Karadeniz Pet

Ne yapmam gerekiyor?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Kuşlarım 1 aydır hemen hemen her gün çiftleşiyor ve birbirleriyle çok ilgililer,birbirlerine yem kusuyorlar,..Dişi kuşum yuvalık'la çok alakalı..Yuvalığa girip,çıkıyor..Ama yumurta hala alamadım..Petshop bana dişi kuşumun arka popo kısmının tüyünü kesmemi söyledi..Belki denk gelmiyor olabilir dedi..Bende dediğini yaptım ve en son dün 5 dk ya yakın çiftleştiler..İlk defa bu kadar uzun çiftleştiklerine şahit oldum..Acaba bu defa yumurta alabilir miyim.?Yada kuşum'da yumurta var mı.? Kuşumun ilk yumurtlaması olacak ve tüy dökümündeler..Tüy dökümü yumurtalamalarını etkiler mi..?Lütfen yardımcı olun..Bir çok kez mesaj yazmama rağmen cevap alamadım..Artık ne yapmam gerektiğini bilemiyorum..

Ekli dosyalar

• 20170419_223106.jpg
    20170419_223106.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 48
  • 20170419_224011.jpg
    20170419_224011.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 46
  • 20170419_224125.jpg
    20170419_224125.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 45
  • 20170419_222739.jpg
    20170419_222739.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 42
20 kere görüntülenmesine rağmen hiçbir kimse yardımcı olmak için cevap atmamış..Herkes mi bu kadar bilgisiz yada bana mı yardım etmek istemiyorlar.?Başka sorabiliceğim bir yer varsa önerir misin bari oralara sorayım..Veteriner olur mu mesela.?

Dişide yumurta yok henüz. Sabredip bekleyeceksin.
Erkek şu an tüyde ama çiftleştiğine göre çok sorun yok.
Vallahi Allah razı olsun,cevapladığınız için..Teşekkür ederim..Bekliyorum zaten,yapacak başka hiçbir şey gelmiyor elimden..

Bulundukları ortamda fazla hareket ve ses olmasın.
Çiftleşme ve yavru besleme sesleri motive eder.
Salonda tv unitesinin uzerine koydum..Oradan baska yere alinca soguk duruyorlar birbirlerine..Sanirim orada ses jizim sesimiz ve tv sesinolmasina ragmen yuksekte olduklarindan rahatlar ve dogal hissediyolar sanirim..Bugun tekrar ciftlesme oldu..Artik her gun ciftlesiyorlar..Bu iyi haberdir umarim..Eger kusum kısır degilse mesela bu ciftlesmelerle ne zaman yumurta alabilirim..?Cunku bos yumurta bile yapmadigindan kimi petshop kısır olabilir dedi..ciftlesme sesi ve videolari kafes temizligi zamaninda izletiyorum,seslerinide gun asiri dinletiyorum..Gercekten duyduklarinda cildiriuolar :)

Mubisler ciflesmek için en uygun zamanı ilk bahar ile güneşi görmeye başlayınca ciflesir ler ve daha sağlıklı oluyor sana tavsiyem eğer ciflesiyorlarsa 7 10 gün arasi yumurtalar sende kafese biraz Talaş serp lakin yumurtaları 7 gün Elleme ellersen dışı yumurtaları dışarı atar 7 gün bekledikten sonra kaşık yardımı ile al güneşe tut bak böyle dollennmisse çıkar bi zaman sonra sen bekle disinin kuyruğunda bükülme varsa bir hafta içinde yumurtalar ama bişi bekleme boş çıkar yada dollenmez üstüne yatmaz ilk seferleri sıkıntılı oluyor

