Karadeniz Pet

Ne yaptıysam olmadı

• Konbuyu başlatan maviş61
  • Başlangıç tarihi
M

maviş61

Guest
Erkek bir muhabbet kuşum var 2 yaşında 4 aydır tüylerini yoluyor çok ince içindeki beyaz tüylerden parça parça kaldı dışarıdan değilde üflediğimizde hemen derisi gözüküyor ben bu kuşuma 1 ay önce eş aldım çok güzel tuttular ama yinede vazgeçmedi yolma huyundan veteriner mineral eksikliği var dediler ilaç vardiler kullandım fayda etmedi ilacın adı depomin vitamin taksiyesi elbette var 2 günde bir dışraı çıkarıyorum bizimle oynuyor hareketsiz bir kuş değil şuan bile tüylerini çekiştiriyor mesela tüyüü tutuyor çekiyor ürler olsun çekiyor çok üzülüyorum bundan önceki eşi öldü birkaç gün dışarıda kalmıştı bulduk Allahımı şükürler olsunki ama vazgeçmiyor bu alışkanlıktan 4 ay oldu 4 ay eski halini ne zaman görsem ağlıyorum geçmiyor ya ne yapabilirim ben bu kuşa hiç bişey anlamadım neyi var neyi yok diye sizce neyi olabilir fotoya gerek yok bas baya sadece o içindeki tüylerden kaldı oda çık seyrek bu huyu atlatmış olan varmı yahu :'( :(

acı sprey alın güvendiğiniz bir petshoptan kuşun gözüne yemliğine suluğuna gelmicek şekilde sıkın sonra tüyünü yolmak istediğince ağzına acı tat gelcek ve tüyünü yolmayacak böyle böyle tüyleri çıkar ve zamanla vazgeçer bu huyundan galiba biraz stresten yapıyor hangi olaydan sonra yolmaya başladı

4 ay önce oldu bi olaydan sonra değil eşi öldükten 3 ay sonra yani acı sprey geçici bi çözüm diyor herkez

4 ay önce oldu bi olaydan sonra değil eşi öldükten 3 ay sonra yani acı sprey geçici bi çözüm diyor herkez

bence acı spreyi deneyin zamanla kuş acı spreyden dolayı tüylerini yolmamaya alışacaktır galiba eşi öldüğünden dolayı strese girmiş ve tüylerini yolmaya başlamış alışkanlık yapmış heralde

Geri