Karadeniz Pet

Ne zaman yavru alırım

Savaş CAN

Meraklı Üye
Arkadaşlar Dişi kuşum sürekli yuvalığa giryor ama erkeğin girdiğini hiç görmedim girdikten 1 kaç dakika sonrada çıkıyor erkekle çiftleştiğinide göörmedim aldığım yorumlara göre ikiside kızışmışlar Kafesimin dar olduğuu düşünüyorum birde tünekler kısa olduğu için ikisi aynı tüneğe çıktığında tünek aşağı iniyor Kafes Odamda Çalışma masamın üstünde duruyo
Yuvalığın içindede hiçbir şey yok sadece ortası oyuk bir tahta var :D

Sizce yavruları ne zaman alırım ve Kafes hakkında önerileriniz nelerdir Aklıma geldikçe sorunlarımı sizlerle paylaşacağım Bilgili VE Tecrübeli Arkdaşlar cevaplarsa sevinirim :)

maşallah çok tatlılar hocam dişi hazırlanıyor yumurtlamaya çiftleşme dişinin yuva hazırlığı bitince gerçekleşir :)

maşallah çok tatlılar hocam dişi hazırlanıyor yumurtlamaya çiftleşme dişinin yuva hazırlığı bitince gerçekleşir :)

Cevabınız için teşekkür ederim hocam birde kafes hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
Ve ben bu süreçte nasıl davranmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim

Cevabınız için teşekkür ederim hocam birde kafes hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
Ve ben bu süreçte nasıl davranmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim
hocam kuşlarınız eğer yabaniyse fazla rahatsız etmeyin ve sizden korkuyosa masada dururken yüksek bir yere asabilirsiniz benim önerim yüksek bir yere asın ve rahatsız etmeyin sadece yem su değiştirirken veya altını değiştirirken rahatsız edin ben yaptım ve oldu fakat benim dişimde yağlanma olduğu için yumurta alamıyorum o çiftimden ama çiftleşmeye çalıştıklarını kaç kere gördüm yukarı asınca sizde denemelisiniz ya da hiç değiştirmeyin yerlerini sizden korkmamaları ve rahatsız edilmemeleri çok önemli :)

hocam kuşlarınız eğer yabaniyse fazla rahatsız etmeyin ve sizden korkuyosa masada dururken yüksek bir yere asabilirsiniz benim önerim yüksek bir yere asın ve rahatsız etmeyin sadece yem su değiştirirken veya altını değiştirirken rahatsız edin ben yaptım ve oldu fakat benim dişimde yağlanma olduğu için yumurta alamıyorum o çiftimden ama çiftleşmeye çalıştıklarını kaç kere gördüm yukarı asınca sizde denemelisiniz ya da hiç değiştirmeyin yerlerini sizden korkmamaları ve rahatsız edilmemeleri çok önemli :)

Hocam ben değiştirmeyeyim derim çünkü malum ev kira ev sahibi çivi gibi şeyleri istemiyor kitaplığımın üstü desen sürekli tozlanıyor ve dolu mubişler hasta olsun istemeyiz ben en iyisi sadece yem ve su için rahatsız edeyim Yuvalığada Bulgur Kaynatmışık köyde onun kepeği var talaştanda iyi tozsuz onu koyucam heralde

Hocam ben değiştirmeyeyim derim çünkü malum ev kira ev sahibi çivi gibi şeyleri istemiyor kitaplığımın üstü desen sürekli tozlanıyor ve dolu mubişler hasta olsun istemeyiz ben en iyisi sadece yem ve su için rahatsız edeyim Yuvalığada Bulgur Kaynatmışık köyde onun kepeği var talaştanda iyi tozsuz onu koyucam heralde

aynen hocam dediğiniz mantıklı rahatsız etmeyin yeter kerataları kendi hallerine bırakın :)

Muhtemelen 1 ay içerisinde yumurta alırsınız.Yuvalığın tabanına hamster talaşı koyun.Tüneklerin sallanmaması, eğili bükülmemesi gerekmektedir.Aksi takdirde çiftleşirken erkek dişiyi dölleyemez.

Saglikli ciftlesme icin Tahta tunek kullanmalisin. Kafesini degistir istersen. Biraz ufak.

Tahta tunek olmalı. Bos oda mumkunse olmalı. Insan boyundan yukarıda olmalılar. Bir avuç içi hamster talası atsan yuva ıcıne ıyı olur.

Geri