Karadeniz Pet

Ne Zaman Çiftleşirler

• Konbuyu başlatan KAMPANOL
  • Başlangıç tarihi
K

KAMPANOL

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle çifthane 2 katlı pvc yavruluklu kafesimde toplam 2 çift çek Muhabbet kuşum var. Üst kattakiler 2 yaşında 1 hafta önce eve getirdim ve aldığımda yeşil dişinin altında 7 yumurtası vardı yatıyordu fakat yerini yadırgadığı için yatmadığını anladığımda yumurtaları yuvalığından aldım. Bu arada bu pvc kafes 3 günlük yeni. Daha önce normal kafes kullanıyordum. Alt kattaki kuşlarım açık mavi renk olan erkek 1 yaşında jumbo çek kırması(yerli). Dişi olan Sarı renkteki tahminimce 8-9 aylık çek.

Şimdi birkaç sorum olacak arkadaşlar beni engin tecrübelerinizle bilgilendirirseniz çok sevinirim

Acaba üst kattaki kuşlarım tekrardan ne zaman çiftleşir bu arada çok hareketliler yanlarında resimde de göründüğü gibi televizyon var ve oturma odasında bizimle birlikte duruyor sabah saat 09:00'dan akşam 16:30'a kadar evde kimse yok

Alt kattaki kuşlar sizce beni çok bekletirler mi erkek 1 yıldır bende evcilleşmiş ve ele geliyordu. Dişiyi 1.5 ay önce serbest salmada tanıştırma yöntemi ile eve getirdim tahminim 8-9 aylık

vereceğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar.

NOT: Nijer tohumu denendi

Üst kattaki 2 yaşında çiftlerim
Kn4oQM.jpg

wv3764.jpg

Alt kattaki kuşlarım
w1R06N.jpg

w1R09j.jpg

wv370z.jpg

ve yeni aldığım 2 katlı yuvalıklı pvc kafesim
xVjRoZ.jpg

Kn4ovV.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi: