Karadeniz Pet

Ne Yapmalıyım.

• Konbuyu başlatan Süleyman Aydın
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Aydın

Guest
Selamun Aleyküm arkadaşlar hayırlı ramazanlar dilerim. bir sorum olacaktı bizim kuşlarımız önceden çok iyi anlaşıyorlardı şimdi ise erkeği dişisini vuruyor neden olabilir ve ne yapmalıyım.

aleyküm selam hoş geldin kuşun kafesi ile fazla uğrşma bide tüneği kontrol et çok fazla sllanmaması lazım dişi kuş kafesteki bi durumdan dolayı erkeği dövüyor sanırım benim başıma geldi dişi erkeği döverken benim tünek sağlam değildi bide biraz dışarı saldım duruldu

aleyküm selam hoş geldin kuşun kafesi ile fazla uğrşma bide tüneği kontrol et çok fazla sllanmaması lazım dişi kuş kafesteki bi durumdan dolayı erkeği dövüyor sanırım benim başıma geldi dişi erkeği döverken benim tünek sağlam değildi bide biraz dışarı saldım duruldu

yanlış anlamışsın dişi erkeği değil erkek dişiyi dövüyor ve tüneklerde sağlam başka bi sebebi var ama ne :confused:

Çok sebep var
1-Eşiyle anlaşamıyordur artık
2-hava sıcak
3-strese girmiştir
4-sizi falan kıskanıyordur(başka kuş varsa onuda olabilir) sizi görünce eşini kaybetmemek için vuruyor olabilir
teşhisi sizin koymanız daha iyi olucaktır görmeden bişey demek mantıklı olmaz

rkadaşlar bugün kafesi boyadım fakat tam kurumamış kuşu koydum içine ama kuyruğu sarı olmuş kuşun rengi beyaz kuyruk sarıya boyandığı için kuşun piskolojisi bozulurmu ?

Geri