petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

ne zaman ayirmaliyim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ogretmen tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. ogretmen
    Gizli

ogretmen Guest

Herkese ii gec.yavru kusum 22gunluk oldu.tam uzamadi ama vucudu artik tuylerle kapli durumda.2 gunden beri yuvalikta gezinirken yem yedigini gordum.yemi agzinda geveliyor.30 gunluk olunca ayirmak dogru olurmu.

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    poposundakı tüyler cıkınca ayıra bılırsın :) ne kadar cok anne ve baba beslerse o kadar iri ve saglıklı oluyor yavru

3. ogretmen
    Gizli

ogretmen Guest

Baba ayri kafeste maakesef.dort yumurta kirdi bnde ayirdim.anne su anda tek yavru besliyo.beslemede sorun yok.hergun mama ile dituruti yavruyu.Masallh yavru yuvaliga tirmaniyo artik elimdede durmaya basladi.

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    erkek yoksa yanında dursun bır sorun olmaz dövene kadar durabılır :)

5. ogretmen
    Gizli

ogretmen Guest

Erkegi bazen kafese aliyorum disi yuvaliga yaklastirmiyo.yavruyu riske etmek istemedim.yavru yeme dusunce alacak kafesten erkegide disinin yanina tekrar koyacam.cunku erkek baya kizismid durumda su an.

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Ben en az 33 gün ayırmıyorum
    30-31 günlük olunca yuvadan atlıyorlar 1-2 günde kafeste duruyor yem ve mama yemeyi öğreniyorlar sonra ayırıyorum.

7. ogretmen
    Gizli

ogretmen Guest

Bnde oyle yapayim.simdiden yem kirma egzesizine basladi pek becerwmiyo ama yuvada yem tanelerini tek tek gagalayip geveliyor

8. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Benimkiler birkaç gün yavruya vurmuyor ama dikkat etmek gerekir bazı dişiler yuvadan atladığı anda dövmeye başlayabilir.

#8 Mehmet ÖZEL, 26 Ekim 2014
    Son düzenleme: 26 Ekim 2014
  9. ogretmen
    Gizli

ogretmen Guest

Ok diikat edecegim

Sayfayı Paylaş