasi

Bu kadar şımartmayın bir 15 gün kafesinde dursun alışsın bence :) Geceleri de kafesin üzerini örterseniz sabahları gürültü yapmaz.

Daha 2 aylik 15 gun hic ucmazsa kanatlarina bisey olmaz dimi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:09 -->-> Daha önceki mesaj 03:08 --

Yok ben 15 gun salonda yatarim bir sey olmaz :D bir kere ortu denedim ama yine ottu hatta daha fazla ottu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:10 -->-> Daha önceki mesaj 03:09 --

Kafesin icinde cok kanat cirptigi icin kanatlari bir yere gelicek diye korkuyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:09 -->-> Daha önceki mesaj 03:08 --

Yok ben 15 gun salonda yatarim bir sey olmaz :D bir kere ortu denedim ama yine ottu hatta daha fazla ottu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:10 -->-> Daha önceki mesaj 03:09 --

Kafesin icinde cok kanat cirptigi icin kanatlari bir yere gelicek diye korkuyorum

Daha sessiz bir odada bakın. Belli bir süre çırpınır ve sakinleşir. Geceleri de ışığı kapatıp, üstünü örtebilirsiniz alışana kadar. Genelde sorun yaşadığımda yaptığım ve başarı oranı yüksek olan bir durum.

Zaten aksama kadar evde sadece ben ve kardesim variz onun disinda da odaya sadece ben giriyorum

Simdi ben kesin 2 hafta cikarmayayim mi cani cok sikilmaz mi kafeste

Kanatlarına bir şey olmaz, eğer uçmayı biliyorsa. Canı da sıkılsa biraz sabır gerekli. Alışması için bunu yapmanız gerekiyor.
Ucmayi biliyor ama cok cirpiniyor kafeste biraz dikkatsizmis gibi geliyor bana her neyse cok tesekkur ederim

Bir şey olmaz merak etme.Benim dişi kuşum kuluçka döneminde 2 ay uçmuyor.Daha sonra uçurduğumda sorun olmuyor, merak etme.

Geri