petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne zaman salabilirim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nur erim tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. nur erim

nur erim Guest

Merhaba arkadaşlar kuşu daha bugün aldım alır almaz sorularım başladı:)
    Kuşumu ne zaman salabilirim acaba aldığımız ilk bir kaç saat hareketsiz durdu şimdi kafeste ordan oraya uçuyor yerinde durmuyor kerata:D salabilirmiyim acaba herkes ilk bir hafta salmayın diyor ama benimki yerinde durmuyor salabilirmiyim:confused:[​IMG]

2. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    En azindan birkaç gün bekle odayi tanimadigi için sağa sola carpip sakatlanabilir allah korusun acele etme bikaç gün alissin ortama

3. UmitMurat

UmitMurat Guest

Birkaç gün size ve ortama alışmalı. Sonrasında salabilirsiniz.

4. nur erim

nur erim Guest

Teşekkürler bir iki gün bekliycem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

3.gün hala çok ürkek o yüzden salmayı düşünmuyorum

5. Yasin KİRAZ

1 Hafta 10 gün bekle ve sürekli ilgilen düşük ses tonuyla onu korkutmadan seslen. Yüksek ses ve ani hareketler yapma ki korkmasın. Güle güle besleyin :)

6. nur erim

nur erim Guest

Teşekkürler zaten sürekli yanında duruyorum ilk geldiği güne nazaran daha iyi yinede ürkek

7. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
  8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Maşallah güzel kuş ilk önce kafeste parmağa almayı deneyin bence dışarı çıktığında sizden kaçıp sağa sola vurmasın

9. nur erim

nur erim Guest

Çok teşekkür ederim konunuzu okudum bana çok yardımcı olucak☺

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:24 -->-> Daha önceki mesaj 12:23 --

Teşekkürler en iyisi bir süre salmamak

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:34 -->-> Daha önceki mesaj 12:24 --

Az önce elimi kafese soktum çırpınmadı veya ısırmadı parmağımı önüne tuttum hiç tepki vermedi bir süre öyle kaldım daha sonra parmağımla göğsüne hafifce dokundum yine tepkisiz kaldı hiç bir şeye tepki vermiyor bütün gün tünekte duruyor sizce neden olabilir

10. BURAK KANGAL

BURAK KANGAL New Member

Beğenileri:
    0
    aldık tan 2-3 hafta sonra salın salacağınız yerde bekletin

11. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    alışma süresi diyelim.siz gün içersinde fazla ısrarcı olmadan bunu tekrarlayın sonuçta size alışacak ve parmağa çıkacaktır.ama ürkütmemeye dikkat edin

#11 Uğur GENÇ, 24 Kasım 2014
    Son düzenleme: 24 Kasım 2014
  12. nur erim

nur erim Guest

Peki içimi rahatlattınız petshopta çok hareketliydi gelince tünekte öylece durdu birde hiç tepki vermeyince hasta olmasından korktum

13. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    2-3 belki biraz daha fazla süre hareketsiz olurlar, kendilerine dokunulmasına sıcak bakarlar.

14. nur erim

nur erim Guest

Teşekkürler kusura bakmayın bir sorum daha var bu sürekli gözlerini yumup öyle duruyor yanına gidip dikkatini çekmediğimiz sürece öyle kalıyor hastamı acaba

15. Fuat E. GÜL

kafeste eline alıştıra dur sen , 1 hafta 10 gün çıkarılmaması öneriliyor . Ortamı iyice kavrasın diye , arkadaşım yavru kuş almış gelir gelmez salmış kafasını çarpmış kuş duvarlara kuş ölmüş :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:47 -->-> Daha önceki mesaj 14:44 --

Kuşunuz ishal olabilirmi ? bir fotoğrafını çek gönder dışkısının . İshalsede korkma ilk gün kuşlar değişiklikten ishal olur . Oda sıcaklığına ayarla .

16. nur erim

nur erim Guest

Peki zaten salmamaya karar verdim eve ilk geldiğinde sulu dışkı yapmıştı ama bugün dışkısı normal sanırım alışma sürecinden dolayı birde oda karanlık o yüzden uyuyor olabilir sanırım

17. Fuat E. GÜL

Dikkatli inceleyin , yem yiyormu diye bakın .

18. nur erim

nur erim Guest

Yem yiyor hemde baya yiyor bir günde bir yemlik bitiriyor

19. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    ilk getirdiğiniz 1-2 dışkıdaki farklılıklar normaldir.
    Takib edin normale dönüş başladıysa sıradan bir durumdur.

20. nur erim

nur erim Guest

Evet bugün normal alışmaya başladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:03 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Bugün kafeste parmağıma geldi ama hala çok ürkek zamanla alışır inşallah

Sayfayı Paylaş