Karadeniz Pet

Ne yapmalıyım?

Kader

Meraklı Üye
Herkese iyi akşamlar. Kafam çok karışık, gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var. Benim 2 erkek muhabbet kuşum var. Birini 40 günlükken diğerini 5 aylıkken almıştım. Şuan 11 aylıklar. Yeni kuşumu kendime alıştıramadim ustelik diğeri de uzaklaştı benden iyice. Bizi gördüklerinde direk kaçıyorlar. Bugün petshopla gorüştüm. Sen ikisini getir ben sana bi tane yavru veriyim hem onu eğitirsin kendine aliştırirsin diyor. Ve petshop onları eşe atıcağını söyledi. Psikolojilerinde bir sorun da olmayacağını belirtti. Ben yeni yavru bir kuş alıp onu tamamen kendime aliştirmak da istiyorum, ama ilk kuşumdan hem vazgeçemiyorum hem de digerini tek de vermek istemiyorum. Lütfen düşüncelerinizi yazın şu an benim için çok önemli.

Ben olsam bende olan kuşlarımı veremezdim. Evime, bana, ortamlarına alışmışken onları başka bir yere vermek içime sinmezdi. Karar sizin.

Ben olsam bende olan kuşlarımı veremezdim. Evime, bana, ortamlarına alışmışken onları başka bir yere vermek içime sinmezdi. Karar sizin.
Ben de vermek istemiyorum ama bize de hiç alışkın değiller. Ben eğitebilirim diye düşünüp aldım ikincisini ama hata yapmışım.

Eğer memnun değilseniz verin, alın yeni yavru derim.

Eğer memnun değilseniz verin, alın yeni yavru derim.
Kuşların psikolojilerinde sizce bi sorun olur mu. Vericegim petshop en iyilerden diyebilirim kendinen iyi bakıyo kuşlara. Gözüm kapalı güveniyorum yani. Zaten şuan ikisi de ciftleşme döneminde. Eşe aticam onları hem daha iyi olur dedi.

Kuşların psikolojilerinde sizce bi sorun olur mu. Vericegim petshop en iyilerden diyebilirim kendinen iyi bakıyo kuşlara. Gözüm kapalı güveniyorum yani. Zaten şuan ikisi de ciftleşme döneminde. Eşe aticam onları hem daha iyi olur dedi.
Her hangi bir sorun olmaz eşe atarsa daha iyi olur

Kuş ortamına gireceği için psikolojinin kötü olması gerekirken bence daha iyi olacak. Yeni ortam yeni kuşlar belki onun için zor olabilir fakat kısa sürede alışabilir.

Kuş ortamına gireceği için psikolojinin kötü olması gerekirken bence daha iyi olacak. Yeni ortam yeni kuşlar belki onun için zor olabilir fakat kısa sürede alışabilir.
Peki satıldıklarında? Yeni bir ortama daha giricekler.

Eşe atılacakmış, yeni bir ortama girerse insanlara alışkın olduğu için birşey olacağını sanmıyorum.

Çok teşekkür ederim fikirleriniz için. Sanırım ikisini de verip yeni bir yavru alacağım.

Umarım bu defa da pişman olmam.

Geri