Karadeniz Pet

Ne zaman yumurtlarlar

• Konbuyu başlatan Abdurrahman CENGİZ
  • Başlangıç tarihi
A

Abdurrahman CENGİZ

Guest
Arkadaşlar iki takım kuşum var yeşille maviyi iki ay önce satın aldım bana bir ağız yavru aldıklarını söylediler fakat iki aydır yuvayla hiç ilgilenmiyorlar anlaşmalarında sıkıntı yok ne zaman eşleşirler ve yumurtlarlar acaba birde kendi yetiştirdiğim mavi takım 6-7 aylık oldular bunlarında yuvayla hiç ilgilendiklerini görmedim yapmam gereken bir eksiklikmi var acaba neden yuvayla hiç ilgilenmiyorlar benim 3-4 aylık kuşlarım zamanında eşe atar atmaz yuvayla ilgilenmeye başlamışlardı usta arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

e7BqXr.jpg

w1pLdD.jpg

eodjE2.jpg

eanLXO.jpg

wM10oQ.jpg

KDOPP6.jpg

wOr00Q.jpg

xEOgyA.jpg

xRg0n1.jpg

xYdD6Z.jpg

mama veriyor musun arkadaşımm vermiyosan eğer vermeye başla yemliklerine birer çay kaşığı nijer tohumu koy beklemeye geç sabır işleri bunlar

iki aydır nijer yemi veriyorum vitaminde veriyorum ama mama vermiyorum tek eksikliğim o mama vermek zorundamıyım vermezsem yumurtlamazlarmı çünkü mama verme zamanım pek yok sabah erken işe gidiyorum

Mavi çiftin erkek kızışmamış henüz eğer anlaşıyorlarsa çiftleşeceklerdir mama ve nijer verebilirsiniz.

Diğer çiftinde dişi kızışmamış henüz onlara mama ve nijer tohumu verebilirsiniz

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

evet mavilerin erkeği 4 aylık daha yalnız yeşil mavi çiftin erkek bastırıyor sürekli yeşil dişi banada kızışmamış gibi geliyor nijer tohumu da veriyorum vitaminde veriyorum herhangi bir tık yok

mama bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirir bol havuçlu bi mama kızgınlaştırır mamayı da sürekli vermen lazım günlük vermen gerekiyor ama nijeride eksik etme ama dozunu fazla kaçırırsan nijerin kuşlarını yağlandırırsın haberin olsun

4 aylıktan büyük gibi yalnız mavi çift gözlerinde halka oluşmuş

bana yeşil mavi çiftin ingiliz kırması olduğunu ve bir ağız yavru alındığını söyledi satan adam bana yavru alındığı yönünde inandırıcı gelmedi öyle bir ibare yok gibi bu konuda yorumlarınız

Hemen ortama alışmaları çok zor gerekli takviyeleri yapıp bekleyeceksiniz maalesef

4 aylıktan büyük gibi yalnız mavi çift gözlerinde halka oluşmuş

ben yavru iken aldım 4 aylık fotoda öyle çıkmış fakat canlı bakıldığında halka o kadar yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 13:21 --

bana yeşil mavi çiftin ingiliz kırması olduğunu ve bir ağız yavru alındığını söyledi satan adam bana yavru alındığı yönünde inandırıcı gelmedi öyle bir ibare yok gibi bu konuda yorumlarınız

ustalardan ingiliz kırması olduğu ve bir ağız yavru alındığının doğruluğu yönünde yorumlar bekliyorum

Mavi çiftlerin erkeği 1 yaş civarında. Maviler kızışmış durumda. Mama, vitamin ve güzel bakımla yavrular kısa sürede gelecektir.