petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne zaman yavru alırım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Savaş CAN tarafından 22 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Arkadaşlar Dişi kuşum sürekli yuvalığa giryor ama erkeğin girdiğini hiç görmedim girdikten 1 kaç dakika sonrada çıkıyor erkekle çiftleştiğinide göörmedim aldığım yorumlara göre ikiside kızışmışlar Kafesimin dar olduğuu düşünüyorum birde tünekler kısa olduğu için ikisi aynı tüneğe çıktığında tünek aşağı iniyor Kafes Odamda Çalışma masamın üstünde duruyo
    Yuvalığın içindede hiçbir şey yok sadece ortası oyuk bir tahta var :D

Sizce yavruları ne zaman alırım ve Kafes hakkında önerileriniz nelerdir Aklıma geldikçe sorunlarımı sizlerle paylaşacağım Bilgili VE Tecrübeli Arkdaşlar cevaplarsa sevinirim :)

2. Taner ALTIN

Taner ALTIN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maşallah çok tatlılar hocam dişi hazırlanıyor yumurtlamaya çiftleşme dişinin yuva hazırlığı bitince gerçekleşir :)

3. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam birde kafes hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
    Ve ben bu süreçte nasıl davranmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

4. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    hocam kuşlarınız eğer yabaniyse fazla rahatsız etmeyin ve sizden korkuyosa masada dururken yüksek bir yere asabilirsiniz benim önerim yüksek bir yere asın ve rahatsız etmeyin sadece yem su değiştirirken veya altını değiştirirken rahatsız edin ben yaptım ve oldu fakat benim dişimde yağlanma olduğu için yumurta alamıyorum o çiftimden ama çiftleşmeye çalıştıklarını kaç kere gördüm yukarı asınca sizde denemelisiniz ya da hiç değiştirmeyin yerlerini sizden korkmamaları ve rahatsız edilmemeleri çok önemli :)

5. Savaş CAN

Savaş CAN Member

Beğenileri:
    4
    Hocam ben değiştirmeyeyim derim çünkü malum ev kira ev sahibi çivi gibi şeyleri istemiyor kitaplığımın üstü desen sürekli tozlanıyor ve dolu mubişler hasta olsun istemeyiz ben en iyisi sadece yem ve su için rahatsız edeyim Yuvalığada Bulgur Kaynatmışık köyde onun kepeği var talaştanda iyi tozsuz onu koyucam heralde

6. Taner ALTIN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    aynen hocam dediğiniz mantıklı rahatsız etmeyin yeter kerataları kendi hallerine bırakın :)

7. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Muhtemelen 1 ay içerisinde yumurta alırsınız.Yuvalığın tabanına hamster talaşı koyun.Tüneklerin sallanmaması, eğili bükülmemesi gerekmektedir.Aksi takdirde çiftleşirken erkek dişiyi dölleyemez.

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Saglikli ciftlesme icin Tahta tunek kullanmalisin. Kafesini degistir istersen. Biraz ufak.

9. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Tahta tunek olmalı. Bos oda mumkunse olmalı. Insan boyundan yukarıda olmalılar. Bir avuç içi hamster talası atsan yuva ıcıne ıyı olur.

10. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    O plastik tünklerde zaten çiftleşemezler. Mümkünse ahşap tünek alın. Ama illa tünek karşı tele geçsin bu şekilde daha sağlam olur.

Sayfayı Paylaş