Karadeniz Pet

Ne yaptıysam kızışmadı

Ali Ergün Türköz

Emektar Üye
Merhabalar iyi forumlar arkadaşlar. Önceki konulardan hatırlayanınız vardır,2 dişi 1 erkek muhabbet kuşum var. Erkeği sonradan almıştım. Kızışması için çeşitli şeyler yaptım mamalar,keçiboynuzu,nijer vs. Bunların yanı sıra ayırma yöntemine de gittim. Herşeyi usulünce yaptım fakat erkek bir türlü kızışmadı. Dişinin kızışması sonlandı,kızıştığı sürede erkeği yanına yaklaştırmadı. Daha ne yapmam gerek bilmiyorum. Önerisi olan:(
20180527_023503.jpg
152848752999376638702.jpg

Aslinda erkek muhabbet kuşları 6-7 aylıktan sonra kizişmış olurlar. Ama bazı kuşlar vardır ki kur yapmak veya çiftleşme gibi şeylerde acemilik çekerler bir uretimhane oratamında bu gibi sıkıntılar kolayca ve zahmetsiz bir biçimde atlatılabilir

Peki kuşları alıştırmada bir sıkıntı cekiyormusunuz kafes duzeniniz değişmeli tek tunek metodu güzel bir metod alıştırmada kullanabilirsiniz. Erkeğin hangi dişiyle yada hangi dişinin erkeğeilgi gösterdiğini bulun sonra diğerini başka kafese alın.

Erkeğin ceresinin üstünde kellik mi var? Oray pamuklu çubukla vazelin sürün. Havuçlu mamalar yapın. Yuvalık takın ve onları sürekli gözlemlemeyin. Her çift çiftleşecek diye bir kaide yok maalesef. Siz gereken koşulları sağladıktan sonra biraz süre tanıyın. Erkeğin ceresinde lacivertlikler var aslında kızışmamış diyemeyiz.

Bizim erkek de öyle. Sorun dişide diye değiştirdik. Hayvan eşcinsel mi bilmiyorum artık. Bir de büyüdü kocaman oldu. Çok sağlıklı bir erkek oysa ki. Bazen dişiler de hiçbir erkeği kabul etmiyor. Kuşlarda böyle sorunlara rastlanıyor yani. Bir de insana çok yakınsa bazen kuşlarla eş olmuyorlar. Bizim bir kuşumuz bizim kafamıza konduğu için diğer kuşların da kafasına konmaya uğraşırdı.

Erkeğin ceresinin üstünde kellik mi var? Oray pamuklu çubukla vazelin sürün. Havuçlu mamalar yapın. Yuvalık takın ve onları sürekli gözlemlemeyin. Her çift çiftleşecek diye bir kaide yok maalesef. Siz gereken koşulları sağladıktan sonra biraz süre tanıyın. Erkeğin ceresinde lacivertlikler var aslında kızışmamış diyemeyiz.
Dediğini uyguladım kardeşim cere üstü için. Havuçlu mamaları fazlası ile uyguladım. Yuvalık vs herşey var. Anlaşmalarında da sıkıntı yok bakalım zaman ne gösterecek.

Peki kuşları alıştırmada bir sıkıntı cekiyormusunuz kafes duzeniniz değişmeli tek tunek metodu güzel bir metod alıştırmada kullanabilirsiniz. Erkeğin hangi dişiyle yada hangi dişinin erkeğeilgi gösterdiğini bulun sonra diğerini başka kafese alın.
Resmini attığım dişi daha yakın erkeğe,erkekte ona daha yakın. Ayırdığım zaman diğer dişi tek kaldığı an intihar etmeye çalışıyor. Kafasını telin arasına sokup ayaklarını bırakıyor,bacaklarının arasında ki boşluktan kendini döndürmeye çalışıyor tam psikopat,başım belaya girdi resmen :D

Resmini attığım dişi daha yakın erkeğe,erkekte ona daha yakın. Ayırdığım zaman diğer dişi tek kaldığı an intihar etmeye çalışıyor. Kafasını telin arasına sokup ayaklarını bırakıyor,bacaklarının arasında ki boşluktan kendini döndürmeye çalışıyor tam psikopat,başım belaya girdi resmen :D
Aslında o intihar değil. Kafesin telinden çıkmaya çalışıyorlar. Bazen de başarıp kaçıyorlar dikkat edin. Tellerden bazılarının arası açılmışsa düzeltin. Üst bölümden çıkmaya çalışıyorsa oraya bir kitap gibi telin boşluğunu kapatacak bir şey koyabilirsiniz.

Erkek kuş sanki diğerlerine göre hem küçük hemde biçimsiz gibi. Erkeğin her zaman daha cüsseli olması dişiye hakimiyet konusunda yararlı olacaktır. Haftada en az 2-3 kez yumurtalı ev yapımı güzel mama hazırlayıp vermeyi ihmal etme derim. Fotoğraftaki beyaz erkek kuşum 7 aylık örneğin dişi 1 yaşında. Ama cüsse ve iri yapısından dolayı salmada hakim olamadığı dişi yok.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2018-06-09 at 16.17.44.jpeg
    WhatsApp Image 2018-06-09 at 16.17.44.jpeg
    350.4 KB · Görüntüleme: 15
@Malatya'nın Üreticileri Petshoptan aldım erkeği. 1 yaşında dediler. Sizce 1 yaşından küçük mü?
Büyük ihtimal yaş olarak küçük ama bence yapacağınız en mantıklı hareket erkeği ayırıp 5 veya 6 ay mama ve nijer ile beslemek dişi kuşunuz kızıştığında yanına atmak buradaki temel amaç dişilerin erkeğe herhangi bir zarar vermesini ve erkeğin dişiye olan bağlılığını ortaya çıkarmak
Kısacası uzun bir ayırma yapabilirsiniz.