Karadeniz Pet

ne zaman alışır sizce

Rassien

Onursal Üye
arkadaşlar dişi kuşuma eş aldım daha alalı 1 gün oluyor dişi kuşuma 6 buçık aydır bende şuan 7 buçuk aylık aldığım erkek ise 8- 8 buçuk aylık dişi kuşum bana baya alışıktır erkek kuşa da bana alışmasını sağlayabilirmi en geç ne kadar süre sonra alışır mesela dışarıya çıkardığımda dişi kuşumu parmağımda rahatlıkla kafese koyabiliyorum ama erkek yeni olduğu için benden kaçıyor kafese kendisi geliyor ama sadece üstüne konup bekliyor içeriye girmiyor ne yapabilirim alışması için ne kadar sürede alışır tahminen

kuşun karakterine bağlı normalde yavruyken alıştırması kolay oluyor 8 aylık çok zor eğer küçükken alışmışsa alışır 1-2 haftaya benim 1.5 yaşındaki kuşum küçükken ele alışkındı 1 haftada alıştı bana ama alışkın olmayan 1 yaşında dişi aldım 1 ay oldu hala korkuyor :)

kuşun karakterine bağlı normalde yavruyken alıştırması kolay oluyor 8 aylık çok zor eğer küçükken alışmışsa alışır 1-2 haftaya benim 1.5 yaşındaki kuşum küçükken ele alışkındı 1 haftada alıştı bana ama alışkın olmayan 1 yaşında dişi aldım 1 ay oldu hala korkuyor :)

aslında tam alışmasada olur sadece kafese katmakta zorlanıyorum parmağıma gelse yeter

parmağa gelmesi insana güveniyor demektir ışıkları kapatın ve ince örtü ile yakalayabilirsiniz :) parmağa gelince ele alışmış sayılır :)

parmağa gelmesi insana güveniyor demektir ışıkları kapatın ve ince örtü ile yakalayabilirsiniz :) parmağa gelince ele alışmış sayılır :)

zaten bir iki kere saldım hiç çarpmadan çok güzel bir şekilde uçuyor süzülmesi çok iyi ama girmniyo işte bizde ışığı kapatıp yakalıyoruz katıveriyoruz artık

Geri