petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne zaman yumurtlarlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Abdurrahman CENGİZ tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Abdurrahman CENGİZ

Arkadaşlar iki takım kuşum var yeşille maviyi iki ay önce satın aldım bana bir ağız yavru aldıklarını söylediler fakat iki aydır yuvayla hiç ilgilenmiyorlar anlaşmalarında sıkıntı yok ne zaman eşleşirler ve yumurtlarlar acaba birde kendi yetiştirdiğim mavi takım 6-7 aylık oldular bunlarında yuvayla hiç ilgilendiklerini görmedim yapmam gereken bir eksiklikmi var acaba neden yuvayla hiç ilgilenmiyorlar benim 3-4 aylık kuşlarım zamanında eşe atar atmaz yuvayla ilgilenmeye başlamışlardı usta arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

2. ismail baktır

mama veriyor musun arkadaşımm vermiyosan eğer vermeye başla yemliklerine birer çay kaşığı nijer tohumu koy beklemeye geç sabır işleri bunlar

3. Abdurrahman CENGİZ

iki aydır nijer yemi veriyorum vitaminde veriyorum ama mama vermiyorum tek eksikliğim o mama vermek zorundamıyım vermezsem yumurtlamazlarmı çünkü mama verme zamanım pek yok sabah erken işe gidiyorum

4. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Mavi çiftin erkek kızışmamış henüz eğer anlaşıyorlarsa çiftleşeceklerdir mama ve nijer verebilirsiniz.

Diğer çiftinde dişi kızışmamış henüz onlara mama ve nijer tohumu verebilirsiniz

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

5. Abdurrahman CENGİZ

evet mavilerin erkeği 4 aylık daha yalnız yeşil mavi çiftin erkek bastırıyor sürekli yeşil dişi banada kızışmamış gibi geliyor nijer tohumu da veriyorum vitaminde veriyorum herhangi bir tık yok

6. ismail baktır

mama bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirir bol havuçlu bi mama kızgınlaştırır mamayı da sürekli vermen lazım günlük vermen gerekiyor ama nijeride eksik etme ama dozunu fazla kaçırırsan nijerin kuşlarını yağlandırırsın haberin olsun

7. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    4 aylıktan büyük gibi yalnız mavi çift gözlerinde halka oluşmuş

8. Abdurrahman CENGİZ

bana yeşil mavi çiftin ingiliz kırması olduğunu ve bir ağız yavru alındığını söyledi satan adam bana yavru alındığı yönünde inandırıcı gelmedi öyle bir ibare yok gibi bu konuda yorumlarınız

9. Abdullah Dener

Beğenileri:
    1
    Hemen ortama alışmaları çok zor gerekli takviyeleri yapıp bekleyeceksiniz maalesef

10. Abdurrahman CENGİZ

ben yavru iken aldım 4 aylık fotoda öyle çıkmış fakat canlı bakıldığında halka o kadar yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 13:21 --

ustalardan ingiliz kırması olduğu ve bir ağız yavru alındığının doğruluğu yönünde yorumlar bekliyorum

11. Onur TÜFEKCİ

Mavi çiftlerin erkeği 1 yaş civarında. Maviler kızışmış durumda. Mama, vitamin ve güzel bakımla yavrular kısa sürede gelecektir.

12. Abdurrahman CENGİZ

onur hocam teşekkür ederim

#12 Abdurrahman CENGİZ, 16 Şubat 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 16 Şubat 2014

Sayfayı Paylaş