Karadeniz Pet

Ne zamana kadar büyümesini tamamlar

rock

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. 2 aylık erkek kuşum var. İriliği ne zamana kadar artmaya devam eder? Şu an biraz zayıf geliyor gözüme. Boyunu ölçmedim. 6 aya kadar gelişir diyenler de var ama bugün bi petşop aynı zamanda üreticiymiş, 6 aya kadar yavruluk dönemidir asıl ondan sonra gelişmeye vücudu oturmaya başlar dedi hangisi doğru. 2 aylıkenki boyuna göre ne kadar uzar örneğin?

Petshıpçunun dediği gibi 6 aydan sonra büyük bir değişime giriyor kuş ergenliğe girmiş gibi.

Hocam 5 - 6 aya kadar büyür cinsi ne peki jumbo , yerli falan.

Çek diye aldım ama 2 aylıktan anlamak zor. Ama vücut yapısı çek e benziyor ince uzunlamasına. Boyu baya var. Asıl kuyruğu alt 2 tüyü daha yeni geçti bakalım ne kadar daha uzayacak. Bir de dişimiz var 6 aylık. Normalde eniştemin ama sanırım yeğenin alerjisi oldu emin olmak için bir süredir bizde. Ayrı odada duruyo. O da ilk geldiğinde çok küçüktü ama son 1-2 ayda gövdesi baya bi tombullaşdı, boyu uzadı sıkı bi vücut yaptı. Hollanda sanırım o. Arada bi bir araya getiriyorum normalde o da ele alışık. Dişi erkeğe yaklaşmaya çalışıyo ama bizim ufaklık kaçıyo. Uçuşuyolar odada. Kafesin üstüne konuyolar biraz yaklaşıyolar ama erkek sıvışıyo :D Aralarında 4-5 ay var, erkek kaç aylık olduğunda kafese kapatsam acaba onları :D

Geri