Karadeniz Pet

Ne yaptıysam olmadı :( Bana bir akıl verir misiniz?

İyileşir mi?

• Malesef çok geç :(

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9

OZKANAVLAK

Yeni Üye
48446C1D-03FF-4B3B-AB48-052FDD83FCCE.jpeg
275015CA-40BC-44A2-AEEA-6BBF3A2FFE49.jpeg
Arkadaşlar merhaba, öncelikle hesap eşimin adına. Bir anne olarak yazıyorum :( çok mutsuzum.
1,5 yaşında çok tatlı, bıcır bıcır, cümleler kuran oyuncu evcil muhabbet kuşum 10 günden fazladır kötü.
İlk zamanlar kabarık ve sessiz durması ile dikkatimizi çekti. Sıcak tutmaya çalıştık.
Veterinere götürdüm. Üşütmüş, cereyanda kalmış dedi. Antibiyotik verdi,4 gün kullandık. Bu defa kabız oldu. İnternetten probiyotik aldım, suyuna karıştırdım. Ağzına 2 damla zeytinyağı damlattım. Kabızlık sorunu geçti, bazen iyi oluyor ama çoğu zaman uykulu. Kabarık, konuşmuyor ötmüyor. Az yiyor. Vitamin desteği de veriyoruz.
Ben daha ne yapayım? Onu kaybetmek istemiyorum. Lütfen yardım edin :((

Son düzenleme:
Tamam .
terramycin 343 soluble powder. Suya mercimeğin yarısı kadar koyup karıştırdım. 4 gün kullandım, hergün suyunu değiştirdim.
Sonrasında diazyme 256. Yine suyuna ve yemine karıştırdım. Ve multivitamin desteği var. İçmeyince şırınga ile ağzına bir iki damla bırakıyorum. @Selçuk YÜKSEL bir değerlendirir misiniz ?

8DA48BC2-FC47-4B7C-893A-0FF31DDF8EC5.png
Facebook ta güvercinlerle ilgili bir grup var . Oradakiler halsiz bitkin kuşa bu aşağıdaki resimlerdeki tedaviyi 5 gün boyunca uygulamayı uygun görüyorlar. Kefir yerine dizayme 256 kullanın . 3 gün beklemeyin tedaviye hemen başlayın .5 gün sonra 3 gün boyunca probiyotik vitamin verirsiniz . Tabloyu uygulayabilirsiniz. Tabi bu grubu facebook tan bulup orada da gönderi açabilirsiniz . Grup ismi fotoğraflarda
4C9A1F64-14DC-4C3B-ADFC-E0252CEAAE1D.png
F6F2A861-CB11-45B9-827D-635C67D15550.png

Tedaviyi az dozda uygulamışsınız. Muhabbet kuşları zaten az su tüketir. Birde hastalıktan iştahsız olunca daha da az tüketir. Dolayısıyla az ilaç almış olur. Siz elinizdeki ilacı 4 gün daha uygulayın. Ama bu defa yarım suluğa mecimek tanesi kadar katın. Probiyotik ve multi vitamin de aynı dozda katın suyuna. 4 gün sonra gelişmeleri yazın. Arada kötüye giderse yazın.

Tedaviyi az dozda uygulamışsınız. Muhabbet kuşları zaten az su tüketir. Birde hastalıktan iştahsız olunca daha da az tüketir. Dolayısıyla az ilaç almış olur. Siz elinizdeki ilacı 4 gün daha uygulayın. Ama bu defa yarım suluğa mecimek tanesi kadar katın. Probiyotik ve multi vitamin de aynı dozda katın suyuna. 4 gün sonra gelişmeleri yazın. Arada kötüye giderse yazın.
Aynı suya mı, farklı bir suluğa mı koyayım probiyotik vitamin ve antibiyotiği?

Antibiyotik değil hastalık uyutur.
Hiç bir gelişmesi Yok kuşun. Nesi var bilemiyorum, artık iyice ümidimi kestim. Kuş sesi açıyorum, ona bile tepki vermiyor. :( antibiyotik + probiyotik + vitamini damlalıkla bir iki damla damlatıyorum. Hemen yuvaya dönüyor. Biraz kaşınıp, uyuyor. Maşallah tüyleri çok güzel, yolma, dökülme vs. Yok.

Sizce ne yapabilirim?

Şimdi forumları gezerken jilet göğüs diye birşey okudum , hemen kuşuma baktım. Malesef göğüs kemiği sivrilmiş :( sanırım kuruma oluyor. Çok üzüldüm :(

Ağzına hemen 2 damla sirke damlatın. İlaç temin edene kadar 4 saatte bir bir damla. Suyuna da 10 damla kadar katın. Sonra Biteral tablet ve mikostatin reçelettirin. O ilaçlardan kullanın. Yarım suluğa hapın 1/8’ini katacaksınız. İlk ilaç geldiğinde toplu iğne başı kadar tozu 3-4 damla suda eritip içirin.

Ağzına hemen 2 damla sirke damlatın. İlaç temin edene kadar 4 saatte bir bir damla. Suyuna da 10 damla kadar katın. Sonra Biteral tablet ve mikostatin reçelettirin. O ilaçlardan kullanın. Yarım suluğa hapın 1/8’ini katacaksınız. İlk ilaç geldiğinde toplu iğne başı kadar tozu 3-4 damla suda eritip içirin.
Üzüm sirkesi olur mu?

Antibiyotikli suyu iptal edeyim o zaman.

Geri