Karadeniz Pet

Ne Yapsam Sizce?

Gms9811

Yeni Üye
4-5 gün önce dişi bir muhabbet kuşu aldım benimkine eş olsun diye fakat ben hep erkek biliyordum benimkini dişiymiş meğer. Çift olsunlar diye almıştım aslında. Şimdi 3 sorum var.

1- Pet shop sahibinden 2. alışverişim tanıyor beni gidip desem durumu anlatsam yeni aldığım kuşu alıp , erkek bir kuş verir mi?

2- Çok alıştılar birbirine hep yan yanalar. Sizce ayırsam mı yani son aldığımı götürsem mi geri?

3- Bu olay evde kalacak olan muhabbet kuşumu nasıl etkiler ? Üzülür mü? Çünkü o da çok alıştı diğerine hep beraberler.

1-Sizi tanıyorsa belki değişir.
2-Çift olmalarını istiyorsanız yapın.
3-Belki üzülür ama eş gelince unutur.
Bunlar benim düşüncelerim.

1-Sizi tanıyorsa belki değişir.
2-Çift olmalarını istiyorsanız yapın.
3-Belki üzülür ama eş gelince unutur.
Bunlar benim düşüncelerim.
Tanıyorlar yani 2-3 defa alışveriş yaptım bu kuş işlerini vs. hep onlardan hallettim. Alırlar sanırım.
Çift olmalarını isterim ama yani kızışma döneminde ikisi de zararlı çıkacak bence.
O zaman ben yarın gidip değişeyim kuşu. Teşekkür ettim tekrardan. Sağ olun.

Fikrimi sizinle paylaşayalım.
Ek bir kafes daha alın veya salma kafes alabilirsiniz şuan sizde 2 dişi mevcut gidip salma usulüyle birbirlerine eş tutacak şekilde erkek alabilirsiniz yani 2 erkek. Hem yavru almak için ideal bir sayı sürü psikolojisi olur 1. çiftten yavru alınması kimisine göre zor kimisine göre kolay.

Fikrimi sizinle paylaşayalım.
Ek bir kafes daha alın veya salma kafes alabilirsiniz şuan sizde 2 dişi mevcut gidip salma usulüyle birbirlerine eş tutacak şekilde erkek alabilirsiniz yani 2 erkek. Hem yavru almak için ideal bir sayı sürü psikolojisi olur 1. çiftten yavru alınması kimisine göre zor kimisine göre kolay.
Teşekkürler. Doğru diyorsunuz benim de aklıma geldi fakat şu an 4 kuşa aynı anda bakacak zamanım ve durumum yok maalesef. Daha çok 1 çift olsun dedim ama elime yüzüme bulaştı. :D

Teşekkürler. Doğru diyorsunuz benim de aklıma geldi fakat şu an 4 kuşa aynı anda bakacak zamanım ve durumum yok maalesef. Daha çok 1 çift olsun dedim ama elime yüzüme bulaştı. :D
Eğer gönülden istiyorsanız ciddiyim. Pek bakılacak kötü bir yönü yok şahsen gerekli bakımlarını yapacaksınız zaten ilgiyi eş olduklarında birbirlerine göstericek siz sadece gerektiği yerde mamasını vereceksınız mama yapacaksınız bu kadar :) yine de siz bilirsiniz tabii

Eğer gönülden istiyorsanız ciddiyim. Pek bakılacak kötü bir yönü yok şahsen gerekli bakımlarını yapacaksınız zaten ilgiyi eş olduklarında birbirlerine göstericek siz sadece gerektiği yerde mamasını vereceksınız mama yapacaksınız bu kadar :) yine de siz bilirsiniz tabii
Bunu düşünücem hocam , teşekkürler. :)

Tanıyorlar yani 2-3 defa alışveriş yaptım bu kuş işlerini vs. hep onlardan hallettim. Alırlar sanırım.
Çift olmalarını isterim ama yani kızışma döneminde ikisi de zararlı çıkacak bence.
O zaman ben yarın gidip değişeyim kuşu. Teşekkür ettim tekrardan. Sağ olun.
Rica ederim. ;)

Geri