Mubisler ciflesmek için en uygun zamanı ilk bahar ile güneşi görmeye başlayınca ciflesir ler ve daha sağlıklı oluyor sana tavsiyem eğer ciflesiyorlarsa 7 10 gün arasi yumurtalar sende kafese biraz Talaş serp lakin yumurtaları 7 gün Elleme ellersen dışı yumurtaları dışarı atar 7 gün bekledikten sonra kaşık yardımı ile al güneşe tut bak böyle dollennmisse çıkar bi zaman sonra sen bekle disinin kuyruğunda bükülme varsa bir hafta içinde yumurtalar ama bişi bekleme boş çıkar yada dollenmez üstüne yatmaz ilk seferleri sıkıntılı oluyor
Ben yuvaliga talas koymustum oncedrn ama talaslari disi yuvaliktan hep atti..kum koydum onuda istemedi,o yuzdrn yuvalik bos..Talas komali miyim az da olsa acaba.?cunku yuvaligim folluklu degil..yaptiginda kirilirlar mi.?Dollenmisse ustune yatmazsa ben bakarim onlara..Yeterki dollenmis yumurtalari olsun..Olmasa da yumurtladigini goreyim kisir olmadigini anlayayim oda yeter bana..Bird disi kusum tepeli,erkek kusum normal acaba yavrulari olursa nasil olur.?

Ben yuvaliga talas koymustum oncedrn ama talaslari disi yuvaliktan hep atti..kum koydum onuda istemedi,o yuzdrn yuvalik bos..Talas komali miyim az da olsa acaba.?cunku yuvaligim folluklu degil..yaptiginda kirilirlar mi.?Dollenmisse ustune yatmazsa ben bakarim onlara..Yeterki dollenmis yumurtalari olsun..Olmasa da yumurtladigini goreyim kisir olmadigini anlayayim oda yeter bana..Bird disi kusum tepeli,erkek kusum normal acaba yavrulari olursa nasil olur.?
Çok az bi ihtimal bazıları yavrularina tepeli olabilir . Birde folluğa birsey koyma kısın kesinlikle Kum koyma yazın iyi olabilir fakat kuş istemediyse bkz ver ben kendi kuslarıma söyle yaptım kafes in içine dal parçaları attım onlar içerde tasiya tasiya yuva yaptı ,. Bide bekle bi 7 gün yumurtaları sonra kaşıkla güneşe doğru tut bak

Çok az bi ihtimal bazıları yavrularina tepeli olabilir . Birde folluğa birsey koyma kısın kesinlikle Kum koyma yazın iyi olabilir fakat kuş istemediyse bkz ver ben kendi kuslarıma söyle yaptım kafes in içine dal parçaları attım onlar içerde tasiya tasiya yuva yaptı ,. Bide bekle bi 7 gün yumurtaları sonra kaşıkla güneşe doğru tut bak
Dal parçaları mı.? Bende koysam dal parçası nasıl dal olmalı.?ince küçük falan mı.?

Yuvalığa illa da birşeyler koymak zorunda değilsiniz. Olmazsa yavrular çıktıktan sonra talaş serersiniz. çok sorun değil yani. Talaştaki amaç yavru çıktıktan sonra kafesi kuru ve temiz tutmak. Eğer vitamin kullanmıyorsanız iki gün multivitamin verin sonrasında haftada 1 defa verin dozu asla aşmayın. Ayrıca haftada iki defa asidi kaçmış sade maden suyu verin. Mineral almaları için.

Yuvalığa illa da birşeyler koymak zorunda değilsiniz. Olmazsa yavrular çıktıktan sonra talaş serersiniz. çok sorun değil yani. Talaştaki amaç yavru çıktıktan sonra kafesi kuru ve temiz tutmak. Eğer vitamin kullanmıyorsanız iki gün multivitamin verin sonrasında haftada 1 defa verin dozu asla aşmayın. Ayrıca haftada iki defa asidi kaçmış sade maden suyu verin. Mineral almaları için.
Sularina vitamin surekli koyuyorum..vitamin derken ondan mi bahsediyordunuz.

Benim bi arkadasimda dal parcalari koymustu gercekten ise yaradigini bilmiyordum şaşırtıcı.yuvayada bitane folluk aliverin bence :)

Suya vutamin koyulmazmi alla alla enteresan

Geri