Karadeniz Pet

Ne zaman yumurta alabilirim.?

İlknur_bjk

Paylaşımcı Üye
Benim 1 çift muhabbet kuşum var..Erkek kuşumun yanına 3 hafta önce bir dişi aldım..Dişi kuşum kızışmış durumda..Erkek kuşumla hemen kaynaştılar..Birbirlerine yem kusuyorlar,gayet güzel anlaşıyorlar..Dişi kuşum aşırı kalamar taşı tüketiyor ve yuvalıkla ilgili..İçine girip, çıkıyor..Ama hiç eşleştiklerine şayet olmadım..Zaten dişi kuşumun görüntü itibariyle yumurtası yok..Ama ne zaman yumurtalar merak ediyorum..Yumurtlaması ve eşleşmeleri için ne yapmalıyım.? Bu sıralarda da tüy değişimimdeler.. Lütfen yardımcı olun!!

Kuşlarımın fotoğraflarını gönderiyorum..Lütfen yardımcı olun !! Eşleşmeleri için ne yapmalıyım,nasıl mama hazırlamalıyım.?

Çok şükür oldu bir resim..

Ekli dosyalar

• 20180615_004047.jpg
    20180615_004047.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
Öncelikle kuşunuz eşleşmiş olabilir,sonuç olarak gün içinde görmediğiniz ilgilenmediğiniz zamanlar vs oluyordur. Yanlış bilmiyorsam 15-20 gün civarında yumurta veriyorlar yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltirler. Mama konusuna gelirsek yumurta maması yapmanızı tavsiye ederim. Yumurtanın beyazını çok severler. Haşlanmış yumurta,rendelenmiş suyu sıkılmış havuç,cici bebe bisküvisi ve nijer. Yumurtayı haşlayın,1 adet havucu rendeleyip suyunu sıkın,sıkmazsanız ishal eder. 2-3 adet cici bebe bisküvisini ezin. İsterseniz içine ekstradan rendelenmiş suyu sıkılmış turp koyabilirsiniz. Bir de nijer tohumu ekleyin. Güzelce karıştırın. En son olarakta yumurtayı üzerine küçük parçalar halinde koyun. Bu erkek kuşunuzun kızışmasına etki edecektir. Sularına 1 gün sonra suyu değişmek kaydı ile 1 çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. İsterseniz bal haricinde sularına E vitamini damlatabilirsiniz. Ya da E vitamini içeren meyveler verebilirsiniz.

Evet ikisi de kızışmış durumda..Ama eşleştiklerine şayet olmadım..Dışkısı falan dişinin normal çünkü..Sanırım biraz zamana ihtiyacımız var gibi..Ben aceleci davranıyor olabilirim..Teşekkür ederim..Mama tarifiniz için..

Ekli dosyalar

• 20180603_181635.jpg
    20180603_181635.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 7
Bende 15 . yumurtaya kadar görmemiştim çiftleştklerini. Gönlünüz ferah olsun. 3 şey varsa 7 gün içinde gelir yumurta, kanatları düşüp dışkısı 1 TL kadar büyüyüp kuyrukta belinden bükülüp pıt pıt atmaya başlayınca. Zaten yuvaya kalamara ilgi başlamış. İnşallah bir sürü sağlıklı yavru alırsınız.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende 15 . yumurtaya kadar görmemiştim çiftleştklerini. Gönlünüz ferah olsun. 3 şey varsa 7 gün içinde gelir yumurta, kanatları düşüp dışkısı 1 TL kadar büyüyüp kuyrukta belinden bükülüp pıt pıt atmaya başlayınca. Zaten yuvaya kalamara ilgi başlamış. İnşallah bir sürü sağlıklı yavru alırsınız.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Maalesef o saydıklarınız yok şuanda..Sadece kalamar kemiği tüketimi,yuvaya girip çıkma,yuvanın içiyle ilgilenme ve yem kusmalar var..İnşallah o saydıklarınızda yakın zamanda olur..Dişi kuşum ilk eve geldiğinde erkek kuşumla 2 saat içinde hemen kaynaştılar..3 hafta oldu dişi kuş geleli.. Normalde ortama alışma süreleri 1 haftayı bulurken benim dişim Maşallah 2 saatte ortama alıştığından,şimdi yumurtalarınıda hemen yapsın istiyorum..Yoksa ki beklerim sorun yok..Keşke alışma süresi gibi yumurtlama süreside ışık hızında olsa