Karadeniz Pet

ne zaman çiftleşirler

• Konbuyu başlatan melihiyi
  • Başlangıç tarihi
M

melihiyi

Guest
arkadaşlar benim bir çiftim vardı ama dişi hastalıklı çıktı o hastalık yavrularınada bulaşıyormuş ve bende değiştirdim 2 gün oldu pek yan yana durmuyolar ama kavgada etmiyorlar iyi bir çift oldular diye umuyorum ama ne zaman çiftleşirler tanıştıktan sonra kaç günde anlaşırlar biraz uzun oldu kusurabakmayın :):confused::confused::confused:

arkadaşlar benim bir çiftim vardı ama dişi hastalıklı çıktı o hastalık yavrularınada bulaşıyormuş ve bende değiştirdim 2 gün oldu pek yan yana durmuyolar ama kavgada etmiyorlar iyi bir çift oldular diye umuyorum ama ne zaman çiftleşirler tanıştıktan sonra kaç günde anlaşırlar biraz uzun oldu kusurabakmayın :):confused::confused::confused:

Resim atarsanız daha iyi yardımcı olunur.

Nokia 3310 ile gönderildi.

Yuvalık takılı mı? Akıllı yemliği kafesin dışından takabilirsen daha iyi olur bence. Şu an takılı olan tüneğe dik olacak şekilde ve ahşap tek tünek takarsan daha sağlıklı olur. Bunlar kuşlar için daha sağlıklı ve ferah bir ortam sunar.

Özellikle dişi kuşun ortama ve eşine alışması gerek. Ne zaman çiftleşeceklerini de ancak kendileri bilirler. Forumda yazılanlara bakılırsa ilk gün diyen de var bir sene diyen de var. Umarım tez zamanda mutlu ve çocuklu bir aile olurlar.

yuvalığı taktım bir kuşcuya sorduğumda 2 ay demişti sizce doğrumu yanlışmı

kardeş dişi ceresine bakılırsa kuş kızışık yumurtlar kuşlar belkin eş olmamıştır 2 side hazır eş olduysalar kolayca ürerler ama yerleri ve bakımı iyi olacak yumurta mmasıda ver

yarın saat 12 den sonra ciftleşirler :) yok öyle 1 ay 2 ay sonra felan diye tahmın edilmez. Onlar ne zaman isterse ozaman belki yarın belki 1 sene sonra tamamen bakımla ilgiyle temizlikle alakalı.

Siz onlara 3 hafta süre tanıyım, bakımlarını dogru ve eksiksiz yapın, bu süre sonunda yem kusmalar başlamazsa yeni dişi alabilirsiniz veya bir süre daha bekleyebilirsiniz.. Genelde 2-3 hafta müsade ediyorum ben yeni çiftlere.. 1 hafta da yeni gelen kuşun ortama alışması sürse, 1 ay beklemek lazım en iyi ihtimalle.. 1 sene sonra eş tutup yumurtlayanlar da var.. :)

Geri