Karadeniz Pet

Ne zaman salabilirim

• Konbuyu başlatan nur erim
  • Başlangıç tarihi
N

nur erim

Guest
Merhaba arkadaşlar kuşu daha bugün aldım alır almaz sorularım başladı:)
Kuşumu ne zaman salabilirim acaba aldığımız ilk bir kaç saat hareketsiz durdu şimdi kafeste ordan oraya uçuyor yerinde durmuyor kerata:D salabilirmiyim acaba herkes ilk bir hafta salmayın diyor ama benimki yerinde durmuyor salabilirmiyim:confused:
6cbcac77b521b0f75d6ecef81923a0d8.jpg

En azindan birkaç gün bekle odayi tanimadigi için sağa sola carpip sakatlanabilir allah korusun acele etme bikaç gün alissin ortama

Birkaç gün size ve ortama alışmalı. Sonrasında salabilirsiniz.

Teşekkürler bir iki gün bekliycem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

3.gün hala çok ürkek o yüzden salmayı düşünmuyorum

1 Hafta 10 gün bekle ve sürekli ilgilen düşük ses tonuyla onu korkutmadan seslen. Yüksek ses ve ani hareketler yapma ki korkmasın. Güle güle besleyin :)

Maşallah güzel kuş ilk önce kafeste parmağa almayı deneyin bence dışarı çıktığında sizden kaçıp sağa sola vurmasın

Ben 15 gün bekledim.
Sonunda çok iyi arkadaş olduk...

Konuma 1 göz atın isterseniz:

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...ilmesi/yavru-kus-nasil-alistirilir-28599.html
Çok teşekkür ederim konunuzu okudum bana çok yardımcı olucak☺

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:24 -->-> Daha önceki mesaj 12:23 --

Maşallah güzel kuş ilk önce kafeste parmağa almayı deneyin bence dışarı çıktığında sizden kaçıp sağa sola vurmasın
Teşekkürler en iyisi bir süre salmamak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

Az önce elimi kafese soktum çırpınmadı veya ısırmadı parmağımı önüne tuttum hiç tepki vermedi bir süre öyle kaldım daha sonra parmağımla göğsüne hafifce dokundum yine tepkisiz kaldı hiç bir şeye tepki vermiyor bütün gün tünekte duruyor sizce neden olabilir

Az önce elimi kafese soktum çırpınmadı veya ısırmadı parmağımı önüne tuttum hiç tepki vermedi bir süre öyle kaldım daha sonra parmağımla göğsüne hafifce dokundum yine tepkisiz kaldı hiç bir şeye tepki vermiyor bütün gün tünekte duruyor sizce neden olabilir

alışma süresi diyelim.siz gün içersinde fazla ısrarcı olmadan bunu tekrarlayın sonuçta size alışacak ve parmağa çıkacaktır.ama ürkütmemeye dikkat edin

Son düzenleme:
alışma süresi diyelim.siz gün içersinde fazla ısrarcı olmadan bunu tekrarlayın sonuçta size alışacak ve parmağa çıkacaktır.ama ürkütmemeye dikkat edin
Peki içimi rahatlattınız petshopta çok hareketliydi gelince tünekte öylece durdu birde hiç tepki vermeyince hasta olmasından korktum

2-3 belki biraz daha fazla süre hareketsiz olurlar, kendilerine dokunulmasına sıcak bakarlar.

Teşekkürler kusura bakmayın bir sorum daha var bu sürekli gözlerini yumup öyle duruyor yanına gidip dikkatini çekmediğimiz sürece öyle kalıyor hastamı acaba

kafeste eline alıştıra dur sen , 1 hafta 10 gün çıkarılmaması öneriliyor . Ortamı iyice kavrasın diye , arkadaşım yavru kuş almış gelir gelmez salmış kafasını çarpmış kuş duvarlara kuş ölmüş :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:47 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

Teşekkürler kusura bakmayın bir sorum daha var bu sürekli gözlerini yumup öyle duruyor yanına gidip dikkatini çekmediğimiz sürece öyle kalıyor hastamı acaba

Kuşunuz ishal olabilirmi ? bir fotoğrafını çek gönder dışkısının . İshalsede korkma ilk gün kuşlar değişiklikten ishal olur . Oda sıcaklığına ayarla .

kafeste eline alıştıra dur sen , 1 hafta 10 gün çıkarılmaması öneriliyor . Ortamı iyice kavrasın diye , arkadaşım yavru kuş almış gelir gelmez salmış kafasını çarpmış kuş duvarlara kuş ölmüş :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:47 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

Kuşunuz ishal olabilirmi ? bir fotoğrafını çek gönder dışkısının . İshalsede korkma ilk gün kuşlar değişiklikten ishal olur . Oda sıcaklığına ayarla .
Peki zaten salmamaya karar verdim eve ilk geldiğinde sulu dışkı yapmıştı ama bugün dışkısı normal sanırım alışma sürecinden dolayı birde oda karanlık o yüzden uyuyor olabilir sanırım

ilk getirdiğiniz 1-2 dışkıdaki farklılıklar normaldir.
Takib edin normale dönüş başladıysa sıradan bir durumdur.

ilk getirdiğiniz 1-2 dışkıdaki farklılıklar normaldir.
Takib edin normale dönüş başladıysa sıradan bir durumdur.
Evet bugün normal alışmaya başladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:03 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Bugün kafeste parmağıma geldi ama hala çok ürkek zamanla alışır inşallah

Geri