petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ne zaman yumurtlarlar?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak A. tarafından 7 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Burak A.

Burak A. New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşlarimda yem kusmalar kaşımalar kurlar var,dişi kuşta yaklaşık 1 hafta 10 gündür yuvalığa girip çıkıyor günün çoğu vaktinde ama hala çiftleşmediler erkek ayağını atmaya çalışıyor ama dişi kaçıyor yanından ne zaman çiftleşirler ne zaman yavru alabilirim ortalama daha önce yavru almadım..[​IMG]
    http://i.hizliresim.com/goZmb0.jpg

#1 Burak A., 7 Haziran 2016
    Son düzenleme: 7 Haziran 2016
  2. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Ciftlestikten 9-10 gun sonra yumurtanin gelmesi lazim. Haftada iki gun havuclu yumurta mamasi verin, haftada 2-3 gun vitaminli su verin. Kalamar kemigi, mineral blok eksik olmasin kafeste, gerisi gelir insallah.

3. Burak A.

Burak A. New Member

Beğenileri:
    0
    Mama veriyorum,yemlerinde birer çay kaşığı nijer var,sularına vitamin de koyuyorum ama sıkıntı hala çiftleşmediler.. Yuvayı kontrol ediyo desek ne kadar sürer ki bu yaklaşık 10 gündür yuvada çoğu zaman

4. Ahmed Demir

Ahmed Demir Active Member

Beğenileri:
    207
    Sabah erken saatlerinde ciftlesiyo olabilirler farkli bi yerdelersede goremezsiniz kanatlar dustuyse kuyruktan asagiya yakindir

5. Burak A.

Burak A. New Member

Beğenileri:
    0
    Kanatlarda da bi düşme farkedemiyorum,yuvaya ilgi gosterip yine de ciftlesmeme durumu var midir peki?

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Yuvalıkta vakit geçirmesi yumurta habercisidir genelde. Biraz daha sabredin. Kısa zamanda mutlu haberi alırsınız İnşallah.

7. Burak A.

Burak A. New Member

Beğenileri:
    0
    İnsallah fikirlerini esirgemeyen herkese tesekkur ederim

Sayfayı Paylaş