Karadeniz Pet

Ne zaman eş almalıyım ?

• Konbuyu başlatan İpekBlgn
  • Başlangıç tarihi
İ

İpekBlgn

Guest
Bu gün kuşu alalı 3 gün oldu 1.5 - 2 aylık yerli cins bir dişi ben kuştan en kısa sürede yavru almak istiyorum ne zaman yanına eş almalıyım ? :confused::confused:

istediğiniz zaman alabilirsiniz fark etmez isterseniz kızışınca alın yani 6-7 aylıkken yada şimdi onla aynı yaşta bi eş alın

Aynı yaşta yada bir kaç ay büyük bir eş alabilirsin. Ama yavru almak için kuşların en az 8-9 aylık olmasını beklemen lazım.

5 aylik olunca alin ama erkek buyuk olsun.

yaşları küçük 9 aylıkken anca yavrularlar o yüzden en kısa sürede almak istiyorsan eş kuş alcan yada ayrı ayrı damızlık kuşları eş tuturtacan

arkadaşlar kolay gelsin benm 1 cift muhabbet kuşum var dişiyi alalı 10 gün kadar oldu iyi anlaşıyorlar erkek dişinin üstüne ayağını koymaya çalışıyor ama dişi sanki izin vermiyor bir türlü başaramadılar yani ... dişi yuvalığa girip çıkıyor... erkek kafesin girişini kenarlarını kemiriyor.... anlamadım bunlar ne ayak .. yardımınızı bekliyorum ....... acil cvp

arkadaşlar kolay gelsin benm 1 cift muhabbet kuşum var dişiyi alalı 10 gün kadar oldu iyi anlaşıyorlar erkek dişinin üstüne ayağını koymaya çalışıyor ama dişi sanki izin vermiyor bir türlü başaramadılar yani ... dişi yuvalığa girip çıkıyor... erkek kafesin girişini kenarlarını kemiriyor.... anlamadım bunlar ne ayak .. yardımınızı bekliyorum ....... acil cvp

Kuşlar kızışmış. Kemik ve gaga taşı bulundurun. Mama yapın. Vede kuşları sessiz bir ortama bırakın kendi hallerinde kalsınlar. Bu şekilde yavrular yumurtadan cıkana kadar temizlik haricinde fazla ürkütmeyin. Ara ara kontrol edin sık yapıp korkutmayın.

Geri