Karadeniz Pet

Ne zaman yumurtlarlar?

Burak A.

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlarimda yem kusmalar kaşımalar kurlar var,dişi kuşta yaklaşık 1 hafta 10 gündür yuvalığa girip çıkıyor günün çoğu vaktinde ama hala çiftleşmediler erkek ayağını atmaya çalışıyor ama dişi kaçıyor yanından ne zaman çiftleşirler ne zaman yavru alabilirim ortalama daha önce yavru almadım..
PMPXr9

goZmb0.jpg

http://i.hizliresim.com/goZmb0.jpg

Son düzenleme:
Ciftlestikten 9-10 gun sonra yumurtanin gelmesi lazim. Haftada iki gun havuclu yumurta mamasi verin, haftada 2-3 gun vitaminli su verin. Kalamar kemigi, mineral blok eksik olmasin kafeste, gerisi gelir insallah.

Mama veriyorum,yemlerinde birer çay kaşığı nijer var,sularına vitamin de koyuyorum ama sıkıntı hala çiftleşmediler.. Yuvayı kontrol ediyo desek ne kadar sürer ki bu yaklaşık 10 gündür yuvada çoğu zaman

Sabah erken saatlerinde ciftlesiyo olabilirler farkli bi yerdelersede goremezsiniz kanatlar dustuyse kuyruktan asagiya yakindir

Kanatlarda da bi düşme farkedemiyorum,yuvaya ilgi gosterip yine de ciftlesmeme durumu var midir peki?

Yuvalıkta vakit geçirmesi yumurta habercisidir genelde. Biraz daha sabredin. Kısa zamanda mutlu haberi alırsınız İnşallah.

İnsallah fikirlerini esirgemeyen herkese tesekkur ederim

Geri