Karadeniz Pet

Ne yapmaya çalışıyor?

Sher Locked

Yeni Üye
Merhaba,

3 aylık civarı dişi bir muhabbet kuşum var. Birkaç gündür akşamları kafesin tabanına inip kafesin köşesine vücudunu dayıyor sürtünür gibi hareketler yapıyor bu sırada sürekli sesler çıkarıyo bıcırdanma şeklinde.

Elime alışık olmasına rağmen elimi yaklaştırdığımda kızıp bağırıyor rahatsız edilmek istemiyor. Yaklaşık 10 dk bu hareketi yapıyor. Sonra tekrar tüneğine çıkıp eski haline dönüyor. Maşallah gün içinde çok hareketli, yem yiyor oyun oynuyor hiçbir sağlık sorunu yok. Sürekli ilgileniyorum günde 2 kez salıyorum.

Bu hareketine bir anlam veremedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.

kuşun yakından fotoğraflarını bir gönderebilir misiniz

O hareketi yaparken çekmedim. Profil fotoğrafımdaki kuş olur kendisi :)

Evet tek besliyorum. Benim de o ihtimalden başka bir şey gelmedi aklıma. Belki bir damat alırım kızıma :)

dişiden bikaç ay daha büyük bi erkek yanına fena olmaz hem bu kadar çok ilgilenmenizede gerek kalmaz günde 1 kere ikisinide salarsınız daha rahat olur

eğer kuşunuz yalnızsa yanına bir erkek istiyor olabilir

dişiden bikaç ay daha büyük bi erkek yanına fena olmaz hem bu kadar çok ilgilenmenizede gerek kalmaz günde 1 kere ikisinide salarsınız daha rahat olur

Yanına eş alma konusunda kafama takılanlar var. Ben üretim yapmak istemiyorum. Kuşum yalnız kalsın da istemiyorum. İlk kez kuş besliyorum bu konuda deneyimim yok, zaten şuan evde üretim ortamı oluşturmam mümkün değil. Sorum şu: çift olarak yuva takmadan beslemek mümkün müdür? Bu, kuşlar için bir sorun oluşturur mu? Uygun ortam olmasa bile yavru yaparlar mı? Çok soru sordum kusura bakmayın lütfen :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

Bugün de aynı hareketi yaptı

P 20160510 111833 - Hızlı Resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:27 --

P 20160429 102044 - Hızlı Resim

Yanına eş alma konusunda kafama takılanlar var. Ben üretim yapmak istemiyorum. Kuşum yalnız kalsın da istemiyorum. İlk kez kuş besliyorum bu konuda deneyimim yok, zaten şuan evde üretim ortamı oluşturmam mümkün değil. Sorum şu: çift olarak yuva takmadan beslemek mümkün müdür? Bu, kuşlar için bir sorun oluşturur mu? Uygun ortam olmasa bile yavru yaparlar mı? Çok soru sordum kusura bakmayın lütfen :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:27 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

Bugün de aynı hareketi yaptı

P 20160510 111833 - Hızlı Resim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:27 --

P 20160429 102044 - Hızlı Resim

eğer üretim olmasını istemiyorsan bence ayna koy kafese çünkü dişi erkek yan yana geldiğinde yuvalık olmasa da kuytu karanlık bi yere yumurta bırakır. ama dişinin yanına başka bir dişi de alabilirsin :)

eğer üretim olmasını istemiyorsan bence ayna koy kafese çünkü dişi erkek yan yana geldiğinde yuvalık olmasa da kuytu karanlık bi yere yumurta bırakır. ama dişinin yanına başka bir dişi de alabilirsin :)

Disinin yanina baska bi disi aldinmi hep kavga ederler sakin oyle bisey yapma krds verdigin para bosa gider :)

Son düzenleme:

Disinin yanina baska bi disi aldinmi hep kavga ederler sakin oyle bisey yapma krds verdigin para bosa gider :)

Dişilerin kavga ettiğini okumuştum. Ayna da hayvanın psikolojisini bozuyormuş galiba. Bakalım şimdilik benim arkadaşlığımla idare etsin artık :)
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler ..

Geri